,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ПАРЄ у проекті резолюції закликає виключити статтю Тимошенко з Кримінального кодексу
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у проекті своєї резолюції Функціонування демократичних інститутів в Україні заявляє про необхідність виключити з Кримінального кодексу статтю, за якою була засуджена екс-прем’єр Юлія Тимошенко.

Висловивши стурбованість у зв’язку з кримінальними переслідуваннями стосовно членів колишнього уряду - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка і Валерія Іващенка - в документі наголошується, що статті 364 (зловживання владою або службовим положенням) і 365 (перевищення влади або службових повноважень) "мають надмірно широку сферу застосування і на ділі фактично допускають кримінальну відповідальність за звичайне ухвалення політичних рішень".

"Це суперечить принципу верховенства права і є недопустимим", - підкреслюється в проекті резолюції.

У зв’язку з цим ПАРЄ закликає українську владу негайно виключити ці статті з Кримінального кодексу і зняти звинувачення з колишніх посадових осіб уряду. "Асамблея хотіла б підкреслити, що оцінка політичних рішень і їхніх наслідків є прерогативою парламентів і, зрештою, електорату, а не судів. Вона вважає за необхідне розробити жорсткі міжнародні стандарти, що розмежовують політичну і кримінальну відповідальність", - сказано в документі.

У ньому також висловлюється стурбованість у зв’язку з тривалим утриманням під вартою колишніх членів уряду, підозрюваних у скоєнні низки протиправних дій.

"Відсутність незалежності судової системи в Україні, часте і тривале утримання під вартою підозрюваних, відсутність "рівності зброї" звинувачення і захисту, а також неадекватне правове обгрунтування прокуратурою і судами офіційних документів і рішень призводить до серйозних прогалин у діяльності судової системи цієї країни", - сказано в проекті резолюції ПАРЄ.

Тут пропонується українській владі "відмінити або, принаймні, істотно скоротити п’ятирічний випробувальний термін для суддів і виключити Верховну Раду з процесу призначення суддів". У зв’язку з цим, зазначає Асамблея РЄ, парламенту України необхідно оперативно ухвалити відповідні законодавчі поправки.

У документі констатується, що стан здоров’я Луценка і Іващенка, які утримуються під вартою, "швидко погіршується", і міститься вимога "негайно звільнити обох, аж до завершення їх судового процесу".

ПАРЄ також вказала на те, що влада України не поспішає вдосконалювати виборче законодавство країни.

"Асамблея висловлює співчуття у зв’язку з тим, що її основні рекомендації, що стосуються, зокрема, прийняття єдиного виборчого кодексу і переходу на пропорційну систему з відкритими регіональними списками, не були виконані", - йдеться у документі.

Тут нагадується, що Україна, що вступила в Раду Європи у 1995 році, досі не виконала цілу низку важливих зобов’язань, взятих перед європейським співтовариством.

"Відповідальність за цей провал несуть уряди України, які постійно змінювалися, а також Верховна Рада і її політичні фракції", - наголошується в проекті рекомендації ПАРЄ, де міститься заклик до влади України, а також усіх її політичних сил "негайно провести відповідні реформи".

Голосування по резолюції заплановане на другу половину четверга, 26 січня.

Корреспондент.нет

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх