,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Підсумки року: в суспільстві зростає невдоволення владою, люди в Росії готові до протестів
-1
У році, що минає 2018 року можна зафіксувати поєднання двох головних тенденцій року. Перша - це спроба влади утримати великодержавний настрій населення. З іншого боку - зростання в суспільстві соціального роздратування, невдоволення і тривожного відчуття невизначеності майбутнього.

Потрібні настрої росіян влада намагається зберігати шляхом продовження і посилення пропаганди державного патріотизму, конфронтації з Заходом, мілітаризму, особливого шляху Росії, культу національних традицій і консервативних духовних цінностей. Однак надії на те, що влада забезпечить росіянам високий рівень життя і відновить статус великої держави, зникають, звідси і зростання невдоволення серед населення.

Газета зазначає, що перші ознаки накопичення в суспільстві соціального роздратування з'явилися ще в кінці 2017 року, але тимчасово зменшилися під час президентської виборчої кампанії, метою якої було переконати, що Володимир Хуйло - єдина скрепа і гарант стабільності і благополуччя.

Однак у квітні популярність всіх інститутів влади почала знижуватися, в червні ж плани уряду провести пенсійну реформу зовсім підкосили довіру росіян і посилили їх невдоволення. Про це говорить хоча б той факт, що в червні проти підвищення пенсійного віку висловлювалися 90% населення.
Пенсійна реформа, стала каталізатором масового роздратування, до якого підвели і зниження доходів за чотири роки після приєднання Криму, і загроза безробіття, і стагнація в економіці. При цьому невдоволення владою концентрувалася переважно в провінції, причому, в тому числі, серед робітників, які раніше були пасивні. На тлі пенсійної реформи також зменшилися антизахідні настрої росіян, причому симпатія до американців досягнути не докримского рівня, а рівня 2000-х років.

На фон масового роздратування працює і розрив між тим, що люди мають, і тим, що вони вважають за необхідне, щоб жити нормально. До того ж, через падіння доходів, звузився "горизонт планування": люди думають не про те, щоб жити краще, а щоб гірше не стало.
Наслідком усього перерахованого вище стала висока готовність до протестів, чого не фіксувалося вже багато років. Причому на вулиці готові виходити не тільки освічений і активний прошарок населення, а й робітники, службовці, в широкому сенсі бюджетники. Знову ж таки, багато в чому цьому сприяла пенсійна реформа, яку не прийняли 90% населення.
За рік знизилося і довіру до президента РФ: воно впало з 59-60% до 39%. Механізм почав ламатися, конструкція "добрий цар і погані бояри" стала розмиватися, по авторитету Хуйла було завдано удару, пояснює газета.

Більше стали турбувати населення міжнародна ізоляція Росії і санкції. Останні спочатку сприймалися як тільки по відношенню тільки верхів і виражають русофобію, але останнім часом люди усвідомили, що результатом стали зниження ділової активності, економічна стагнація і в цілому проблеми в економіці.

Що стосується початкової ейфорії від приєднання Криму, з одного боку, вона привела до зростання колективних самооцінок, гордості, патріотичного самоповаги, але з іншого боку, до "наростання несвідомої тривоги, смутному розуміння, що зростаюча конфронтація між Росією і США, Росією і НАТО, може обернутися реальної великою війною ".
Молодь, на відміну від минулих років, стає критичніше до влади, для категорії у віці 25-35 років характерно найнижча підтримка Хуйла (58%). Серед людей пенсійного віку таких 80%.

https://pugachevskoevremya.ru/itogi-goda-v-obshhestve-rastet-nedovolstvo-vlastyu-lyudi-gotovy-k-protestam

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх