,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Науковці стурбовані наступом на українську мову, культуру, національну гідність
  • 20 мая 2009 |
  • 19:05 |
  • Olmir |
  • Просмотров: 39207
  • |
  • Комментарии: 22
  • |
0
Учасники засідання "круглого столу" на тему: "Шевченкові заповіти і сьогодення", що відбувся в УКРІНФОРМі, занепокоєні спрямованим та керованим ззовні агресивним наступом на все українське: мову, культуру, національну гідність.

На переконання доцента Харківського національного технічного університету Володимира Скляра, українцям намагаються нав'язати думку про те, що "проект "Україна" ось-ось загине", що нам варто змінити державну мову, що головною мовою є російська, а українська - другорядна. "Це дуже жорстока політика", - сказав В.Скляр, наголосивши, що вона, на жаль діє, адже в Україні залишається все менше й менше українців не за походженням, а за свідомістю. Особливо мало їх у політиці, в адміністративних органах, фінансово-промислових групах.

"Сьогодні, напередодні виборів, як ніколи загострилася мовна, культурна, ідентифікаційна проблематика в Україні. Відверті випади проти українства ми спостерігаємо і на рівні теоретичної думки. Це такі продумані, далекоглядні кроки", - відзначила директор інституту етнології і фольклористики АН України Ганна Скрипник. На її думку, все це може призвести до розчинення національної ідентичності українців, про яку не раз у своїх творах говорив Тарас Шевченко.

За словами директора департаменту Держкомтелерадіо Богдана Червака, ще одним доказом того, що такі напади на все українське дієві, є стан наших засобів масової комунікації. "Тут більше загроз та викликів", - сказав він. На його переконання, в Україні необхідно створити новий телеканал, передачі якого торкалися б культурної тематики, допомагали глядачам розвиватися, збагачували знанням. "У нас є канал "Культура", але яке його наповнення? І це тоді, коли аналогічні канали в інших країнах є насправді дуже популярними і мають вплив на формування національної свідомості", - наголосив Б.Червак.

Обурення викликають і такі випадки, коли засновниками та власниками українських каналів стають не громадяни нашої держави, наголосивнародний депутат України, голова ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан . "Де ще таке відбувається? У яких державах?", - сказав він. При цьому, додав П.Мовчан, нам намагаються довести, що процес самоідентифікації є шкідливим для нашого народу, "що взагалі шкідливо бути українцем".

Як зазначив Герой України, голова Українського фонду культури академік Борис Олійник, нині українська мова у набагато важчій ситуації, ніж у радянські часи. "Стосовно мовних проблем, то ними має займатися держава", - сказав він.

У свою чергу, директор Інституту літератури ім.Т.Шевченка, голова Комітету з Національної премії ім. Т.Г.Шевченка академік Микола Жулинський закликав українських науковців об'єднатися та допомогти політикам працювати на розвиток української мови, культури, нації. "Нам потрібно згуртуватися, адже державна політика повинна бути стимульована ініціативами інтелектуальної еліти", - сказав він.
отсюда

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх