,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ФСБ дає сигнал СБУ?
  • 31 июля 2011 |
  • 17:07 |
  • Toki |
  • Просмотров: 9458
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
-1
ФСБ дає сигнал СБУ?

За образливі для росіян слова та пропозиції щодо їх подальшого існування росіянину українського походження Тарасу Зеленяку загрожує ув’язнення строком до двох років.
Днями вітчизняні та російські ЗМІ поширили інформацію, що Радянський районний суд Новосибірська (Росія) звинувачує громадянина Росії Тараса Зеленяка у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, зокрема, ненависті до російського народу.

Російські ЗМІ стверджують, що 36-річний корінний житель Новосибірська, українець за походження, неодноразово називав на Інтернет-форумі росіян „кацапами” і „москалями”, а також пропонував переселити всіх росіян на Нову Землю і допомогти їм у цьому „копняком під зад”. Також Зеленяк наголошував на перевазі українців, чеченців, прибалтів над росіянами.

Тарас – син відомого професора, академіка РАН Тадея Зеленяка. Тобто, людина з освіченої сім’ї. Він цікавився подіями в Україні і критикував на форумах їх висвітлення в Росії.

Зрозуміло, що ображати гідність народу ніхто не має права, і повинен за це бути покараним. Але випадок з Тарасом Зеленяком – унікальний і потребує детального аналізу.

Отож, він – перший, кого притягли до карної відповідальності за висловлені на форумі думки, хоча сам Тарас відкидає звинувачення, заявляючи, що нічого такого не писав. Проте аналіз повідомлень і лінгвістична експертиза реплік, проведена російською прокуратурою, доводять його провину.

Раніше за образливі висловлювання в Росії притягували до відповідальності електронні ЗМІ, тепер же притягли самого автора повідомлень. Після серії скарг відвідувачів, Інтернет-провайдер, послугами якого користувався Зеленяк, написав листа до ФСБ, і після розслідування Зеленяка „пов’язали”.

Як бачимо, ФСБ і громадськість „бдят” над іміджем свого народу і захищають свою честь і гідність. Але виникає кілька питань як до російських, так і до українських спецслужб.

Чи реагують росіяни на образливі для українців слова? Я не буду навіть говорити про форуми. Більшість із них взагалі не можна читати, адже там пишуть такі гидотні речі, що читати таке – себе не поважати. Але ж давайте подивимося на телебачення.

Десь приблизно 23 січня ведучий програми „Время” на телеканалі ОРТ привселюдно назвав Україну Малоросією! Це кричуща образа незалежної держави, всього народу, причому воно пролунало в ефірі міжнародного каналу, який, до речі, як кажуть, повністю контролюється з Кремля!

Раніше, 30 грудня 2005 р. Володимир Жириновський, заступник голови Держдуми Росії, лідер ЛДПР в прямому ефірі прогорами „Свобода слова” висловився наступним чином: „сегодняшнее название вашего государства – это развалина, „окраина Российской империи”. Не нравится в Российской империи – пожалуйста, переезжайте в другое место”.

А вже 17 березня 2006 р. у тій же „Свободі слова” Жириновський побажав, щоб Україна вступила до НАТО, а українські хлопці поверталися додому в трунах. Ця заява викликала шок в Антона Бутейка, тоді заступника міністра закордонних справ. Багато в чому завдяки йому СБУ заборонила в’їзд в Україну кількох російських політиків, у тому числі й Володимира Вольфовича. Тоді російські ЗМІ буквально кричали про незрозумілість дій української влади та вимагали скасувати рішення.

Жириновський неодноразово заявляв подібні і ще страшніші речі, але прокуратура Російської Федерації не притягла його до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі та образу українського народу.

Не притягли до відповідальності, навіть публічно не розкритикували заяви іншого ЛДПРівця, члена комітету з безпеки Держдуми Росії Миколи Кур’яновича. 26 травня 2006 р. на пленарному засіданні Держдуми заявив: „...Я хотел бы сразу заявить, что никакой Украины нет, это – Малороссия. Никакой украинской государственности нет, это нелегитимные структуры. Третий тур выборов - юридический нонсенс, поэтому власть, начиная от Ющенко и до самого низа, нелегитимная. Нет никакого украинского языка, есть диалект русского”. Ніякої, підкреслюю, ніякої реакції на ці заяви не було.

Говорив такі ж речі пан Кур’янович і в ефірі „Свободи слова” 2 червня 2006 р. І хоча тоді розумні люди покрутили пальцем біля скроні, але знов-таки реакції – нуль.

За бажанням, можна навести повний перелік таких висловлювань відомих політиків, журналістів, громадських діячів. Чи не в кожному російському фільмі звучить слово „хохол”, яке росіяни вживають, щоб образити українців.

Про Інтернет-форуми я мовчу. Тобто ФСБ, російська громадськість діє лише вибірково, і бачить тільки образи росіян. Тобто з тим, що України, української мови – „не було, немає і не може бути” вони цілком згодні, як згодні і з тим, що в Україні живуть не українці, а „хохли” і „малороси”.

Тепер стосовно СБУ. Як мінімум на форумах двох веб-сайтів: „ХайВей” (http://highway.com.ua/post.php?replayto=173) та „Ура-інформ” (http://ura-inform.com/forum/read.php?18,30118) триває дискусія і навіть віртуальний збір підписів за „разделение Западной и Восточной Украины”. Факт просто-таки кричущий. У дискусії приймають участь зареєстровані учасники, активно виголошують сепаратистські заяви, але жодної реакції з боку адміністрації сайту немає. Не цікавляться цим і правоохоронні органи, прокуратура, спецслужби. Хоча йде відверте зазіхання на територіальну цілісність держави.

І нехай це лише балачки, але ж це може призвести до негативних наслідків, такі речі треба відслідковувати. Хоча, з іншого боку, що говорити про форуми, якщо люди, які виголошували сепаратистські заяви під час президентських виборів 2004 р. зараз сидять у Верховній Раді!

Випадок у Росії має бути знаковим для України. Вітчизняні спецслужби та органи прокуратури мають так само безкомпромісно захищати честь і гідність українського народу, а також присікати зазіхання на територіальну цілісність держави. Чи може, ми справді не українці, раз дозволяємо над собою глумитися?

Автор: Ярослав ЗАГОРУЙ

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх