,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ЧЛЕНИ ПАРТІЇ ТЯГНИБОКА ДІЮТЬ ЯК РЕКЕТИРИ
  • 19 июля 2013 |
  • 15:07 |
  • Daily |
  • Просмотров: 707
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
+2
ЧЛЕНИ ПАРТІЇ ТЯГНИБОКА ДІЮТЬ ЯК РЕКЕТИРИ Високопоставлені партфункціонери «Свободи» переслідують журналістів та продавців україномовної преси бандитськими методами. Неймовірний поворот у розслідуванні джерел фінансування партії «Свобода» - керівництво цієї партії, здається, починає неабияк нервуватися. І цьому є дуже серйозні докази.


До редакції газети «Експрес» звернулося керівництво однієї з найбільших в Україні мереж з продажу україномовної преси – «Інтерпрес». Підприємство неодноразово ставало переможцем професійних конкурсів. Активно розвивається у різних містах України.

Але нещодавно зіткнулося з несподіваною проблемою – місцева організація партії «Свобода» у рідному місті лідера партії Олега Тягнибока почала у буквальному сенсі шантажувати підприємство.

У чому ж проблема цього підприємства? Може, воно не платить податків державі? Ні. Платить. І непросто платить, а, за офіційними даними, - одні з найбільших у цій галузі.

Можливо, це підприємство не платить своїм працівникам зарплату? Знову ж таки – ні. Платить. І, за тими ж офіційними даними, зарплата у цій галузі тут одна з найвищих.

Можливо, воно ненадійний партнер десятків україномовних газет, який не забезпечує їх ефективний продаж і тим самим фінансову основу для діяльності? І це не так: підприємство має повагу партнерів.

Тоді у чому ж проблема? Що спонукало однопартійців Тягнибока вдатися до арсеналу бандитських методів впливу на підприємство? А виявляється, лише те, що серед його учасників є підприємство – засновник газети «Експрес».

Як відомо, кілька тижнів тому в газеті «Експрес» опубліковано першу частину журналістського розслідування, у якому ми довели, що керівники «Свободи» відверто дурять своїх щодо походження коштів , якими фінансують партію. У розслідувані ми серед іншого дослідили деякі аспекти біографії партійного функціонера на прізвище Гутник, який часто фігурував у процесі як «основний спонсор» «Свободи». Але, як ми з’ясували, це зовсім не так, адже депутат Гутник – звичайнісінький невдаха, за спиною якого кілька доведених до банкрутства підприємств, неповернуті кредити банкам і т. д.

Перша стаття про те, звідки «Свобода» бере гроші на свою діяльність і чи ці гроші не мають кримінального походження, стала тестом для цієї партії. Тридцять днів, як належить, згідно із законом, партія «Свобода» мала на те, щоб дати людям відповідь на запитання, поставлене у статті. Так діють серйозні партії у цивілізованих країнах. Партії, які мають повагу до себе та свого виборця і відповідають людям на найзручніші питання. Не відомо, що відбулося у закуліссі «Свободи» і чому там не змогли пояснити, на чиї гроші купують партійним лідерам дорогі автомобілі. Але тепер абсолютно зрозуміло, що функціонери партії у цій ситуації почали помітно і неабиякого нервуватися.

Партія «Свободи» у простій ситуації пішла дивним шляхом. Для спілкування із журналістами вона вибрала бандитські методи дев’яностих, що нагадують звичайний рекет. Люди з партії Тягнибока, вочевидь, чи не забули, а чи не переросли ще й досі того періоду. У відповідь на критичний матеріал вони використали прийом звичайнісінького переслідування. І, розуміючи, що їх спіймали, як кажуть, на гарячому, не маючи в собі толерантності й сили духу та волі сказати людям правду, партія «Свобода» пішла шляхом особистої помсти журналістам. Отже, про що розповіло керівництво підприємства «Інтерпрес»? Чотирнадцять місяців тому підприємство подало заяву до міської ради, де більшість має партія «Свобода», на розширення мережі.

Це нормальна практика для успішного підприємства. Що розвивається. Воно пройшло усі процедури, візування, погодження.

Урешті депутатська комісія дала згоду на виділення підприємству десяти нових місць, залишався тільки формальний розгляд цього питання на найближчій сесії. Утім, після виходу у світ газети із журналістським розслідуванням про фінансові маніпуляції «Свободи» раптом увесь механізм зупинився. Ініціювали зупинку депутати зі «Свободи».

Цьому передувала недвозначна погроза: або газета припинить розслідування, або «Свобода» «починає війну».

Війна?

У розумінні «Свободи», війна – це переслідування журналістів та продавців україномовної преси бандитськими методами? Можливо, наступним словом, що його передадуть соратники Тягнибока журналістам, стане слово «кілер»? До речі, як ми встановили, у теперішньому керівництві партії є кілька осіб, які в 90-х роках були активними членами рекетирських угрупувань, душили людей власними руками на капотах автомобілів, збирали данину з підприємців і т. д.

Гидко, звідси, писати про таке, адже багато людей вірить у те, що ті, хто називає себе частиною опозиції, носить вишиванки, повинні діяти інакше, ніж це робить влада. Однак, бачимо, «Свобода» і правляча Партія регіонів – як одно яйцеві близнята – у певних ситуаціях діють абсолютно однаковими методами.

За іронією долі, саме депутат Гутник грає одну з головних ролей у депутатській міській раді, де фракція «Свобод» була використана як звичайний рекетирський інструмент. Він – голова комісії, що погоджує земельні місця підприємствам і підприємцям. І це може свідчити про єдине: або депутат Гутник безсоромно використовує обранців у власних цілях, прагнучи їхніми руками помститись газеті, або діє за прямою вказівкою Тягнибока.

Країна чекає публічних пояснень, пане Тягнибок: це ви особисто давали вказівку щодо переслідування партією «Свобода» журналістів чи ваші соратники це роблять за вашою спиною?

Люди чекають пояснень, пане Тягнибок: чи розумієте ви, що депутати, тим паче опозиційні, мають захищати людей, а не переслідувати їх на догоду вузько партійним інтересам?

Ми, як і всі наші читачі, чекаємо цих пояснень теж. Звісно, не може й мовитись про те, щоб журналістське розслідування, яке здобуло сенсаційні факти стосовно походження коштів для фінансування «Свободи», було зупинено. Його результати опублікують уже невдовзі. У будь-якому випадку.

Відділ розслідувань газети «Експрес»

P.S. Цього тижня працівники «Інтерпресу» проведуть годинний попереджувальний страйк на знак протесту проти партійного свавілля депутатського корпусу «Свободи». Вони обіцяють вдатися до більш радикальних форм протесту, якщо керівництво партії «Свобода» не дасть належної адекватної оцінки безсоромній поведінці своїх депутатів. Акцію продавців преси підтримують редакції столичних та місцевих газет.

Для довідки:

Мережа «Інтерпрес» нараховує понад 120 точок із продажу періодики в різних містах України. Його двічі визнавали (2011- го та 2012 року) «Найкращим роздрібним підприємством» (у галузі реалізації періодичних видань). Уперше в Україні «Інтерпрес» започаткував проект підтримки українських письменників, обладнавши спеціальні вітрини з літературою.

DailyUA, за матеріалами Голос Буковини

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх