,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


«ФСБуки» і спецоперація
  • 10 октября 2011 |
  • 16:10 |
  • Daily |
  • Просмотров: 988
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
0
Помічники 32-го американського президента Ф.Рузвельта у 30-х роках минулого століття просто-таки панічно боялися показувати своєму шефові публікації найбільших тамтешніх газет, які «мочили із сортира» цього клятого «соціаліста і націоналіста».

За що, спитаєте ви? – За прагнення зменшити залежність національної економіки від егоїзму крупного бізнесу, придушення сепаратизму окремих штатів та зміцнення повноважень федерального уряду.

В умовах масштабної економічної кризи він не бачив іншого шляху спасіння держави, як через «закручування гайок» в бюджетній сфері, підсилення дисципліни та масштабного будівництва автомобільних доріг та аеропортів.

Зрозуміло, що олігархам, які контролювали найбільші американські газети на кшталт «Нью-Йорк Таймс» чи «Вашингтон Пост», це було не до вподоби.
В наслідок цього Ф.Рузвельт, який не мав можливості звертатися до народу через друковану пресу, був змушений використовувати новітні (на той час) інформаційні можливості радіо, які увійшли в історію як відомі радіо-звернення президента.

Час іде. З’являються нові країни і змінюються президенти. Часом і президенти починають «мочити в сортирі» своїх опонентів. Проте незмінним залишається бажання певних ворогів власної держави використати сучасні інформаційно-комунікаційні технології в брудних і недостойних справах.
До речі, Ф.Рузвельт, який починав свою трудову діяльність редактором університетської газети, ставився до цього по-філософські. «Щоб там не писали ці журналюги, - казав він, - головне, щоб правильно вказували прізвище»…

Коли я побачив, як відома своєю «непродажною об’єктивністю» інтернет-газета «Українська правда» почала «мочити в сортирі» англомовну книгу В. Януковича «Opportunity Ukraine» (Vienna, Mandelbaum Verlag, 2011), я чомусь одразу згадав оті слова Ф.Рузвельта.

Видрукувана в Австрії англомовна книга ще й не доїхала до Києва, а величезні розгромні рецензії авторів, які знають англійську на рівні «іноземна зі словником», вже почали гуляти в «ФСБуках»!

Відомий літературний герой Г.Поттер може відпочивати, покурюючи дешеву ЄСівську цигарку, занюхуючи її дорогим російським газом.
Позаяк я достатньо серйозно цікавлюсь інформаційно-комунікаційним менеджментом, мені дуже закортіло почитати, а що ж такого написав 4-й український президент, якщо так скоординовано «мочать в сортирі» його книгу, покликану сприяти міжнародному іміджу України та зарубіжним інвестиціям в українську економіку?

Почитав і переконався, що вся «критика» побудована на достатньо простих пропагандистських схемах.

Береться, наприклад, фраза із загальновідомим фактом: «Волга впадає в Каспійське море» (Волга – це річка, а не прізвище чиновника від регіоналів, що сидить під слідством – В.Б.).

Зрозуміло, що цю фразу з цим самим фактом протягом життя ми чуємо і читаємо щонайменше кілька разів. Побачивши цю фразу в книзі, що «рецензується» у подібний спосіб, «об’єктивні» критики у ФСБуках кричать, що то – плагіат!

Візьмемо, хоча б наступний фрагмент з книги В.Януковича:

«У 1869 році виходець з Південного Уельсу Джон Хьюз, перекупивши у голови Петербурзького Імператорського технічного товариства, нащадка козаків, князя Петра Кочубея концесію на чавунне і рельсоізготовітельное виробництво на Півдні Росії, побудував на березі річки Кальміус, поблизу маєтку поміщиці Смолянінова, перше велике металургійне підприємство, навколо якого незабаром виросло селище Юзівка».

«Рецензенти» з «Української правди» заявляють, що мова йде про рідне місто В. Януковича - Єнакієве. Проте, люди, які краще знають історію українського Донбасу, чудово розуміють, що Юзівка - стара назва міста Донецька.

І до сучасного міста Єнакієве, де народився В. Янукович, селище Юзівка має таке ж відношення, як до міста Відень, де була надрукована книга українського президента.

«Дрібниця», - скажете ви? - Але диявол завжди сидить у дрібницях, як свідчить народна мудрість, що не має позначки «копірайту» ...
Безперечно, відсутність в англійській версії книги українського президента посилань на використані джерела – це однозначний «прокол» перекладача, редакторів австрійського видавництва і чиновників апарату президента.

Проте варто й зауважити, що насправді вказана книга В.Януковича не є ВАКівською монографією, яка вимагає посилань [у квадратних дужках, зі сторінками] на список джерел та літератури.

Саме тому, публіцистичний стиль використання загальновідомих фактів і висловів не потрапляє під наукову кваліфікацію «плагіату».
З таким же успіхом іудео-християнські творців «канонічної» Біблії під керівництвом упорядника і водночас - візантійського іудей-імператора Юстиніана, (IV ст. н.е.), можна записати у «плагіатори», оскільки запозичили у єгипетських скіфів / коптів - міф про створення світу, у євразійських скіфів (зороастрійців і будинів) - теорію реінкарнації, у сіверів / сумерів / шумерів - міф про всесвітній потоп і т.д.

На нашу думку, вся ця інтернет-атака на зовнішню (хоча й важливу) атрибутику книги В.Януковича, насправді, зумовлена глибоким українським змістом цієї книги.

Мені, скажімо, кинувся в очі її глибокий патріотизм, під яким він розуміє «внутрішню потребу і здатність захищати і просувати своє незалежно від Заходу і Москви».

Вгадайте з трьох разів, кому ця вистраждана українцями фраза може не сподобатися? І хто хотів би зарубати на кореню Українську Мрію Януковича?..

І ще кілька фундаментальних ідей, які розкриваються у наступній фразі: «Широкий Український шлях тільки починається. Величезний Український потенціал тільки розкривається. Великий Український дух ще не сказав свого величного слова. А великий Український успіх ще попереду!»

Не знаю, як ви, шановні читачі, але під цими словами я готовий підписатися. Навіть якщо мене звинуватять в плагіаті!

ВАЛЕРИЙ БЕБИК - професор, проректор Університету «Україна», головний редактор журналу «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації».

Український науковий журнал. «ОСВІТА РЕГІОНУ: ПОЛІТОЛОГІЯ, ПСИХОЛОГІЯ, КОМУНІКАЦІЇ. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.social-science.com.ua/current

DailyUA

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх