,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


20 років співпраці України з НАТО
  • 1 августа 2011 |
  • 13:08 |
  • bayard |
  • Просмотров: 25054
  • |
  • Комментарии: 9
  • |
0
Здавалось би: минулого року Україна відмовилась від перспективи членства у НАТО, проголосивши себе позаблоковою державою. Але динаміка співробітництва з Альянсом посилюється. У Києві це пояснюють «зменшенням заполітизованості у взаєминах між Україною та НАТО, визначеними конкретними заходами у рамках Хартії про особливе партнерство та Плану дій Україна — НАТО» (з виступу виконувача обов’язки керівника Департаменту євроінтеграції МЗС України Бориса Захарчука 14 липня на експертних слуханнях по співпраці Україна-НАТО). У Брюсселі — «необхідністю зміцнити сили регіональної безпеки в Європі за рахунок поглиблення співробітництва та проведення спільних військових тренувань та технічних навчань з державами, які не є членами НАТО» (з виступу помічника Генерального секретаря Альянсу Дірка Бренгельманна на зустрічі з європейськими ЗМІ після лісабонського саміту НАТО у листопаді 2010 року).

Щодо конкретики співпраці між Україною і НАТО, 14 липня Д.Бренгельманн у відеозверненні до учасників київських дискусій наголосив: «Україна — один з учасників системи європейської безпеки. Маючи серйозні внутрішні проблеми, Україна тим не менше не відмовляється від співробітництва з Альянсом. Україна і НАТО співпрацюють у сфері реформування українського війська, сектора безпеки та оборони, ми здійснюємо спільні військово-технічні проекти. Нині збільшується актуальність поглиблення співробітництва для подолання загроз невійськового характеру, таких як техногенні та природні катастрофи, тощо».

У штаб-квартирі НАТО високо оцінюють внесок України у миротворчі операції НАТО, боротьбу з міжнародним тероризмом та піратством, відмиванням «брудних грошей», контрабандою зброї, наркотиків та нелегальною торгівлею людьми.

Водночас, з урахуванням того, що НАТО «загрузло» в афганській та лівійській операціях, Україні варто подбати про посилення власної безпеки, так би мовити, зсередини країни. Як зазначив Голова Громадської ліги «Україна — НАТО» Сергій Джердж, «наші західні партнери уважно спостерігають за тим, що відбувається в Україні. Тенденції до згортання демократичних процесів, до використання правосуддя в якості помсти політичним опонентам, невідповідність багатьох реформ європейським стандартам, — це все не залишається непоміченим у Брюсселі. Усе більша кількість європейських політиків, науковців, журналістів приходять до висновку, що ситуація в Україні далека від стабільності, а це загрожує стабільності ситуації на сході Європи. У свою чергу, українські незалежні організації, громадськість потребують нових знань та підтримки з боку колег у країнах-членах НАТО: на нас лежить відповідальність за прогресивний розвиток нашої країни…».

Українські інтелектуали мають бути залучені до заходів у рамках програм та проектів співробітництва «Україна — НАТО»: адже, за даними Альянсу, Україна — друга після Росії серед держав-партнерів НАТО за кількістю проектів, які здійснюються у рамках програми «Наука задля миру та безпеки» (її ініційовано Альянсом за підтримки ЄС та ОБСЄ). Серед іншого, ідеться про проект з розробки унікального генератора рентгенівського випромінювання у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут»; про використання сучасних технологій для очищення бази військової авіації у м. Прилуки від екологічно шкідливих сполук; про спільні захисні програми проти електронного (кібернетичного) тероризму та піратства, тощо.

Як заявив нещодавно голова Ради із зовнішньої та безпекової політики Володимир Горбулін, «спільні наукові та військово-технічні проекти, інформування Альянсом українців про політику безпеки та поширення інформації та обговорення актуальних проблем міжнародних відносин, залучення до таких дискусій інтелектуалів, незалежних експертів, громадських партнерів — це все сприяє поглибленню розуміння в українському суспільстві сутності НАТО, його ролі у системі міжнародної безпеки». Українські експерти також розраховують на те, що їхню думку і чинна влада України, і керівники НАТО врахують при формуванні інтегрованих підходів у сучасних моделях європейської безпеки.
My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх