,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Кому заважають угорці України?
  • 22 апреля 2013 |
  • 17:04 |
  • Daily |
  • Просмотров: 990
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
0
Кому заважають угорці України? 16 березня у Берегово, Закарпатської області відбулася акція прихильників ВО "Свобода", приурочена 74-й річниці проголошення Карпатської України. Учасники заходу запалили смолоскипи і рушили по вулицям міста під голосні вигуки: "Одна мова, одна нація, одна Батьківщина – це Україна!", "Пам'ятай чужинець – тут господар українець!", "Будапешт – покайся!".

Після цієї події народний депутат України Іштван Гайдош направив запит до Генеральної прокуратури, в якому, зокрема, сказано: «виходячи з наведеної в ЗМІ інформації вбачається, що організована ВО «Свобода» хода зі смолоскипами в поєднанні із радикальними вигуками антиугорського характеру порушують нормальне співіснування жителів багатонаціонального Берегова, яке водночас історично є духовним і культурним центром українських угорців.

Жителі Берегова, в тому числі громадяни України з числа угорської національності, завжди жили в мирі і повазі один до одного, і таким чином про вокативні заклики на кшталт "Одна мова, одна нація, одна Батьківщина – це Україна!", "Пам'ятай чужинець – тут господар українець!", "Будапешт – покайся!" можуть бути сприйняті, як заклик до ігнорування прав національних меншин, насамперед як заклик до образи та неповаги до угорської та інших національностей, образу по відношенню до представників неукраїнської національності, до яких учасники зверталися з використанням терміну «чужинець», проявом агресії у зв’язку висловлюванням «Будапешт – покайся».

Згадані дії дуже нагадують прихід до влади в 30-х роках ХХ століття нацистської партії в Німеччині. З історії знаємо, до яких трагедій, до яких людських втрат призвело все це у кінцевому рахунку».

«Враховуючи наведене, вважаю, що згідно повідомлень в ЗМІ дії учасників описаної акції носять умисний характер, який виражається у цілеспрямованих діях щодо розпалення міжнаціональних конфлікту, і потребують правової оцінки на предмет наявності в діях відповідних осіб ознак злочину передбаченого статтею 161 Кримінального кодексу України: «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії».

У випадку встановлення причетності до проведення даної акції та вигукування згаданих висловлювань представників ВО «Свобода», вважаю за необхідне звернутися до Міністерства юстиції та Служби безпеки на предмет перевірки діяльності цієї партії в частині дотримання вимог статті 4 Закону «Про громадські о”єднання». Враховуючи вищевикладене прошу: встановити обставини згаданої акції, та за наявності відповідних законодавством підстав притягнути винних осіб до кримінальної та іншої відповідальності», - сказано в запиті народного депутата України Іштвана Гайдоша.

DailyUA

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх