,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Продуктові війни Росії: сир, шпроти і "Боржомі"
Коли Росія не може умовити сусідів зробити те, що їй потрібно, на сцені з'являється герой невидимого фронту - головний санітарний лікар країни Геннадій Онищенко. З його вуст звучать звинувачення Молдови і Грузії в постачанні неякісного вина, Польщі - поганого м'яса, Білорусі - молока, а України - сиру.

З ким Росія веде "продуктові" війни і чим вони закінчуються.

Продукти разом з газом

Україно-російська сирна війна перейшла у повільну стадію. Всі, здається, тільки й чекають, коли ситуацію прояснить "новий-старий" президент Володимир Путін. А поки, компенсуючи сирну блокаду, Україна почала м'ясо-молочну війну з Білоруссю. Але причина зовсім не в продуктах, а в сировині більш дорогому, кажуть експерти. Колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк прямо називає протистояння з Росією "газово-сирною війною".

"Всі роки Росія застосовувала такі дискримінаційні заходи у двосторонній торгівлі, як, наприклад, недопуск українських труб, карамелі, м'ясо-молочної продукції", - згадує Тарасюк.

Валерій Чалий, заступник генерального директора Центру Разумкова
Я не очікую, що після виборів в Росії ситуація зміниться для України в кращу сторону. Весь досвід показує, що це не залежить від того, хто перебуває при владі з обох боків кордону. Це наслідки пострадянського періоду. Але я думаю, що всупереч війнам, взаємодія продовжуватиметься, вона в інтересах обох держав.


М'ясо, молоко і цукор

Українське м'ясо і молоко потрапляло під заборону в 2006-му і 2010-му році. У перший раз російські чиновники говорили: "Ми ветеринарній службі України не довіряємо". Довіра з'явилася лише після перемоги на парламентських виборах Партії регіонів на чолі з Віктором Януковичем. В 2010-му м'ясо і молоко стало зброєю в битві за вступ України до Митного союзу. У 2011-му їх замінив цукор і карамель.

За словами заступника генерального директора Центру Разумкова Валерія Чалого, від воєн страждають і виробники в Україну, і споживачі в Росії, але про них думають в останню чергу. Зараз, за ​​словами експерта, з'явився новий механізм вирішення суперечок - звернення до Світової організації торгівлі. Що Україна, власне, і робить у сирній війні. "Як тільки запрацюють ці механізми, і зникне поняття" торговельна війна "як таке", - вважає він.

А поки сирне питання не вирішене, пропонуємо згадати, як Росія воювала з іншими своїми сусідами за допомогою продуктів.

Продуктові війни Росії: сир, шпроти і "Боржомі"


М'ясна війна з Польщею, 2005

У 2005 році до влади в Польщі прийшов президент Лех Качинський, він активно критикував Кремль. У відповідь на це "Роспоживнагляд" на чолі з Геннадієм Онищенком заборонив ввезення м'яса з Польщі. Причина - країна нібито поставляє м'ясо, куплене у третіх держав. Варшава наклала вето на переговори за угодою між Євросоюзом і Росією. Він протримався два роки, доки потепління в російсько-польські відносини не приніс прем'єр Дональд Туск.

Війна з "Боржомі" і Грузією, 2006

У березні 2006 року Росія заборонила ввезення до себе легендарної мінералки "Боржомі" і грузинських вин. Погану якість помітили під час скандалу через затримання у Тбілісі російських офіцерів. З президентом Михайлом Саакашвілі спільна мова ніяк не знаходилася. Потім розгорілася серпнева війна 2008 року. В результаті знамениту лікувальну воду росіяни не бачать і досі. Лише тільки в минулому році Москва заговорила про можливість відновлення поставок "Боржомі".

Винна війна з Молдовою, 2006

Крім грузинського потрапило в немилість Онищенко і молдавське вино. Все в тому ж 2006 році імпорт напою припинили через горезвісну невідповідність санітарним нормам. Перед цим президент Міхай Гімпу заявив, що приєднання Молдови до СРСР було окупацією. Молдавське вино до 2006 року було основним імпортним вином в Росії, в 2007 поставки вдалося відновити після жорстких переговорів, але в підсумку молдавські виробники отримали лише 10% ринку.

Шпротна війна з Латвією, 2006

Латвійські шпроти - предмет обожнювання росіян і гордості латишів. Але наприкінці 2006 року і одні, і другі були обділені. Онищенко виявив в консервах небезпечний вміст канцерогену бензопірену - речовини, яка використовується для додання смаку копченості продукту. "Роспоживнагляд" довго мирився з 8 мікрограма бензопірену замість 1 мікрограма, але не витримав як раз, коли загострилася територіальна суперечка двох країн навколо Питалівського району. З вирішенням земельних питань і ринкове поступово затихло. Але періодично Москва знову згадує про шпроти.

Молочна війна з Білоруссю, 2009

Влітку 2009 року повоювала Росія і зі своїм давнім партнером Білоруссю. Білоруські виробники молочних продуктів нібито не оформили санітарні документи за новим зразком. Напередодні російські бізнесмени невдало намагалися приватизувати за безцінь 12 білоруських підприємств. Президент Олександр Лукашенко відповів на "молочну битву" вельми різко, мовляв, Білорусь на коліна не стане. І демонстративно відмовився від участі в саміті Організації Договору про колективну безпеку, дуже важливому для Москви. Які закулісні переговори відбувалися далі - невідомо, але через 12 днів заборону на білоруське молоко було раптово знято.

Коньячна війна з Придністров'ям, 2011

У жовтні 2011 року напередодні майбутніх президентських виборів у Придністров'ї "Росспоживнагляд" залякав забороною поставок в Росію коньяку "Квінт" ("Коньяки, вина і напої Тирасполя"). Справжньою причиною вважають не якість напою, а те, що лідер Придністров'я Ігор Смирнов в п'ятий раз висунув свою кандидатуру на посаду президента. Промосковським кандидатом на виборах був спікер Анатолій Камінський. Через два тижні "коньячна" патетика Москви стала вже не такою різкою. А коли вибори виграв опозиціонер Євген Шевчук, і зовсім зійшла нанівець.

Нагадаємо, що з 7 лютого Росія заборонила ввозити сири українських фірм "Прометей" (Чернігівська область), "Пирятинський сирзавод" та "Гадячсир" (Полтавська область), що нібито містять пальмове масло.

Розгорівся скандал: Онищенко назвав позицію МЗС України "вуличним фольклором", а прем'єр Микола Азаров вимагав від лікаря не втручатися в політику.
Україна більш ніж на половину скоротила поставки сиру в Росію через претензії до якості продукції.


My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх