,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Гідророзрив не несе загрози громадському здоров'ю - дослідження
Дослідження, проведене одним із департаментів міністерства охорони здоров'я Великої Британії, аналізувало найостанніші дані технічної безпеки видобутку сланцевого газу.

Найбільшу увагу було надано ризикові забруднення середовища хімікатами, які використовуються при гідророзриві, і радіоактивними речовинами, які можуть вивільнятися з пластів разом із газом.

Головний висновок дослідження полягає в тому, що "потенційні ризики громадському здоров'ю від викидів у довкілля внаслідок видобутку сланцевого газу низькі, за умови дотримання технологічних вимог і належного регулювання".

Урядовий звіт рекомендує проводити екологічний нагляд за всіма етапами будь-якого проекту та оприлюднювати хімічний склад рідини, яку використовують для гідророзриву сланців.

Британський уряд, який намагається прискорити видобуток газу зі сланців, привітав висновки дослідження.

Зі свого боку, активісти кампаній за захист довкілля, які виступають проти технології гідророзриву, кажуть, що дослідження ще раз привертає увагу до ризиків, пов'язаних з розробкою сланців, і до відсутності належного нагляду за цією галуззю.

Досі в країні діє один об'єкт розвідки сланцевого газу - в графстві Ланкашир, однак експерти Британської геологічної служби вважають, що запаси сланцевого газу у Британії можуть сягати 150 млрд кубометрів, відтак галузь становить велику комерційну цінність.

Приклад США

Урядовий звіт наводить висновки американського дослідження і стверджує, що хоча забруднювачі можуть потрапити в повітря внаслідок спалахів газу чи витоків, "однак такі викиди відносно незначні, нечасті і, напевне, властиві не лише видобутку сланцевого газу..."

Одне з досліджень, яке цитують у звіті британського уряду, зроблене на основі сланців Барнетт у штаті Техас 2010 року, виявило в районі видобутку сланцевого газу 70 окремих летких органічних сполук включно з пропаном, етаном, бутаном і пентанами, однак назвало ці викиди дуже локальними і незагрозливим.

Автори звіту визнають, що поки недостатньо свідчень того, якими можуть бути наслідки гідророзриву, а єдине глибоке незалежне дослідження наслідків викидів у повітря було опубліковане минулого року Школою суспільної медицини Колорадо.

У тій публікації сказано, що люди, які живуть у радіусі півмилі від газових родовищ, мають підвищений ризик захворіти на неврологічні хвороби чи захворювання дихальних шляхів.

Однак авторів дослідження в Колорадо критикували за малу базу дослідження, і в звіті міністерства охорони здоров'я сказано, що з огляду на місцеві кліматичні умови і топографію у Британії результати можуть будуть іншими.

Урядовий звіт визнає, що видобуток сланцевого газу може супроводжуватися осадами з вмістом природних радіоактивних матеріалів, але додає, що ці ризики будуть такі самі, як у нинішній нафтогазовій промисловості.

Стосовно ризику забруднення ґрунтових вод, як пише офіційний звіт, дослідження 2011 року, проведене вченими Массачусетського технологічного інституту, пояснює майже половину із 43 випадків забруднення води недотриманням техніки безпеки під час операцій свердління.

Домашня робота

Згідно з висновками дослідження, американський досвід вказує на те, що найбільш імовірним джерелом забруднення ґрунтових вод є витік хімічних реагентів на поверхні.

Урядовий звіт вказує, що 99% питної води в Англії постачають компанії, які діють в умовах жорсткого регулювання якості, тому ризик забруднення тут вкрай низький.
Однак решта, які беруть воду в приватних криницях, потрапляють до групи ризику.

Ще один із факторів ризику, який розглядали в дослідження, - використання хімічних реагентів у процесі гідророзриву. Американське дослідження виявило, що 75% цих реагентів можуть подразнювати шкіру, очі і дихальні шляхи, а 25% є канцерогенними.

Тому урядовий звіт закликає до прозорого і повного розголошення хімічного складу технологічної рідини і жорсткого дотримання правил безпеки при операціях із хімічними речовинами.

Загалом, як стверджує британський урядовий звіт, проблеми з гідророзривом у США можуть і не повторитися у Британії з огляду на іншу геологію, інші технології і регулювання.

Британський міністр енергетики Майкл Фаллон привітав висновки звіту.

"Сполучене Королівство має один із найсуворіших регуляторних режимів у світі, коли йдеться про видобуток сланцевого газу, і дозвіл на гідророзрив будуть отримувати лише ті компанії, які доведуть безпечність своїх технологічних процесів", - каже міністр.

Однак активістка Greenpeace Лейла Дін назвала звіт "вчасним нагадуванням" про ризики гідророзриву і потенційний вплив на суспільне здоров'я.

"Уряд досі відповідав на ці ризики тим, що скоротив фінансування на екологічний нагляд, фактично, дозволивши енергетичним компаніям самим ставити собі оцінки за безпеки", - каже Дін.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх