,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Правда рятує од смерті
  • 28 ноября 2011 |
  • 15:11 |
  • Daily |
  • Просмотров: 1003
  • |
  • Комментарии: 2
  • |
-3
Правда рятує од смертіУ Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відкрилася виставка-проект «Правда рятує од смерті…». Захід, організований за ініціативи Інституту президента Віктора Ющенка, присвячений пам’яті сотень тисяч людей, розстріляних в Биківнянському лісі під Києвом в 30-х-40-х роках.

У Биківні знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де відбувалися масові захоронення розстріляних і закатованих. За даними науковців, у Биківні було замордовано понад 100 тисяч осіб, представників більше сорока національностей.

Основна тема проекту-виставки задана словами з Біблії в перекладі Пантелеймона Куліша «Правда рятує од смерті». На ній представлені більше трьох тисяч експонатів, які належали загиблим людям. Також усі охочі можуть ознайомитися з Концепцією розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

За допомогою виставки організатори хотіли показати, що таке Биківня, - зазначив Віктор Ющенко під час відкриття виставки. «У мене душа болить, що нація, в якій 46 мільйонів, запитує, за що у нас півтора мільйона розстріляних у так звану «громадянську війну», за що 600 тисяч українців виселено в так званий «період колективізації», за що загинуло 10 мільйонів українців під час Голодомору 1932-1933 року, а потім мільйони українців – під час політичних репресій», - наголосив Ющенко, і додав, що українців розстрілювали за те, що вони хотіли жити у власній державі.

У відкритті взяв участь і міністр культури України Михайло Кулиняк. Він нагадав, що 4 листопада Президент України Віктор Янукович підписав доручення «Щодо забезпечення розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», яким підтримано подальший розвиток Заповідника та спорудження центральної частини Меморіалу жертв тоталітаризму до 1 серпня 2012 року.

Варто зазначити, що в Биківні поховано кілька сотень громадян Польщі. Під час візиту до Києва 28 листопада цього року президент цієї країни Броніслав Коморовський разом з Віктором Януковичем відвідали Биківню і взяли у участь церемонії закладання капсул до майбутнього меморіалу пам’яті громадян Польщі – жертв політичних репресій 1936-1941 років. Віктор Янукович наголосив, що український народ поділяє біль втрати, яку польський народ зазнав під час сталінських репресій. "Два братніх народи, які пройшли чимало випробувань, зуміли обрати єдиний вірний шлях злагоди і творять сьогодні нову сторінку взаєморозуміння і добросусідства", - додав Президент України.
До Меморіалу були закладені капсули з землею із таборів ув’язнених у Старобільську, Козельську, Осташкові, Катині під Смоленськом, табору Мєдний неподалік Твері, табору П’ятихатки під Харковом, а також капсули із польською землею з-під Варшави.

DailyUA

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх