,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Диктатор Янукович підписав неконституційний закон про місцеві вибори
0
Диктатор Янукович підписав неконституційний закон про місцеві вибори
Віктор Янукович підписав закон про місцеві вибори. Про це повідомляє сайт Президента України.

Згідно з документом, місцеві вибори повинні проходити за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій.

Зокрема, вибори депутатів сільських, селищних рад, а також сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Вибори депутатів Верховної Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, за якою 50% обираються за виборчими списками політичних партій, 50% — в мажоритарних виборчих округах.

Місцева організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що вона зареєстрована в установленому законом порядку не пізніш як за триста шістдесят п'ять днів до дня виборів.

Новий закон про місцеві вибори забороняє військовослужбовцям термінової служби й ув'язненим брати участь у місцевих виборах.

Передбачений цим законом механізм висування кандидатів у депутати і на посаду міського голови лише через місцеві організації партій суперечить частині 1 статті 38 Конституції України, яка передбачає право громадян вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування: «ГРОМАДЯНИ МАЮТЬ ПРАВО брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і БУТИ ОБРАНИМИ до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Норма закону про місцеві вибори про виключне право висування кандидатів у депутати і на посаду міського голови лише через місцеві організації партій також суперечить 36 статті Конституції України: «Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи ОБМЕЖЕНИЙ У ПРАВАХ за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій».

«Закон про місцеві вибори, ухвалений парламентом, неправомірно звужує ключове політичне право громадян України обирати і бути обраними до органів влади та перетворює його на фікцію», — зазначається в заяві партії «Наша Україна».

В партії Віктора Ющенка найбільш одіозною вважають заборону самовисування кандидатів на посаду місцевих голів та норму про реєстрацію політичної сили на місцевому рівні не менше, ніж за один рік до дня виборів.

«Складається враження, що правляча коаліція панічно боїться будь-яких конкурентів на виборах і намагається їх усунути ще до початку виборчої кампанії. Така недалекоглядна позиція — ще один з проявів страху нинішньої влади перед власним народом», — вважають в «Нашій Україні».

«Таким чином, цей документ з повною впевненістю можна назвати законом про вибори представників Партії регіонів», — заявляють в «Нашій Україні».

До підписаного диктатором Януковичем закону було зроблено 42 сторінки зауважень Головним юридичним управлінням парламенту.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх