,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Опозиція хоче розслідування фальсифікацій на виборах
Опозиція хоче розслідування фальсифікацій на виборах


Опозиційні фракції у Верховній Раді домагатимуться парламентського розслідування порушень на виборах 28 жовтня і під час підрахунку голосів. Опозиція хоче розглянути це питання на найближчому засіданні, яке відбудеться 6 листопада.

Про це заявив один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, перебуваючи у Центральній виборчій комісії.

Прем'єр-міністр Микола Азаров визнав наявність проблемних ситуацій на деяких округах, але наголосив, що ані уряд, ані Партія регіонів не мають до них відношення.

15 округів

За словами Арсенія Яценюка, опозиція звернеться до СБУ, Генеральної прокуратури та МВС з вимогою провести розслідування фактів, які, на переконання опозиції, свідчать про фальсифікації.

"У нашому проекті постанови чітко вказано не тільки виборчі дільниці, а прізвища, я підкреслюю – прізвища членів окружних виборчих комісій, прізвища членів дільничних виборчих комісій, прізвища голів обласних державних адміністрацій, представників органів внутрішніх справ, і так само прізвища суддів, які неправомірно винесли низку рішень, що суперечать законам і Конституції", - заявив Арсеній Яценюк.

За його словами, те, що Клацнути відбувається із підрахунком голосів у низці округів "не вписується в поняття чесних, прозорих і демократичних виборів".

Опозиція веде мову про 15 одномандатних округів і 15 окружних комісій, де, за висловом Арсенія Яценюка, "розривають мішки з бюлетенями і псують протоколи, і де зникають члени виборчих комісій".

Арсеній Яценюк наголосив, що якщо у вівторок, 6 листопада, не вдасться ухвалити постанову і почати розслідування порушень, опозиція ініціюватиме його на першому ж засіданні Верховної Ради нового скликання. Він також сказав, що звернувся до ЦВК з проханням втрутитися у роботу ряду окружних комісій, оскільки, за його словами, в ОВК відбуваються фальсифікації.

За словами одного із лідерів опозиції, "за допомогою підрозділів "Беркута" намагаються змінити результати голосування на округах № 11, 14, 20, 93, 94, 99, 130, 132, 194,197, 211, 213, 216 і 223".

Подібні заяви пролунали і від лідера партії УДАР Віталія Кличка. Але, водночас, він звернувся і до президента Віктора Януковича.

"Не "Беркут" має встановлювати результати виборів. Я впевнений, що президент має відреагувати на зухвалі факти порушень на виборчих дільницях, коли "Беркут" втручається у виборчий процес, забирає коробки із голосами і відносить їх в окреме приміщення, де немає ані спостерігачів, ані комісії, і не відомо, що з ними там відбувається", - сказав Віталій Кличко.

Вибори недійсні, якщо...

Від деяких представників опозиції вже лунають заяви про невизнання виборів і неучасть у роботі нової Верховної Ради у разі, як спроби фальсифікацій не будуть зупинені.

"Хочемо попередити владу: якщо ця схема не припинить реалізовуватися, то опозиція, за моїм переконанням, повинна порушити питання про визнання виборів недійсними та проведення нових виборів. А у разі їх визнання - відмовлятися від роботи у такій новій Раді", - цитує слова віце-спікера його прес-служба.

Партія УДАР також припустила, що підтримає ідею об'єднаної опозиції про визнання парламентських виборів недійсними.
Про це заявив журналістам Віталій Кличко 2 листопада.

"Ми робитимемо все для того, щоб захистити результати виборів. В тому випадку, якщо вибори все одно будуть сфальсифіковані, або хтось із наших кандидатів постраждає, ми зробимо все для того, щоб вибори визнали недійсними", - сказав він.

При цьому Кличко наголосив, що необхідно дочекатися офіційного оголошення результатів.

Прогрес демократії

Прем'єр-міністр, лідер Партії регіонів Микола Азаров, водночас, заперечує масові фальсифікації на виборах у загальнонаціональному округу.

"Дані, оприлюднені на сайті ЦВК, в цілому співпадають з даними екзит-полів і тими даними, які були представлені соціологами. Це класичний приклад проведення вільних, демократичних виборів. Про які фальсифікації можна говорити, якщо практично повністю співпали офіційні дані з даними екзит-полів?" - твердив Микола Азаров під час зустрічі з послом США в Україні Джоном Теффтом 30 жовтня.

2 листопада пан Азаров зустрівся з представниками Місії спостереження за парламентськими виборами від Міжнародної комісії Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ на чолі з Послом Одрі Гловер, де заявив, що нинішні парламентські вибори є "серйозним прогресом демократії в Україні".

Він також наголосив, що хоча і виникли проблемні ситуації з підрахунком голосів на деяких округах, ані уряд, ані Партія регіонів до них не причетні.

"Підкреслюю, що ні Партія регіонів, ні Уряд жодним чином до цих ситуацій не причетні. Підтвердженням тому є, зокрема, той факт, що Партія регіонів у Києві програла своїм політичним опонентам на всіх округах – це свідчить про це, що адміністративний ресурс не використовувався. Більш того, представники опозиції мали значно ширші можливості щодо доступу до ЗМІ, проведення агітаційної кампанії, ніж представники влади", - цитує прес-служба Кабміну пана Азарова.

Глава уряду також назвав ці вибори найкращими в історії України та заявив, що під час них зафіксована мінімальна кількість порушень.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх