,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Зірковий час П.Порошенко упустив під Іловайськом.
КИЇВ. 7 листопада. УНН.
На думку політолога Валентина Пустовойта, голоси, набрані будь-якою пропрезидентською партією на будь-яких парламентських виборах, перебувають у прямій залежності від популярності самого глави держави, а його популярність — від того, що він робить чи не робить у тій галузі державної діяльності, яка сприймається суспільством як найбільш важлива. Зараз такою сферою є захист України від зовнішньої агресії. Про це кореспондент УНН поспілкувався з В.Пустовойтом.

“Блок Петра Порошенка”, який лідирував тривалий час, набирає на 10% менше голосів порівняно з тією кількістю виборців, які під час соціологічних опитувань ще в середині виборчої кампанії заявляли, що підуть голосувати й визначилися з вибором, — говорить член Асоціації політичних психологів України кандидат філософських наук Валентин Пустовойт. — І підходить до фінішу голова до голови з основним конкурентом — партією “Народний фронт” прем’єра Арсенія Яценюка“.

Хоча, зазначає експерт, тут є сумніви щодо чистоти експерименту, враховуючи, що Кабмін за два дні до виборів вирішив вирівняти в бік підвищення грошове забезпечення для всіх військовослужбовців в зоні АТО за рахунок виділення з резервного фонду (?!) Держбюджету 243 млн 333 тис. грн (до речі, тільки до кінця року — нагадав аналітик). Однак, зауважив В.Пустовойт, є партії, які й без таких політтехнологічних прийомів, що відгонять підкупом виборців, набирають голосів більше, ніж очікувалося. Тому, констатував експерт, підсумки виборів для президентської партії невтішні.

“Враховуючи, що Президент України за Конституцією є і Верховним Головнокомандувачем, результати голосування, безумовно, можна вважати й оцінкою його діяльності на цій посаді, — вважає В.Пустовойт. — Найбільшою помилкою Порошенко, вважаю, було непокарання тих керівників Міноборони, які організували помпезний військовий парад до Дня Незалежності, проігнорувавши те, що відбувалося в районі Іловайська. Хочеться вірити, що вони не проінформували про це Верховного, і тим самим його підставили”

У висновку парламентської слідчої комісії, нагадав експерт, поіменно названі хвацькі генерали, які у відповідь на доповіді розвідки і підлеглих про концентрацію сил противника, включаючи бронетехніку, відповідали, що це брехня. Але чому це їм зійшло з рук? І що конкретно можна було зробити?

“Ідеальний варіант — розжалувати й віддати під трибунал. Але проблема в тому, що ні військовий, ні надзвичайний стани не оголошені”, — вважає політолог.
Він також додав: “Враховуючи, що в іловайському котлі загинуло безліч українських військовослужбовців в основному з вини вищих посадових осіб Міноборони та підпорядкованих йому структур, треба було вчинити з ними, керуючись принципом “покарання має відповідати суті злочину”.

Наприклад, запропонував аналітик, відправити весь особовий склад Генштабу та Міноборони на прорив оточення під Іловайськом.
“Хай би вгодовані полковники та генерали з автоматами в руках виручали тих хлопчаків-добровольців і молодих офіцерів, які через їхню бездарність потрапили в котел”, — вважає експерт.

На зауваження, що таке рішення є відверто популістським, політичний психолог відповів: “Зате це відбило б у генералітету бажання дефілювати Хрещатиком в парадних мундирах, коли треба реально воювати. Крім того, після цього суспільство напевно дало б главі держави карт-бланш на наведення порядку самими рішучими заходами, причому не тільки в зоні бойових дій. Це могло б стати зіркою годиною п’ятого президента України”.

“Правда, — продовжив політичний експерт, — виникла б проблема можливих втрат серед особливо цінного вищого комскладу. Ну, тут доречно нагадати епізод із громадянської війни в США в XIX ст. Коли президенту Аврааму Лінкольну доповіли, що кілька полковників і генералів армії Півночі потрапило в полон в результаті нехлюйського ставлення до організації бойового вартування, він поцікавився, скільки коней при цьому захопив противник. Почувши, що 59, зітхнув: “Генералів я можу призначити нових, а ось коней шкода...”.

Наостанок Валентин Пустовойт зазначив, що під час всеукраїнського репрезентативного опитування, проведеного АППУ спільно з ІСПП в середині жовтня ц.р., 58,5% опитаних погодилися із твердженням “Не покаравши нікого із злочинців у погонах і без погонів, президент Порошенко тим самим узяв на себе всю відповідальність за поразки українського війська на Донбасі”.

УНН

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх