,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА УПА
  • 27 марта 2011 |
  • 13:03 |
  • bayard |
  • Просмотров: 627269
  • |
  • Комментарии: 20
  • |
0
Тактичні бойові одиниці УПА – це сотні, курені (батальйони), бриґади (фактично курені), загони (на правах полків). Групи чи З'єднані групи (на правах дивізій). УПА ділиться територіяльно на Генеральні воєнні округи (ГВО) – УПА-Північ, УПА-Захід і УПА-Південь, а кожна з них – на Воєнні округи (ВО), а ВО в УПА-Захід – на Тактичні відтинки (ТВ). Бойові сотні відомі з своїх оперативних дій від лютого 1943; їх об'єднують у курені, мабуть, від квітня 1943. Курені та сотні – основні тактичні одиниці впродовж періоду дії УПА.

В липні 1943 вперше з'єднують два курені в оперативний загін для виконання означеної дії. В вересні постають постійні загони, хоча не всюди однаково. ВО "Турів" об'єднує три загони (кожний – по три курені), в яких усіх разом – вище три тисячі вояків, а ВО "Заграва" в тому самому часі нараховує шість загонів, хоча лише по дві чи три сотні кожен. Отже це на ділі – курені. Фактичні загони діють ще в 1944 під час зміни лінії фронту, особливо весною в УПА-Південь. В УПА-Захід у 1944-45 загони ведуть акції тільки як тимчасові об'єднання куренів.

Бриґади діють, мабуть, тільки в ВО "Завихост" у 1944-45. Намічений штатний плян бриґади передбачає її поділ на загони з відділами та підвідділами. Остаточно чисельний стан кожної бригади становить від 200 до 400 вояків, а це фактично сила куреня, в якому дві чи три бойові сотні. Найвища тактична формація – це Група чи З'єднана група, яка гуртує всі бойові частини однієї ВО, хоча невідомо, чи якась із Груп діяла як суцільна тактична одиниця (крім сил, що воювали в Гурбенському бою).

Тактичні відтинки (ТВ) це територіяльний поділ ВО від листопада 1944, але лише в УПА-Захід. Початково в кожному ТВ мав стояти курінь чи кілька окремих сотень війська, але через місцеві обставини в деяких ТВ діяли по два чи більше куренів. Найбільший це 22-ий [Станиславівський] ТВ "Чорний ліс" із силою п'яти куренів у 1945-46.

До заплянованого видання "УПА: Енциклопедичний довідник" увійдуть також гасла про кожну воєнну округу, загін, тактичний відтинок, бриґаду, курінь і, по можності, більшість сотень. Хочемо ці гасла-історії бойових частин УПА якнайширше описати й тому закликаємо шановних читачів активно в цьому допомогти як інформацією, так і фотографіями.

Для кращої орієнтації читача та потенційного інформатора даємо в цьому розділі як приклад усе те, що потрібне "До історії бойових частин"; "Організаційні схеми" воєнних округ із списками куренів і деяких сотень; "Криптоніми штабів і відділів", де йдуть кодові назви різних бойових частин за азбукою.
До історії бойових частин

Як мінімум потрібні такі, задокументовані факти: • назва бойової частини, дата, місце її організації • ім'я командирів, інших визначніших старшин • терен дії • чисельний стан • найбільший бій чи важніші осяги • дата, місце розбиття чи демобілізації

ВО Башта. Перша воєнна округа – ВО1 УПА-Захід; терен дії: місто Львів та Янівські ліси, полігон; командир ВОІ – хорунжий Віктор Харків – "Хмара", шеф ШВО – Ярослав Саляк – "Сокіл"; зорганізована в листопаді 1943 на базі військовиків теренової сітки ОУН у Львові та підміських околиць. Терен ВОІ становить окрему область у структурі ОУН ЗУЗ. У лютому 1944 ВОІ організує перший військовий вишкіл к. с. Зарудці (нині Жовківський р-н). У березні 86 українців кидають службу при Вермахті, їх ведуть із міста до табору в околиці с. Ставки (нині Жовківський р-н) для організації першого бойового відділу, але заскочений там відділ був нацистами розбитий. З уцілілих постає бойова група "Чорна сотня". В травні виводять із Львова в Янівські ліси решту військовиків ОУН, після бою з німцями їх об'єднують у другу бойову групу "Спартанці". В червні ці бойові групи об'єднують в реґулярну сотню УПА, яка веде вишкіл. Її постійно доповнюють; сотня квартирує в селах Поляни, Рокитно, Мокротин (Жовківський р-н). Від 5 липня сотня зветься "Холодноярці". Її реорганізують у курінь із двома сотнями: "Холодноярці-1" та "Холодноярці-2". Обі сотні підпорядковуються ШВО безпосередньо до хвилини призначення курінного командира; в серпні твориться додаткова сотня "Холодноярці-3". 30 серпня формально затверджують курінь "Холодноярці" з чисельним станом 425 вояків. До ВОІ також належить, мабуть, курінь "Переяслави", який діє в силі трьох сотень (400 вояків) на Яворівщині, в Янівському полігоні. Чисельно це найменша ВО УПА-Захід, період її дії найкоротший. Частини цієї ВО займаються головно вишколом, не ведуть великих боїв. Наказом КВШ УПА-Захід від 1 вересня 1944 розформовують ВО1 "Башта", а її терен і військо прилучують до ВО2 "Буг", хоч фактична зміна приходить аж із початком жовтня. В 1945 колишній терен ВО1 і курені "Холодноярці", "Переяслави" стають базою новоствореного 13-ого [Львівського] Тактичного відтинку "Розточчя" ВО2 "Буг".

ТВ Бастіон. 27-ий [Любачівський] Тактичний відтинок – ТВ УПА-Захід, який входить до 6-ої (Закерзонської) Воєнної округи – ВО6 "Сян"; терен дії (нині Польща): повіти Любачівський, частини Ярославського, Томашівського. Командир відтинку – сотник Іван Шпонтак-"3алізняк". Усі військові відділи ТВ об'єднані в курінь "Месники", командир якого – також Шпонтак. Формально ТВ затверджують аж у листопаді 1945, хоч фактично ще з початком того року ТВ створили при В02 "Буг". У 1945 в ТВ діють три бойові сотні: "Месники-1" (вд. 97), "Месники-2" (вд. 98) та "Месники-3" (вд. 97а). В 1946 постають нові сотні: "Месники-4" – "М-4" (вд. 98а) та "Месники-5" – "М-5" (вд. 976); "М-4" розфор-мовують уже восени. Літом 1946 ТВ, в силі п'ять бойових сотень (14 чот, 44 рої), охоплює к. 500 вояків; найзаслуженіші сотенні – Шум, Балай, Калинович, Туча і Крук. У 1946-47 на терені майже постійно перебувають також частини ВО2 "Буг": Підстаршинська школа [сотня] "Переяслави" та чота сотні "Кочовики". Одним із додаткових завдань цього ТВ – дбати про безпеку членів Крайового проводу ОУН Закерзоння, постій якого на цьому терені. Мимо непригожого терену для дії повстанців сотні ТВ постійно виконують саботажні акції, зводять сутички з ворогом, зокрема перешкоджають польському режимові депортувати українське населення в 1945-47. В червні-липні 1947 всі відділи "Месників" несуть важкі втрати в безперервних боях під час "Акції Висла" (Akcja Wisla); уцілілих із цих відділів тоді перегруповують на рої, які самостійно діють. На доручення командира ВО6 із кінцем серпня проводять демобілізацію; кілька груп ідуть рейдом на Захід; рештки сотні "М-5" під командою Крука, мабуть, єдині з ТВ, перетинають кордон до УРСР, ведуть далі боротьбу.

Загін імени Богуна. 3-ій загін 3-ьої Воєнної округи – ВОЗ "Турів" УПА-Північ; терен дії: південно-західня частина Волинської обпасти, нинішні райони Володимир-Волинський, Іваничі, Локачі та Горохів. Командир – Лівар; від листо-пада 1943 – Порфир Антонюк – "Сосенко"; від лютого 1944 – Остріжський [sic]. Окремі бойові відділи на цьому терені після організації діють уже в березні 1943, першою – сотня "імени Івана Мазепи" під командою Сосенка в Володимир-Волинському р-ні. Мабуть, уже весною створюють бойову базу "Січ", де стоїть штаб, зброярня, шпиталь; вишколюють один курінь, Підстаршинську школу "імени С. Петлюри". На терені загону, зокрема в Горохівщині, протягом весни й літа йдуть жорстокі бої з нацистами. Власне в Загорові на Горохівщині йде 9 вересня героїчний бій однієї чоти під командою Берези проти сотень нацистів, що атакували.

Загін формально створюють при кінці серпня чи в вересні 1943. В жовтні в загоні – вже три курені: 7-ий імени князя Святослава, 8-ий імени Сагайдачного, та 9-ий, мабуть, імени Б. Хмельницького. Чисельний стан загону на 30 листопада: 1.049 вояків. Командири куренів у різні періоди – Голуб, Мирон, Вітер, Бескид, Остап. У грудні частину вояцтва звільняють, відпускають в рідні села на період зміни лінії фронту; інші відділи також тимчасово розформовують. У січні 1944 на терен несподівано прибула рейдом під командою генерал-майора Петра Вершигори дивізія ЧП "імени Сидора Ковпака", яка знищила базу "Січ" та в наглих наскоках розбила розчленовані відділи, які готовилися на перехід фронту. Щойно під кінець лютого знову вдається зібрати частину вояцтва, відновити загін під командою Остріжського в силі всього трьох сотень.

Із зміною лінії фронту та несподіваною його стабілізацією на лінії Ковель-Броди загін, опинившись у безпосередній прифронтовій смузі по німецькому боці, змушений відійти на Холмщину. В Грубешівському повіті його беруть до оперативних дій ВО2 "Буг" на "протипольському фронті" – для оборони населення українських сіл від нападів відділів АК. Коли в липні фронт подався на захід, загін успішно проривається на Волинь, іде в боях аж у Маневицький район. Тут його переформовують на чоти, він діє далі на новому терені. Після реорганізації УПА-Північ в серпні 1944 на базі загону створюють бригаду "Холмська", яка воює під контролем новоствореної ВО "Завихост".

Курінь Скажені. Перший курінь УПА в Чорному лісі к. Станиславова, який входить у ВО4 "Говерля" УПА-Захід. Дата формального створення куреня неустійнена, мабуть, не пізніше березня 1944. Організатор і командир куреня -хорунжий Василь Андрусяк (Різун), від 7 січня 1945 – старший булавний Павло Вацик (Прут). В околиці Чорного лісу вже від липня 1943 в силі чоти під командою Різуна діє ВОП, якого перетворюють при кінці листопада в сотню "Змії". Сотня постійно поповнюється, скоро дає кадри для створення сотні "Месники" під командою Благого, а також – для сотні "Довбуш" під командою Гамалії. В травні 1944 долучається до куреня ще новостворена сотня "Дружинники" під командою Черника.

Від квітня до червня курінь завзято й успішно воює з1 загоном ЧП "Іскра" під командою Г. С. Кулаґіна, завданням якого – опанувати Чорний ліс. З0 червня курінь у повному складі переходить інспекцію крайового командира УПА-Захід майора Шелеста; всі сотні йдуть окремо в терен із завданнями. Сотня "Довбуш" лишається в Чорному лісі. З кінцем літа її переформовують у окремий курінь. Три інші сотні, надзвичайно добре озброєні, йдуть рейдом на захід. 8 липня курінь "Скажені" зводить на горі Лопата в Долинському р-ні жорстокий цілоденний бій з кількома полками німців та угорців, які намагалися загородити йому дорогу. Після успішного бою сотні йдуть далі маршем на захід. Сотня "Дружинники" йде під Перемишль і там, після переходу фронту, розростається в курінь ВО6 "Сян". Сотні "Змії" та "Месники" діють у Дрогобицькій області, ведучи сутички та роззброюючи німецькі та угорські частини, що відступали, та організують нові відділи; вояки цих сотень – одні з перших, які дають "Присягу вояка Української повстанчої армії" УГВР: сотня "Змії" – 5 серпня, сотня "Месники" – 6 серпня 1944.

В середині серпня сотні окремо та при важких обставинах перетинають фронт, повертаються на початку вересня до Чорного лісу. Сотня "Месники" стає тепер ядром та першою сотнею нового куреня "Смертоносці". Сотня "Змії" під командою Прута діє далі як перша сотня куреня "Скажені", ряди якого доповнюють нові сотні: "Стріла" під командою Хмари, "Залізні" під командою Бойка та, мабуть, сотня "Лебеді" під командою, мабуть, Шрама. 1 листопада до куреня входить сотня "Чорні чорти" (уціліле вояцтво з куреня "Довбуш") під командою Пирога, а з початком грудня з сотні "Змії" виділяють дві чоти й творять сотню "Сірі" під командою Чорноти.

В період від вересня 1944 до січня 1945 курінь "Скажені" майже безперервно рейдує окремими сотнями чи повною силою по цілій області, воює з військами НКВД, атакує обласний центр, низку райцентрів. 7 січня в сутичці важко поранено Різуна, команду куреня перебирає Прут. 19 січня курінь, спільно з куренем "Смертоносці", бере участь у цілоденному жорстокому бою к. с. Глубоке Богородчанського р-ну. 30 грудня 1944 та 2 лютого 1945 цей курінь, разом із коломийськими куренями, веде бої за с. Космач на Гуцульщині; в березні діє на Дрогобиччині. Мабуть, у березні його знову ділять на дві частини. Сам курінь перестає діяти, формально тратить назву "Скажені". До нового 1-ого куреня "Підкарпатський" під команду Прута переходять сотні "Змії", "Залізні", "Чорні чорти", а три інші сотні – "Стріла", "Лебеді", "Сірі" об'єднуються в новий 2-ий курінь "Дзвони" під командою Хмари.

Сотня Ударник-2. Перша сотня Перемиського куреня 26-ого [Лемківського] ТВ "Лемко" ВО6 "Сян". Основний терен дії: 3-ій район Перемиського надрайону ОУН, околиці містечок Бірча та Динів, ріка Сян. Командир – поручник Михайло Дуда (Громенко), заступник командира та сотенний політвиховник – булавний Лев Футала (Лагідний), бунчужний – булавний Іван Йовик (Соколенко). Найбільш заслужені чотові: Чайка, Іменний, Бартель, Залізняк. Сотню організують у червні 1944, коли хорунжому Громенкові доручають створити першу бойову сотню ВО6 "Сян". До сотні йде головно багато старшого віку молодь, якій грозить арешт нацистами чи більшовиками. Літом сотня веде низку сутичок із загонами ЧП, також із німцями та їх союзниками, що відступали. Від 15 вересня сотня діє в загоні "Лемківщина" під командою Рена, З0 вересня успішно перетинає фронт. 1 жовтня її призначають до Перемиського куреня під командою Євгена. Після повороту на Перемищину сотню демобілізують на зимовий період 1944-45, вояки йдуть у рідні села, входять у СКВ.

Літом 1945 сотню відновляють, але в сильно зміненому складі, де одна чо-та – з колишньої сотні під командою Бурлаки, а дві інші чоти – з СКВ. 31 серпня сотня дає "Присягу вояка Української повстанчої армії" УГВР, має Свято зброї. Восени вона активно протидіє ворогові в його насильному виселенні українців, 22 жовтня успішно виконує наскок на польський адміністраційний центр у Кузьмині, під час якого важко поранено сотенного Громенка. Команду тимчасово перебирає від нього старший булавний Орський, який гине 7 січня 1946 на чолі сотні в останній акції УПА – на Бірчу. Ще в листопаді 1945 сотню перереєстровують на вд. 95 УПА-Захід, дають їй місцевий криптонім "Ударник-2" з номерами 504, 505, 506 для її чот. Чисельний стан сотні в 1946: від 116 до 130 вояків. Вона виконує малі акції в обороні населення від нападів польських боївок, бере участь 16 листопада 1945 в наскоку на містечко Динів. У 1946-47 при сотні довший час перебував курінний Байда.

28 квітня 1947 режим Польщі пустив у рух "Акцію Висла" (Akcja Wisla); вже 3 травня все цивільне населення депортовано з терену дії сотні, за нею полює ціла дивізія піхоти ворога. Брак харчування, фізичне виснаження вояків змушує сотню в боях і сутичках прориватися на Лемківщину. 13 червня вона одержує наказ іти рейдом на Захід: 17 червня перетинає польсько-чеський кордон, вмілим маневруванням долає в сутичках територію Чехо-Словаччини, 25 серпня йде через кордон Австрії, 10 вересня непомітно входить на територію Західньої Німеччини. 11 вересня 1947 в зорганізованому стані складає з церемонією зброю, вояків УПА коротко інтернує Армія США.

Рейд сотні тривав 90 днів, покрив 1.500 км і приніс їй 22 бої. Більшість вояків у дорозі або гинуть або відходять із бойовими завданнями таз невідомих причин більше не голосяться; 13 вояків потрапили в полон режиму Чехо-Словаччини, а він їх видає польській владі в 1948. Протягом 1947-48 до Західньої Німеччини прийшли рейдом із Закерзоння всіх разом усього 140 вояків із десятьох різних сотень, із-серед яких – 49 із "сотні Громенка". Сотня "Ударник-2" єдина військова частина УПА, яка не втратила своєї бойової готовости під час рейду, | яка зорганізовано добилася на Захід, першою перетявши Залізну заслону.
ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЙНІЙ СТРУКТУРІ УПА

Українська повстанча армія на ПЗУЗ

весна 1943

УПА: шеф Крайового військового штабу – Сом

Перша група УПА (північна Рівненщина і Полісся)

Друга група УПА (південна Рівненщина і Кременеччина)

Третя група УПА (Волинська область, Кобрин – Берестя)

серпень 1943

УПА: командир – Клим Савур

ВО І/Група "Заграва" (півн. Рівненщина і Полісся) – КГ Дубовий

ВО2/Група "Енея" (півд. Рівненщина, Волинь, ОСУЗ) – КГ Еней

ВО3/Група "Турів" (Волинська обл., Кобрин – Берестя) – КГ Олег

ВО4/Група "Тютюнник" (Житомирська область) – КГ Верещака

листопад 1943

УПА-Північ: крайовий командир – Панас Мосур

ВО І/Група "Заграва" – КГ Дубовий

ВО2/Група "Богун" – КГ Еней

ВО3/Група "Турів" – КГ Рудий

ВО4/Група "Тютюнник" – КГ Верещака

березень 1944
УПА-Північ: в. о. крайового командира – Заславський

Група "Заграва" – КГ Юрій

Група "Турів" – КГ Кайдаш

Група "Тютюнник" – КГ Олекса Примітка: ВО2/Група "Богун", мабуть, від лютого 1944 – в УПА-Південь.

серпень 1944

УПА-Північ: крайовий командир – Панас Мосур

З'єднані групи "33", "Завихост" (Західній край) – КГ Максим

З'єднані групи "44" (Східній край) – КГ Олекса

УПА-Північ – загони і курені

Вересень-грудень 1943

ВОІ / Група "Заграва" – КГ Дубовий

(загони – фактично курені, по 2-3 сотні) Загін "імени Богуна" (Сарни) – кр. Ярема Загін "імени Остапа" (Березне) – кр. Шавула Загін "імени Колодзінського" (Дубровиця) – кр. Лайдака

Загін "імени Коновальця" (Володимирець) – кр. Кора Загін "ім. Хмельницького" (Костопіль)-кр. Боровий, кр. Острий Загін "імени Дорошенка" (Деражне) – кр. Вороний

ВО2 / Група "Богун" – КГ Еней

Дубенський курінь – кур. Птах
Дубенський курінь – кур. Юрко
Здолбунівський курінь – кур. Ясен
Кременецький курінь – кур. Бурсак

Загін "Кодак" (рейди на схід; командир невідомий):

Рейдуючий курінь – кур. Крук


Рейдуючий курінь – кур. Кропива, кур. Бистрий


Рейдуючий курінь – кур. Олег

ВО3 / Група "Турів" – КГ Олег, КГ Рудий

Загін "Озеро" (Ковель) – кр. Рудий, кр. Вовчак

[1-ий] курінь – кур. Назар

2-ий курінь "Буг" – кур. Павлюк

[3-ій] курінь – кур. Голобенко

Загін "Котловина" (Луцьке) – кр. Рубашенко

[4-ий] курінь "імени Коновальця" – кур. Рибак

[5-ий] курінь "імени Хмельницького" – кур. Орел

[6-ий] курінь "Погром" – кур. Мороз

Загін "імени Богуна" (Володимир-Вол.) – кр. Лівар, кр. Сосенко

7-ий курінь "імени Святослава" – кур. Мирон, кур. Бескид

8-ий курінь "імени Сагайдачного" – кур. Вітер, кур. Остап

9-ий курінь "імени Хмельницького"? – кур. Голуб?

ВО4 / Група "Тютюнник" – КГ Верещака

З'єднання [курінь] "Хмельницький" – кур. Кватиренко

УПА-Північ — курені

Осінь 1944 – весна 1945

(бриґади і загони – фактично курені)

Західна ВО "Завихост" / З'єднані групи "33" – КГ Максим

1-а бриґада "Пам'ять Базару", "імени Лайдаки" – кр. Ярок

2-а бриґада "Жовті води", "імени Острого" – кр. Галайда

3-я бриґада "Холмська", "імени Мазепи"- кр. Буря, кр. Ткач

4-а бриґада "Соборна Україна", "імени Вовчака" – кр. Ромб

5-а бриґада "Пилявці", "імени Байди" – кр. Лисий, кр. Ігор

6-а бриґада "Помста Крут", "імени Назара" – кр. Крига, кр. Верховинець

Східня ВО / З'єднані групи "44" – КГ Олекса

Загін "Дорош" – кр. Стальний

Загін "Прилуцький" – кр. Дяченко

Загін "Стародубський" – кр. Кузьма

УПА-Південь — курені

Неповний реєстр

весна 1944

УПА-Південь – крайовий командир Леміш
Курінь – кур. Сторчан Курінь – кур. Докс
Курінь – кур. Мамай Курінь – кур. Бувалий
Курінь – кур. Довбенко Курінь – кур. Лихо
Курінь – кур. Птах Курінь – кур. Макс
Курінь – кур. Бистрий Курінь – кур. Саблюк

осінь 1944

З'єднані групи "22" – КГ Роман, КГ Ясен

Дубенський курінь – кур. Чернець

Кременецький курінь – кур. Докс

Здолбунівський курінь – кур. ?

Кам'янець-Подільський курінь – кур. Бистрий

Вінницький курінь – кур. Панько

Українська повстанча армія на ЗУЗ

Зміни в організаційній структурі

(Галичина, Буковина, Закарпаття, Закерзоння)

липень-листопад 1943

Українська народна самооборона – командир Андрієнко

Львівська область – командир Ярема

Тернопільська область – командир Чугайстер, командир Остап

Станиславівська область – командир Дзвінчук

Курінь УНС "Гайдамаки" – кур. Хмель

Курінь УНС "Чорні чорти" – кур. Липей

Відділ особливого призначення – чот. Різун Дрогобицька область – командир Вовк, командир Орел

Курінь УНС "імени Кривоноса" – кур. Омелян

1943-1944

УПА-Захід – крайовий командир Андрієнко, крайовий командир Шелест

ВО1/Група "Башта" (м. Львів, Розточчя, полігон) – КГ Хмара ВО2/Група "Буг" (Львівська область) – КГ Ярема, КГ Вороний ВО3/Група "Лисоня" (Тернопільська область) – КГ Остап ВО4/Група "Говерля" (Станиславівська обл.) – КГ Гуцул, КГ Грім ВО5/Група "Маківка" (Дрогобицька обл.) – КГ Орел, КГ Дзвінчук ВО6/Група "Сян" (Перемиська область) – КГ Ударник ВО7/Група "Сучава" (Буковина) – не призначено КГ ВО8/Група "Срібна" (Закарпаття) – не призначено КГ

1945-1947 УПА-Захід – крайовий командир полк. Шелест

ВО2/Група "Буг" (Львівський край) – КГ май. Вороний

ВОЗ/Група "Лисоня" (Подільський край) – КГ май. Бондаренко

ВО4/Група "Говерля" (Карпатський край) – КГ май. Грім

ВО6/Група "Сян" (Закерзонський край) – КГ май. Орест

Примітки: а) ВО1 прилучили до ВО2, а ВО5, ВО7 і ВО8 – до ВО4.

б) ВО6 підпорядкували ВО2 від XI. 1944 до IV. 1945.

УПА-Захід — курені

Серпень-грудень 1944

ВО1 / "Башта":

Львівський курінь "Холодноярці" – кур. Град

Яворівський курінь "Переяслави" – кур. Бахмач

ВО2 / "Буг":

Грубешівський курінь "Гайдамаки" – кур. Юрченко

Золочівський курінь "Дружинники" – кур. Шугай

Золочівський курінь "Романовичі" – кур. Вартовий, кур. Ткаченко

Любачівський курінь "Месники" – кур. Залізняк

Миколаївський курінь "Жубри" – кур. Дир?

Рава-Руський курінь "Галайда" – кур. Євшан, кур. Перемога

ВО3 / "Лисоня":

Бережанський курінь – кур. Остап

Бережанський курінь – кур. Бондаренко, кур. Крук

Рогатинський курінь – кур. Роман, кур. Яструб

Тернопільський курінь – кур. Чугайстер

Чортківський курінь – кур. Гордієнко, кур. Бистрий

ВО4/"Говерля":

Буковинський курінь "?" – кур. Перебийніс

Калуський курінь "Загроза"? – кур. Ромко

Калуський курінь "Промінь" – кур. Журавель

Коломийський курінь "Гайдамаки" – кур. Скуба

Коломийський курінь "Гуцульський" – кур. Книш

Коломийський курінь "Карпатський" – кур. Лісовий

Коломийський курінь "Перемога" – кур. Степовий

Станиславівський курінь "Бескид" – кур. Довбуш-1

Станиславівський курінь "Довбуш" – кур. Гамалія

Станиславівський курінь "Сивуля" – кур. Іскра

Станиславівський курінь "Скажені" – кур. Різун

Станиславівський курінь "Смертоносці" – кур. Благий

ВО6/"Сян":

Лемківський курінь "Лемківщииа" – кур. Рен

Перемиський курінь "Лютий"? – кур. Євген

Тактичні відтинки ВО2 / Групи «Буг»

Літо 1945 – літо 1947

11-ий [Золочівський] ТВ "Пліснисько" – КВ Шугай, КВ Чайчук

Вд. ?? "Витязі" – сот. Оверко

Вд. ?? "Дружинники" – сот. Свобода, сот. Козак

Вд. ?? "Непоборні" – сот. Малиновий

Вд. ?? "Русичі" – сот. Павленко

12-ий [Сокальський] ТВ "Климів" – КВ Лис, КВ Перемога

Вд. ?? "Галайда-1" – сот. Перемога

Вд. ?? "Галайда-2" – сот. Куліш, сот. Ворон, сот. Сивий, сот. Чавс

Вд. ?? "Кочовики" – сот. Штиль

Вд. ?? "Перебийніс" – сот. Шумський

Вд. ?? "Пролом" – сот. Черник

Вд. ?? "Тигри" – сот. Ромко, сот. Лис

13-ий [Львівський] ТВ "Розточчя" – КВ Град, КВ Тиміш, КВ Угринович 1-ий курінь "Холодноярці" – кур. Град, кур. Тиміш, кур. Глухий

Вд. ?? "Холодноярці-1" – сот. Кобзаренко, сот. Мрія, сот. Сагайдачний

Вд. ?? "Холодноярці-2" – сот. Глухий, сот. Чорнота

Вд. ?? "Холодноярці-3" – сот. Грізний, сот. Дон, сот. Гонта, сот. Довбня, сот. Зорян

2-ий курінь "Переяслави" – кур...?, кур. Угринович Вд. ?? "Переяслави-1" – сот. Бриль Вд. ?? "Переяслави-2" – сот. Петренко, сот. Гамалія Вд. ?? "Переяслави-3" – сот. Сян

14-ий [Городоцький] ТВ "Асфальт" – КВ ..?, КВ Грабенко

Вд. ?? "Жубри-1" – сот. Крутіж, сот. Осика Вд. ?? "Жубри-2" – сот. Стрибожич, сот. Гайдук Вд. ?? "Наддніпрянці" – сот. ? Вд. ?? "Наддністрянці" – сот. ?

15-ий [Рогатинський] ТВ "Яструб" – КВ ..?, КВ Шугай Вд. ?? "Сурмачі" – сот. Буря?

Тактичні відтинки ВОЗ / Групи «Лисоня»

Літо 1945 – літо 1947

16-ий [Тернопільський] ТВ "Серет"? – КВ Чорний

Вд. ?? "Бурлаки" – сот. Чорний Вд. ?? "Рубачі" – сот. Гамалія Вд. ?? "Сіроманці" – сот. Косач

17-ий [Бережанський] ТВ "?" – КВ Левко

Вд. ?? "Гайдамаки" – сот. Ясмін Вд. ?? "Лісовики" – сот. Крук Вд. ?? "Риболовці" – сот. Левко Вд. ?? "Холодноярці" – сот. Овоч

18-ий [Чортківський] ТВ "Стрипа"? – КВ Бистрий

Вд. ?? "Сірі вовки" – сот. Хмель Вд. ?? "Чорноморці" – сот. Ростислав

19-ий [Камінець-Подільський] ТВ "?" – КВ Довбня Вд. ?? "?" – сот. Кий

Тактичні відтинки ВО4 / Групи «Говерля»

Літо 1945 – осінь 1949

20-ий [Чернівецький] ТВ "?" – КВ Недобитий?

[без відділів]

21-ий [Коломийський] ТВ "Гуцульщина" – КВ Козак, КВ Хмара-1

Вд. 58 "Сурма" – сот. Білий

Вд. 59 "імени Колодзінського" – сот. Спартан

Вд. 60 "Дністер" – сот. Юрко

Вд. 61 "??" – сот. Підгірський

Вд. 62 "імени Богуна" – сот. Вихор-2

Вд. 63-68 [неустійнені]

Вд. ?? "Березівська" – сот. Мороз, сот. Кривоніс

22-ий [Станиславівський] ТВ "Чорний ліс" – КВ Грегіт, КВ Дунай

1-ий курінь "Підкарпатський" – кур. Прут Вд. 69 "Змії" – сот. Сокіл Вд. 70 "Заведії" – сот. Буря, сот. Запорожець Вд. 71 "Чорні чорти" – сот. Пиріг, сот. Морозенко

2-ий курінь "Дзвони" – кур. Хмара-1, кур. Чорнота Вд. 72 "Стріла" – сот. Явір, сот. Причепа Вд. 73 "Лебеді" – сот. Вовк, сот. Мур Вд. 74 "Сірі" – сот. Чорнота, сот. Сапер

3-ій курінь "Смертоносці" – кур. Чорний Вд. 75 "Звірі" – сот. Гроза, сот. Крамаренко Вд. 76 "Залізні" – сот. Богун, сот. Вихор Вд. 77 "Месники" – сот. Павло 4-ий курінь "Сивуля" – кур. Іскра

Вд. 78 "Верховинці" – сот. Вивірка, сот. Бобик

Вд. 79 "Бистрі" – сот. Вихор-1, сот. Сагайдачний

5-ий курінь "Бескид" – кур. Довбуш-1 Вд. 80 "Гуцули" – сот. Крук, сот. Тур

Вд. 80а "Зелені" – сот. Шабля

23-ий [Калуський] ТВ "Маґура" – КВ Байрак

Вд. 81 "Летуни" – сот. Середний

Вд. 82 "Вітрогони" – сот. Тютюнник, сот. Морозенко

Вд. 83 "Круки" – сот. Моряк

Вд. 84 "Рисі" – сот. Ґонта, сот. Владко Вд. 85 "Бистриця" – сот. Донський, сот. Черник, сот. Ластівка Вд. 86 "Журавлі" – сот. Грізний Вд, 87 "Хорти" – сот. Бей, сот. Волиняк Вд. 88 "Опришки" – сот. Довбуш-2

24-ий [Дрогобицький] ТВ "Маківка" – КВ Андрієнко, КВ Богдан, КВ Хрін

Курінь "Бойки" – кур. Трясило

Вд. 89 "імени Вітовського" – сот. Моряк, сот. Бродич Вд. 90 "імени Хмельницького" – сот. Буйтур, сот. Грузин

Самостійні сотні? Вд. 91 "Басейн" – сот. Біль, сот. Мирон, сот. Тараско, сот. Ромко, сот. Чорняк, сот. Оріх Вд. 92 "Булава" – сот. Зелений, сот. Мирои, сот. Орленко

Вд. 93 "Вовки" – сот. Кармелюк

25-ий [Закарпатський] ТВ "?": КВ (?)

[без відділів]

Тактичні відтинки ВО6 / Групи «Сян»

Осінь 1945 – літо 1947

26-ий [Лемківський] ТВ "Лемко" – КВ Рен 1-ий лемківський курінь – кур. Рен

Вд. 94 "Ударник-1" – сот. Дідик, сот. Бродич

Вд. 96 "Ударник-3" – сот. Бурий, сот. Бір

Вд. 95а "Ударник-5" – сот. Хрін

Вд. 956 "Ударник-8" – сот. Стах, сот. Крилач, сот. Стах

2-ий Перемиський курінь – кур. Коник, кур. Байда

Вд. 95 "Ударник-2" – сот. Громенко, сот. Орський, сот. Громенко

Вд. 94а "Ударник-4" – сот. Бурлака

Вд. 96а "Ударник-6" – сот. Барон, сот. Зруб, сот. Яр, сот. Крилач

Вд. 946 "Ударник-7" – сот. Ластівка

Вд. ?? [без назви] – сот. Ворон

27-ий [Любачівський] ТВ "Бастіон" – КВ Залізняк

Любачівський курінь "Месники" – кур. Залізняк Вд. 97 "Месники-1" – сот. Шум, сот. Умань, сот. Підкова, сот. Калинович Вд. 98 "Месники-2" – сот. Біс, сот. Балай, сот. Туча Вд. 97а "Месники-3" – сот. Біс, сот. Умань, сот. Шум Вд. 98а "Месники-4" – сот. Яр Вд. 976 "Месники-5" – сот. Крук

28-ий [Холмський] ТВ "Данилів" – КВ Ягода, КВ Прірва, КВ Беркут Холмський курінь "Вовки" – кур. Ягода, кур. Прірва, кур. Беркут

Вд. 99 "Вовки-1" – сот. Крапка, сот. Кропива, сот. Громовий, сот. Яр

Вд. 100 "Вовки-2" – сот. Багряний, сот. Лис, сот. Дуда

Вд. ?? "Вовки-3" – сот. Зірка, сот. Гайда, сот. Давид

КРИПТОНІМИ ШТАБІВ І ВІДДІЛІВ УПА

Бойові відділи, а часом і деякі штаби мали особливі назви чи криптоніми, починаючи вже з весни 1943. Більшість цих назв не були відомі воякам, а вживалися тільки в оперативних звітах або в описах боїв для публікації. Все таки деякі назви стали відомі широко серед населення, наприклад, "Сіроманці". Від 1944, а спеціяльно в 1945 назви замінено кодовими нумерами для конспірації перед ворогом.

Цей список ще потребує доповнень, особливо щодо теренів УПА-Північ та УПА-Південь.

Асфальт – 14-ий [Миколаївський] ТВ ВО "Буг". 1945-47

Базар – з'єднання [сотня] ВО "Тютюнник", весна 1944
ім. Байди – короткотривала назва бриґади "Пилявці", 1944
Басейн – сотня ТВ "Маківка", вд. 91, 1946-49
Бастіон – 27-ий [Любачівський] ТВ ВО "Сян", 1945-47
Батуринський – загін (кол. "імени Остапа") ВО "Заграва", 1944
Башта – ВОІ (Львівська, місто) УПА-Захід, 1943-44
Березівська – сотня куреня "Карпатський", 1944-45
Беркути – Підстаршинська школа [сотня] ВО "Говерля", 1944
Бескид – 5-ий курінь ТВ "Чорний ліс", 1944-46
Бистриця – сотня ТВ "Маґура", вд. 85, 1945-47
Бистрі – сотня куреня "Сивуля", вд. 78, 1944-46 і
м. Благого – короткотривала назва куреня "Смертоносні", 1945
Богун – В02 (південна Рівненщина) УПА-Північ, 1943-44
ім. Богуна – загін [курінь] ВО "Заграва", 1943-44
ім. Богуна – 3-ій загін ВО "Турів", 1943-44
ім. Богуна – сотня ТВ "Гуцульщина", вд. 62, 1944-49
Бойки – курінь ТВ "Маківка", 1944-45
Бродяги – мабуть, сотня під командою Чупринки ВО5 "Маківка", 1944
Буг – В02 (Львівська) УПА-Захід, 1943-47
Буг – 2-ий курінь загону "Озеро", 1943-44
Буйні – сотня ВО "Лисеня", 1943-45
Булава – сотня ТВ "Маківка", вд. 92, 1943-48
Бурлаки – сотня ВО "Лисоня", 1943-46

Верховинці – сотня куреня "Сивуля", вд.79, 1944-46

Витязі – сотня ТВ "Пліснисько", 1945-46

вд. Вільшини – КВШ УПА-Північ, 1943

їм. Вітовського – сотня куреня "Бойки", вд. 89, 1944-46

Вітрогони – сотня ТВ "Маґура", вд. 82, 1944-46

Вовки – курінь ТВ "Данилів", 1945-47

Вовки – Підстаршинська школа [сотня] ВО "Заграва", 1943

Вовки – сотня ТВ "Маківка", вд. 93, 1944-46

Вовки-1 – перша сотня куреня "Вовки", вд. 99, 1944-47

Вовки-2 – друга сотня куреня "Вовки", вд. 100, 1945-47

Вовки-3 – третя сотня куреня "Вовки", вд. 99а, 1946-47

ім. Вовчака – 4-а бриґада ВО "Завихост", 1944

Гайдамаки – курінь ВО "Буг", серпень-вересень 1944

Гайдамаки – курінь ТВ "Гуцульщина", 1944-45

Гайдамаки – курінь УНС к. Долини в Карпатах, 1943

Гайдамаки – сотня ВО "Лисоня", 1944-45

Галайда – курінь ВО "Буг", 1944-46

Галайда-1 – перша сотня куреня "Галайда", 1944-46

Галайда-2 – друга сотня куреня "Галайда", 1944-47

ім. Гамалії – короткотривала назва сотні "Чорні чорти", 1944

Говерля – ВО4 (Станиславівська) УПА-Захід, 1943-49

Грегіт – юнацька школа на терені Гуцульщини, літо 1944

Громобій – сотня загону "Котловина", 1943-44

Гуцули – сотня куреня "Бескид", вд. 80, 1944-46

Гуцульський – курінь ТВ "Гуцульщина", 1944-45

Гуцульщина – 21-ий [Коломийський] ТВ ВО "Говерля", 1945-49

ім. Ґонти – сотня куреня "Гайдамаки" ТВ21, 1944-45

Данилів – 28-ий [Холмський] ТВ ВО "Сян", 1945-47

Дзвони – 2-ий курінь ТВ "Чорний ліс", 1945-47
Дніпро – відділ [сотня] УПА-Південь, вересень 1944
Дністер – сотня ТВ "Гуцульщина", вд. 60, 1945-47
Дністер-200 – сотня ВО "Богун", 1943-44
Довбуш – курінь ВО "Говерля" в Чорному лісі, 1944
Донбас – В01 УПА-Південь, від серпня 1944
Дорош – загін [курінь] З'єднаних груп "44", 1944-45

ім. Дорошенка – загін [курінь] ВО "Заграва", 1943
Дружинники – сотня куреня "Скажені", 1944
Дружинники – Старшинська школа [сотня] УПА-Північ, 1943
Дружинники – 1-ий курінь ТВ "Пліснисько", 1944-45

Енея – перша назва ВО "Богун", 1943

Жовті води – 2-а бриґада [курінь] ВО "Завихост", 1944-45
Жубри – курінь ТВ "Асфальт", 1944-45
Журавлі – сотня ТВ "Маґура", вд. 86, 1944-47

Заведії – 2-а сотня куреня "Підкарпатський", вд. 70, 1944-46

Завихост – західня ВО УПА-Північ, 1944-46

Завойовники – сотня ВО "Буг", 1944

Заграва – курінь (на Коломийщині) ВО "Говерля", 1944

Заграва – сотня ВО "Говерля", 1944

Заграва – В01 (північна Рівненщина) УПА-Північ, 1943-44

Загроза – курінь ТВ "Маґура", 1944-45

Залізні – 2-а сотня куреня "Смертоносці", вд. 76, 1944-46

Замок – КВШ УПА-Захід

Звірі – 1-а сотня куреня "Смертоносці", вд. 75, 1944-46

Зелені – сотня куреня "Бескид", вд. 80а, 1944-46

З'єднані групи "22" – УПА-Південь від серпня 1944

З'єднані групи "33" – західня ВО УПА-Північ від серпня 1944

З'єднані групи "44" – східня ВО УПА-Північ від серпня 1944

Змії – 1-а сотня куреня "Підкарпатський", вд. 69, 1943-46

Карпатський – курінь ТВ "Гуцульщина", 1944-45
Кентавр – штрафний вд. [сотня] ВО "Заграва", 1943
Климів – 12-ий [Сокальський] ТВ ВО "Буг", 1945-46
Кодак – загін ВО "Богун", 1943-44
ім. Колодзінського – загін [курінь] ВО "Заграва", 1943-44
ім. Колодзінського – сотня куреня "Карпатський", вд. 59,1944-47
ім. полк. Коника – Підстаршинська школа [сотня] ВО "Сян", 1946
ім. Коновальця – загін [курінь] ВО "Заграва", 1943-44
ім. Коновальця – 1-ий курінь загону "Котловина", 1943-44
Корсунський – загін (кол. "ім. Колодзінського") ВО "Заграва", 1944
Котловина – 2-ий загін ВО "Турів", 1943-44

Кочовики – сотня ТВ "Климів", 1944-46

ім. Кривоноса – курінь УНС (Турка – Самбір у Карпатах), 1943

Крилаті – сотня загону "Котловина", 1943-44

Крилаті – Підстаршинська школа [сотня] ВО "Маківка", 1944

Крилачі – 3-я сотня куреня "Галайда", 1944-45

Крим – назва, мабуть, ВО2 УПА-Південь, 1944

Круки – сотня ТВ "Маґура", вд. 83, 1944-45

Крути – з'єднання [сотня] ВО "Тютюнник", весна-літо 1944

Кубанці – сотня ВО "Лисоня", 1944

ім. Лайдаки – 1-а бриґада ВО "Завихост", 1944-45

Лебеді – 2-а сотня куреня "Дзвони", вд. 73, 1945-46

Леви чи Льви – курінь ВО "Буг", 1944

Лемківщина – курінь [коротко загін] ВО "Сян". 1944

Лемко – 26-ий [Лемківський] ТВ ВО "Сян", 1945-47

Летуни – сотня ТВ "Маґура", вд. 81, 1944-47

ім. Лисого – короткотривала назва бриґади "Пилявці", 1944

Лисоня – ВОЗ (Тернопільська) УПА-Захід, 1943-47

Лісовики – сотня ВО "Лисоня", 1943-45

Лісові чорти – Підстаршинська школа [сотня] ВО "Буг", 1944-45

Лісові чорти – Старшинська школа [сотня] УПА-Північ, 1943-44

Маґура – 23-ій [Калуський] ТВ ВО "Говерля", 1945-49

ім. Мазепи – 3-я бригада ВО "Завихост", 1944

ім. І. Мазепи – перша сотня УПА Володимир-Вол, повіту, 1943

Маківка – В05 (Дрогобицька) УПА-Захід, 1943-44

Маківка – 24-ий [Дрогобицький] ТВ ВО "Говерля", 1945-49

Месники – курінь ТВ "Бастіон", 1944-47

Месники – сотня ВО "Маківка", 1944

Месники – 3-я сотня куреня "Смертоносці", вд. 77, 1944-47

Месники-1 – 1-а сотня куреня "Месники", вд. 97, 1944-47 ї

Месники-2 – 2-а сотня куреня "Месники", вд. 98, 1944-47

Месники-3 – сотня куреня "Месники", вд. 97а, 1945-47

Месники-4 – 4-а сотня куреня "Месники", вд. 976, 1946

Месники-5 – 5-а сотня куреня "Месники", вд. 98а, 1946-47

Наддніпрянці – сотня ТВ "Асфальт", 1945

Наддністрянці – сотня ТВ "Асфальт", 1945

ім. Назара – короткотривала назва бриґади "Помста Круг", 1944
Непоборні – сотня ТВ "Пліснисько", 1945

Озеро – 1-ий загін ВО "Турів", 1943

Олені – Старшинська школа [курінь] УПА-Захід, 1944

Опришки – сотня ТВ "Маґура", вд. 88, 1944-47

Орли – сотня ВО "Лисоня", 1943-45

Оса – Штаб Першої групи УПА, 1943

ім. Остапа – загін [курінь] ВО "Заграва", 1943-44

ім. Острого – короткотривала назва бригади "Жовті води", 1944

Очайдух – сотня загону "Котловина", 1943-44

Пам'ять Базару – 1-а бриґада [курінь] ВО "Завихост", 1944-45
Перебийніс – сотня ТВ "Климів", 1944-45
Перемога – курінь ТВ "Гуцульщина", 1944-45
Переяслави – курінь ТВ "Розточчя", 1944-46
Переяслави – Підстаршинська школа [сотня] ТВ "Розточчя", 1946-47
Переяслави-1 – 1-а сотня куреня "Переяслави", 1944-46
Переяслави-2 – 2-а сотня куреня "Переяслави", 1944-46
Переяслави-3 – 3-я сотня куреня "Переяслави", 1944-46
Перша група УПА – з'єднання північної Рівненщини, весна 1943
Петлюра – з'єднання [курінь] ВО "Тютюнник", весна-літо 1944

ім. Петлюри – сотня ТВ "Гуцульщина", 1944-45
ім. С. Петлюри – Підстарш. школа [сотня] загону "ім. Богуна", 1943
Пилявці – 5-а бригада [курінь] ВО "Завихост", 1944-45
Підкарпатський – 1-ий курінь ТВ "Чорний ліс", 1945-46
Пімста – сотня загону "Котловина", 1943-44
Пімста Полісся – відділ [сотня] УПА в районі Дивин, весна 1943
Пліснисько – 11-ий [Золочівський] ТВ ВО "Буг", 1945-46
Погром – 3-ій курінь загону "Котловина", 1943
Полтава-100 – курінь ВО "Богун", 1944

Полтавці – сотня ВО "Лисоня", 1944-45
Помста Круг – 6-а бриґада [курінь] ВО "Завихост", 1944-45
Прилуцький – загін [курінь] З'єднаних груп "44", 1944-45

Пролом – сотня ТВ "Климів", 1943-45
Промінь – Калуський курінь ВО "Говерля", 1944-45

Риболовці – сотня ВО "Лисоня", 1944-45

Рисі – сотня ТВ "Маґура", вд. 84, 1944-47
Розточчя – 13-ий [Львівський] ТВ ВО "Буг", 1945-46
Романовичі – 2-ий курінь ТВ "Пліснисько". 1944-45
Рубачі – сотня ВО "Лисоня", 1944-46
Русичі – сотня ТВ "Пліснисько", 1945-46

ім. Сагайдачного – курінь загону "імени Богуна", 1943

Світляна – часова назва Підстарш. школи загону "ім. Богуна", 1943

ім. Святослава – курінь загону "імени Богуна", 1943

Серет – мабуть, 16-ий [Тернопільський] ТВ ВО "Лисоня", 1945-46

Сивуля – 4-ий курінь ТВ "Чорний ліс", 1944-46

Сірі – 3-я сотня куреня "Дзвони", вд. 74, 1944-47

Сірі вовки – сотня ВО "Лисоня", 1943-46

Сіроманці – сотня ВО "Лисоня", 1943-46

Скажені – 1-ий курінь Чорного лісу ВО "Говерля", 1944-45

Скуба – короткотривала назва куреня ТВ "Гуцульщина", 1946

Смертоносці – 3-ій курінь ТВ "Чорний ліс", 1944-46

Соборна Україна – 4-а бриґада [курінь] ВО "Завихост", 1944-45

Соколи – сотня ВО "Маківка", 1944-45

Спартанці – початкова назва сотні "Холодноярці-2", 1944

Срібна – ВО8 (Закарпаття) УПА-Захід, 1944

Стародубський – загін [курінь] З'єднаних груп "44", 1944-45

Стрипа – мабуть, 18-ий [Чортківський] ТВ ВО "Лисоня", 1945-46

Стріла – 1-а сотня куреня "Дзвони", вд. 72, 1944-47

Стріла – сотня загону "Котловина", 1943-44

Сурма – 1-а сотня ТВ "Гуцульщина", вд. 58, 1943-48

Сурма – сотня ВО "Маківка" (пізніше "Ударник-3"), 1944-45

Сурмачі – сотня ТВ "Яструб", 1945-46

Сучава – В07 (Чернівецька область) УПА-Захід, 1944

Східняки – сотня ВО "Маківка" (опісля ВО "Сян"), 1944

Сян – ВО6 (Перемиська, Закерзонська) УПА-Захід, 1943-47

Тигри – сотня ВО "Буг", 1943-45
Трембіта – сотня куреня "Карпатський", 1944-45
Трембіта – сотня куреня УНС "Гайдамаки", 1943
Турів – ВОЗ (Волинська) УПА-Північ, 1943-44
Тютюнник – ВО4 (Житомирська) УПА-Північ; 1943-44

Ударник – назва всіх сотень ТВ "Лемко", 1945-47
Ударник-1 – 1-а сотня Лемківського куреня, вд. 94, 1944-47
Ударник-2 – 1-а сотня Перемиського куреня, вд. 95, 1944-47
Ударник-3 – 2-а сотня Лемківського куреня, вд. 96, 1944-48
Ударник-4 – 2-а сотня Перемиського куреня, вд. 94а, 1944-47
Ударник-5 – 3-я сотня Лемківського куреня, вд. 95а, 1945-48
Ударник-6 – 3-я сотня Перемиського куреня, вд. 9ба, 1945-47
Ударник-7 – 4-а сотня Перемиського куреня, вд. 946, 1945-47
Ударник-8 – 4-а сотня Лемківського куреня, вд. 956, 1946-47

Фастівський – загін (колишній "Котловина") ВО "Заграва", 1944

Хмельницький – з'єднання [курінь] ВО "Тютюнник", 1943-44
ім. Хмельницького – загін [курінь] ВО "Заграва", 1943-44
ім. Хмельницького— сотня куреня "Бойки", вд. 90, 1944-48
ім. Хмельницького – сотня ТВ "Гуцульщина", 1944-45
ім. Хмельницького – 2-ий курінь загону "Котловина", 1943
ім. Хмельницького – 3-ій курінь загону "імени Богуна", 1943
Холмська – 3-я бриґада [курінь] ВО "Завихост", 1944-45
Холодноярці – курінь ВО "Башта" (опісля ВО "Буг"), 1944-46
Холодноярці – сотня ВО "Лисоня", 1943-46
Холодноярці-1 – 1-а сотня куреня "Холодноярці", 1944-46
Холодноярці-2 – 2-а сотня куреня "Холодноярці", 1944-46
Холодноярці-3 – 3-я сотня куреня "Холодноярці", 1944-46
Хорти – Підстаршинська школа [сотня] ВО "Заграва", 1943
Хорти – сотня ТВ "Маґура", вд. 87, 1944-47
Хортиця – відділ командира Довбуша ВО "Заграва", 1943

Черемош – сотня куреня "Гуцульський", 1944-45
Чорна сотня – перша назва Львівської сотні "Холодноярці-1":

Чорний ліс – 22-ий [Станиславівський] ТВ ВО "Говерля", 1945-49

Чорні гайдамаки – сотня загону "Дорош", 1945

Чорні чорти – курінь УНС на Гуцульщині, 1943

Чорні чорти – 3-я сотня куреня "Підкарпатський", вд. 71,1944-46

Чорногора – сотня куреня "Гуцульський", 1944-45

Чорноморці – сотня ВО "Лисоня", 1944-45

Яструб – 15-ий [Рогатинський] ТВ ВО "Буг", 1945-46
ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА УПА
Відзнака вояка Української Повстанської Армії.
Виготовлена з бронзового металу.
Виміри: 40 х 22 мм


ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА УПА
Тризуби на розетках для кашкетів.
В основі зразки 1918 року (Армія Української Держави), 1941 року (Українські Добровільці), 1942 року (Українська Порядкова Поліція Галичини)
Існують варіанти: металевий тризуб, золотий тризуб на синьому тлі, синій тризуб на жовтому тлі.
Діаметр: 33 мм або овальної форми 30 х 26 мм


ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА УПА
Медаля Української Повстанської Армії за Боротьбу в Особливо Важких Умовах.
Встановлена 6 червня 1948 року за постановою Української Головної Визвольної Ради.
Діаметр: 30 мм. Стрічка: шириною 30 мм з блакитними смужками на жовтому тлі.


ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА УПА
Хрести Заслуги (Золотий, Срібний, Бронзовий)
Встановлені наказом Головного Командування УПА 2 січня 1944 року та затверджені Українською Головною Визвольною Радою. Виготовлені за кордоном.
a) ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ 1-ОЇ КЛЯСИ – має золотий тризуб на синьому тлі та подвійний металевий пасок на стрічці.
b) ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ 2-ОЇ КЛЯСИ – з позолоченого металу, один золотий металевий пасок на стрічці.
c) СРІБНИЙ ХРЕСТ 1-ОЇ КЛЯСИ – з срібного металу, подвійний срібний пасок на стрічці.
d) СРІБНИЙ ХРЕСТ 2-ОЇ КЛЯСИ – з срібного металу, один металевий пасок на стрічці.
e) БРОНЗОВИЙ ХРЕСТ – зроблений з бронзи, один металевий пасок на стрічці.
Виміри: 27 х 19 мм. Стрічка – ширина 30 мм, з двома чорними смужками на червоному тлі.

Петро Содоль

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх