,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Регіонали у своєму законопроекті про місцеві вибори порушили дві статті Конституції України
0
Регіонали у своєму законопроекті про місцеві вибори порушили дві статті Конституції України
Верховна Рада зареєструвала проект закону про місцеві вибори.

Відповідний законопроект подав лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов у вівторок, 30 червня 2010 року.

Законопроект передбачає проведення виборів депутатів Верховної Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою.

При цьому законопроект враховує особливий конституційний статус обласних і районних рад, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.

«Вибори депутатів Верховної Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною системою, за якою половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі», — зазначається в пояснювальній записці.

При цьому інша половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Законопроект передбачає, що чергові місцеві вибори призначаються не пізніше як за 60 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів.

Згідно із порядком, запропонованим законопроектом, право висування кандидатів у депутати Верховної Ради АРК, обласних, районних, міських, районних у містах рад реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації партій.

«Право висування кандидатів у депутати сільської, селищної ради та на посаду сільського, селищного голови реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації партій та шляхом самовисування», — йдеться в документі.

Право висування кандидата на посаду міського голови реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації партій.

Передбачено, що особа може бути висунута кандидатом у депутати, кандидатом на посаду міського голови шляхом висування місцевою організацією (місцевими організаціями) лише однієї партії.

Норма проекту закону регіоналів про місцеві вибори про виключне право висування кандидата на посаду міського голови лише через місцеві організації партій суперечить Конституції України, а саме 36 статті: «Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи ОБМЕЖЕНИЙ У ПРАВАХ за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій» та 38 статті: «ГРОМАДЯНИ МАЮТЬ ПРАВО брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і БУТИ ОБРАНИМИ до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх