,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Забути все
  • 29 ноября 2010 |
  • 18:11 |
  • irenasem |
  • Просмотров: 36480
  • |
  • Комментарии: 11
  • |
0
Президент Ізраїлю Шимон Перес порадив українцям забути історію

До намагань нашого північного сусіда переписати українську історію під себе ми вже потроху звикли. Навіть навчилися не звертати уваги на ці прояви «братських почуттів». Проте, схоже, повчання українського народу стає звичкою і для інших держав. Днями Президент Ізраїлю Шимон Перес порадив українцям забути історію, аби в майбутньому не повторити помилок минулого. Про це він сказав під час лекції в Києві.

- Запитали б мене, що порадити Україні, я б сказав так: забудьте історію, історія не важлива взагалі. Кажуть: вчіть історію, щоб не повторити помилок минулого, а я скажу – це нонсенс. Вам не вдасться повторити помилки минулого, ви наробите нових. Нічого там вчити, в цій історії, – заявив він.

При цьому Президент Ізраїлю зазначив, що історики повинні пиcати історичні книги. Перес також вважає, що духовне минуле, надбання культури і літератури треба зберігати.

- А інше можна відкинути, це неважливо, – додав він.

Звісно ж, для повнішого розуміння сказаного Шимоном Пересом варто було б почути усю його лекцію, проте навіть цих слів достатньо аби зрозуміти очевидне. Президент країни, яка свою державу збудувала на історії (як ніяка інша у світі) вчить інші народи забути свою історію! Мало того ці слова пролунали саме напередодні відзначення Дня пам’яті жертв голодоморiв українського народу. Та й загалом зараз українці проходять процес переосмислення власної історії, розуміння якої століттями нам нав’язувалося «братніми народами».

Звісно ж, слова ізраїльського президента не можуть бути якось пов’язані із тим фактом, що винуватцями геноциду українського народу, відповідно до рішення суду, серед інших визнано й Лазара Кагановича, Станіслава Косіора та Менделя Хатаєвича (вони, як і інші кати, були представниками тоталітарного режиму і їх національність не важлива). Також сподіватимемося, що це не є спробою викликати в Україні спалах антисемітизму, щоб потім на цьому заробляли бали певні політичні сили, як в Ізраїлі, так і у нас. Проте, списати усе на просто невдало сформульовану думку те ж було наївно. Відповідь, хоча б офіційну, щодо сказаного Шимоном Пересем ми могли б отримати, коли б наша влада звернулася за відповідним роз’ясненням.

Чому ж тоді українська влада мовчить на неоднозначні слова гостя? Невже тому, що Вiктор Янукович і Ко самі не проти того, щоб українці забули власну історію? Чи може вся причина в сильному бажанні отримати безвізовий режим з Ізраїлем? Насправді глибинним поясненням такої інертності у захисті гідності народу є якраз той-таки «совок», який так тісно пов'язаний із історією. І поки ми самі не усвідомимо свою історію, ми не зможемо вбити його у собі; ми так і залишатимемося на задвірках цивілізації, а всі інші вчитимуть нас історії.

Цікаво якою була б реакція ізраїльської влади, коли б український високопосадовець напередодні днів пам’яті Голокосту, перебуваючи із візитом в Тель-Авіві, закликав євреїв забути свою історію?

Ярослав Макітра

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх