,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Прихована сила України
  • 22 октября 2010 |
  • 22:10 |
  • Whites |
  • Просмотров: 29550
  • |
  • Комментарии: 8
  • |
0
Цієї зими перед багатьма українцями постане вибір: купувати їжу чи опалювати житло? На додаток до найгіршої кризи в сучасній історії України на населення чекає негайне збільшення рахунків за побутовий газ на 50%. Невже державні запаси побутового газу раптово вичерпались?

Особливо обурює той факт, що в Україні просто під землею лежать потенційні запаси природного газу, яким позаздрять більшість країн Персидської затоки. Але за останні 20 років уряди один за одним не зробили абсолютно нічого, щоб дослідити та налагодити видобуток цього газу.
Червневий звіт компанії «Брітіш Петролеум» доводить, що Україна володіє запасами природного газу у розмірі 0,98 трлн. куб. м. Цього достатньо, аби забезпечити країну газом на наступні 20 років. За оцінками Богдана Соколовського, радника з енергетичних питань колишнього Президента України Віктора Ющенка, та Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів уряду України, українські запаси природного газу можуть включати ще від 2 до 32 трлн. куб. м. сланцевого газу неподалік від кордону з Польщею та до 8 трлн. куб. м. вугільного метану у Донбаському басейні. Однак ці покажчики ще потребують комерційного підтвердження. Окрім цих ресурсів у країні виявлено нові поклади природного газу на півострові Крим та потенційні пласти, насичені вуглеводнем в українському просторі Чорного Моря.
Але замість того, щоб намагатися налагодити видобуток енергоресурсів з потенційних внутрішніх джерел, офіційний Київ протягом десятиліть продовжував підтримувати залежність промисловості України від поставок дешевого газу з Росії та Центральної Азії. У цей час потенційних інвесторів, які, можливо, із задоволенням допомогли б Україні розвинути власні джерела енергетичних ресурсів, раз за разом відлякує нестабільне бізнес-середовище та мінливий уряд.
Україна більше не може дозволити собі таку злочинну халатність. У першому кварталі цього року російський «Газпром» знову підвищив вартість газу для «Нафтогазу України», української державної газової компанії, яка постійно сидить без грошей. В результаті ціна на газ з 50 $ у 2005 році стрімко злетіла до 305 $ за тис.куб.м. За даними інвестиційного банку «Тройка Діалог» Україна платить лише на 2 $ менше за європейських клієнтів «Газпрому», незважаючи на те, що Україна купує газ на російсько-українському кордоні і не сплачує транзитний збір за тисячі наступних кілометрів своєї та європейської території.

В умовах різкого падіння цін на природній газ, яке очікується протягом наступних п’яти років, «Газпром» знає, що на нього чекає тісна конкуренція у Європі зі сторони імпортерів природного газу та потенційного внутрішнього сланцевого газу. Російський газ порівняно дорогий у видобутку та транспортуванні, особливо, коли йдеться про нові родовища у північних та центральних районах Сибіру. Величезні запаси українського газу – 800 км від європейського кордону разом із готовою трубопровідною мережею для транспортування, мабуть, пояснюють, чому «Нафтогаз» завдячує такій палкій увазі зі сторони свого північного сусіда.
Нездатність кожного наступного уряду України оцінити та налагодити видобуток цих ресурсів – це ніщо інше, як зрада національних інтересів. Провідні енергетичні компанії, серед яких Shell, BP, Marathon, Exxon Mobil і Total, разом із різними українськими політиками роками намагалися вести перемовини про початок розвідувальних робіт. Але попередні президенти так і не затвердили відповідні законопроекти. Отже усі плани геологічних досліджень залишилися на папері. Нещодавно офіційний Київ поставив ще одну перешкоду на шляху прогресу, скасувавши положення українського законодавства, що регулює угоди про розподіл продукції, які укладаються між державою та приватним підприємством. Без цього положення уряд може на будь-якому етапі змінювати основні фінансові умови контрактів, що укладаються з іноземними інвесторами. Генеральний директор концерну Shell Патрік Ван Дале в коментарі Kyiv Post зазначив, що за відсутності альтернативного положення ніхто при здоровому глузді не наважиться інвестувати в Україні. Законодавчий акт наразі чекає на підпис Президента Віктора Януковича.
Логічним буде припустити, що Європейський Союз мав би підштовхнути Україну у вірному напрямку, як державу, яка потенційно може стати країною Персидської затоки біля європейського кордону та найбільшим енергетичним конкурентом Росії. Але, насправді, велика кількість представників ЄС у душі зітхнули із полегшенням, коли українські лідери, здається, відклали членство в ЄС на задній план. Отже в той час, як Європа повільно повертається до України спиною, вплив Росії зростає.
Час народу України стікає. Централізація влади триває. Аргументи на користь реальної демократії ніколи не були переконливішими, ніж сьогодні. Прозорий та підзвітний уряд разом із верховенством права сприятимуть створенню безпечного та передбачуваного середовища для іноземних інвестицій. А здатність України відкрити та налагодити видобуток ресурсів з власних джерел є запорукою не лише фінансового успіху та благополуччя, але й справжньої незалежності та безпеки.
Автором статті є генеральний директор Фонду «Спочатку Люди», в минулому заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, депутат Верховної Ради України, радник Президентів та Прем’єрів України.
Отредактировал Vova Night (22 октября 2010)

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх