,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Нова влада закриває прогалини… військовослужбовцями і пенсіонерами + Офіцери бояться пенсійної реформи
0
Уряд України розглядає можливість зниження дефіциту Пенсійного фонду шляхом збільшення пенсійного віку для військовослужбовців і жінок.
Відповідно до доручення віце-прем’єр міністра України Сергія Тігібка Міністерство праці та соціальної політики України надіслало всім силовим структурам України письмове доручення підготувати і надати Кабінету Міністрів пропозиції щодо змін в законодавстві в частині пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і керівного складу. Такі дії були викликані фантастичним дефіцитом Пенсійного фонду та рекомендаціями Світового банку ─ "головного кредитора України”. За словами новопризначеного міністра фінансів Федора Ярошенка, загальний дефіцит пенсійного фонду за I квартал склав 29,8 млрд. грн., при потребі в 44,5 млрд. грн.
Лист направлений в силові структури, містить додаток який в якому вказані урядові пропозиції щодо скорочення пенсійних витрат. Перелік запропонованих шляхів "скорочення видатків” просто вражає.
Зокрема запропоновано обмежити пенсії працюючих пенсіонерів — до 50%, але не нижче від прожиткового мінімуму(проект закону "Про Державний бюджет України на 2010 рік передбачає прожитковий мінімуму з 1 квітня в розмірі 651 грн.), а також обмежити максимальну пенсію в абсолютному вираженні (6000 грн.) замість встановлення її на рівні 12 прожиткових мінімумів (7812 грн.).
Далі – гірше. Вважається необхідним призупинення виплати дострокових пенсій до досягнення встановленого законом пенсійного віку, а також замороження спеціальних пільгових пенсій і доплат, які перераховуються з Державного бюджету. Вам ніщо це не нагадує?.
Крім того, пропонується можливість скасувати підвищення пенсії на 1% за кожен рік трудового стажу, який перевищує 20 років для жінок і 25 років чоловіків, та обкласти пенсії податком на доходи фізичних осіб. Серед заходів економії є і зниження коефіцієнту страхового стажу від 1,35 до 1,2%(для вже існуючих пенсіонерів) або встановлення його на рівні 1%("Страховий стаж ─ період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню…” ЗУ " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ”).
Серед можливих найважливіших структурних заходів з перегляду системи нарахувань пенсій, згідно надісланого листа, зазначається наближення пільгових пенсій до загальної пенсійної формули, збільшення необхідного стажу для отримання мінімальної пенсії до 25-30 років для жінок і до 30-35 років для чоловіків. А також поступове підвищення пенсійного віку для жінок від 55 до 60 років, з підвищенням у 6 місяців на рік, починаючи з 2009 року.
Слід зауважити, що це вже друга спроба Уряду зекономити кошти Державного бюджету за рахунок військовослужбовців. 22 грудня 2009 року в Верховній Раді України з ініціативи екс-прем’єр міністра Юлії Темошенко було зареєстровано законопроект за №3519, що передбачав схожі нововведення. Однак вистачило і одного дня щоб відкликати законопроект.
В контексті даних змін варто розглянути й те, що наближення пенсійного віку в Україні до Європейських країн є вкрай необґрунтованим. Адже на відміну від європейців середній вік життя середньостатистичного українця значно нижчий: 61-63 роки для чоловіків та 72 роки для жінок. Тобто чоловіки ледь-ледь доживають до пенсійного віку, а вийшовши на пенсію практично її не отримують. Як зазначає директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна, підвищення пенсійного віку аж ніяк не вирішить економічних проблем — навпаки. "Коли загрожує безробіття, підвищувати пенсійний вік нерозумно й економічно невиправдано, тому що в нас молодь без роботи. Якщо підвищимо пенсійний вік саме цього року, то в нас не лише не побільшає робочих місць, а ще й пенсіонери не звільнятимуть робочі місця”, — каже вона.
Схоже на те , що уряд замість пошуку джерел наповнення пенсійного фонду, вирішив піти не таким складним шляхом ─ шляхом зниження рівня соціального захисту військовослужбовців та й взагалі усіх громадян України. Запропонована програма "економії” має на меті "викреслити” людей, які мають право на пенсію та зробити так, що б громадяни України не доживали до пенсійного віку. Такі зміни не потрібно проводити під егідою пенсійної реформи, їх потрібно запроваджувати під гаслом: не має пенсіонерів ─ не має проблем у пенсійного фонду!

Андрій ПСУЙ


Плани уряду щодо проведення пенсійної реформи спричинили масове написання офіцерами українського війська рапортів про звільнення. Однак за попередньою інформацією, в міністерстві оборони зараз не дають хід цим рапортам.
Міністр оборони України Михайло Єжель спростовував велику кількість звільнень, заявивши, що "цього року звільнилось лише на 100 офіцерів більше, ніж це пропонувалось розрахунками". При цьому Михайло Єжель не уточнив, скільки рапортів на звільнення відхилено військовим керівництвом.
Директор департаменту кадрової політики міністерства оборони Михайло Трифонов раніше підтвердив, що "після поширення у березні цього року чуток про можливість такої реформи наступного ж місяця кількість військовослужбовців, які написали такі рапорти, виросла у п’ять разів порівняно з попередніми місяцями".
Один із офіцерів, який приїхав до Києва, щоб прискорити процедуру звільнення, сказав Бі-Бі-Сі, що, фактично, зараз представники кадрових структур згадують про негласну вказівку не розглядати рапорти.
Мотивацією для швидкого звільнення офіцери називають загрозу отримувати пенсію тільки після того, як вони досягнуть певного пенсійного віку. Для представників суто військових спеціальностей це означає необхідність шукати роботу в середовищі, де вони втратили стартові можливості, коли пішли на військову службу.
Оглядачі вказують на те, що у порівняно вигіднішому становищі опинились ті, хто мають більш адаптовані для цивільного життя спеціальності, як наприклад, військовий юрист чи медик.
Наміри уряду змінити умови виходу на пенсію військовослужбовців вже спричиняли декілька хвиль звільнень, починаючи з 2008 року. Зокрема так було після того, як до силових відомств було надіслано розпорядження щодо підготовки пропозицій про подовження віку знаходження на військовій службі.
Прихильником підвищення "вікового цензу" тоді публічно виступив командувач внутрішніх військ генерал Олександр Кіхтенко, який заявив, що є сенс збільшити час перебування на службі. Зокрема, для генералів - до 60-65 років. Як повідомили агенції, два місяці тому 54-річний генерал звільнився зі служби за власним бажанням.

Альбій Шудря Бі-Бі-Сі, Київ


+БОНУС
Я військовослужбовець за контрактом. Командуванням частини не одноразово порушуються умови контракту. Спираючись на які правові норми я можу звільнитися?
1. П.з) ч.6 ст.26 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу";
підпункт ж) пункту 85 Указу Президент України N 1053/2001, 07.11.2001
"Про положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців".
2. Колега правильно зазначив норму Закону, проте Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 затверджено «Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».
Військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються:
підстави звільнення з військової служби;
думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;
районний (міський) військовий комісаріат, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.
Найбільш розповсюджені підстави звільнення з військової служби на сьогодні це:
• військова частина не забезпечила службовим житлом або сімейним гуртожитком;
• при вибутті в щорічну основну відпустку не була вчасно виплачена грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення
• незважаючи на мій рапорт і наказ командира військової частини на виплату мені матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань дана допомога не виплачена.
• тривалість мого службового часу перевищує 40 годин на тиждень тощо.
КЛИК

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх