,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Точка зору: Говори, Вово, говори
  • 2 апреля 2009 |
  • 16:04 |
  • Batman |
  • Просмотров: 24829
  • |
  • Комментарии: 45
  • |
0
Точка зору: Говори, Вово, говори

Ображений прем'єр-міністр Росії Володимир Путін може стати найбільшим стимулом для того, щоб поліпшити розвиток альтернативних джерел енергії та прискорити інтеграцію України в Європейський Союз, пише в редакційній колонці англомовна газета Kyiv Post, що виходить у Києві.

Міністерству закордонних справ України слід надіслати ноту подяки російському прем'єр-міністрові Володимиру Вові Путіну. Аналогічно може вчинити кожен європеєць, який підтримував зусилля щодо диверсифікації енергоносіїв і боровся проти використання Путіним вуглеводнів як геополітичного інструменту з метою шантажу в так званій "сфері впливу" Москви.

Путін цього тижня заявив, що Москва може переглянути свої відносини з Європейським Союзом. Заява Путіна була у зв'язку з двосторонньою угодою між Брюсселем і Києвом щодо модернізації української газотранспортної системи.

Путін, який засмутився через те, що Росію проігнорували в Брюсселі, як це часто буває, перегнув палицю. Таким чином, Путін нагадав всім, що кнопки "перезапуск", яка може поліпшити відносини з його тиранічним та імперіалістичним режимом, не існує.

За іронією долі, нищівна риторика і стратегія Путіна надихає сусідів боротися із залежністю від російської нафти і природного газу. Крім того, висловлюємо подяку Міністерству закордонних справ Росії, яке попередило Київ і Брюссель про підвищення цін на газ у зв'язку з тим, що вони не проконсультувалися з Москвою. Така жорстка тактика позбавить політичної та фінансової підтримки нереалістичні і надзвичайно дорогі проекти Росії із будівництва газопроводів в обхід України.

Який дурень погодиться інвестувати мільярди доларів у ці кремлівські нерентабельні проекти, якщо є більш прийнятний і безпечний в геополітичному плані вибір: інвестувати $ 3-6 млрд у збільшення пропускної здатності української ГТС із нинішніх 140 до 200 млрд кубометрів у рік.

Слава Брюсселю за кроки в сторону взаємовигідного зближення з Україною в галузі енергетики, навіть незважаючи на те, що грошей ще ніхто не виділяв. Брюссель занадто довго ігнорував відстоювання європейських інтересів в Україні через страх розбудити великого, злого російського ведмедя. Однак, чим слабшим стає ведмідь, тим голосніше він ричить. Брюссель був абсолютно правий, коли зважився провести двосторонні переговори з Україною.

Що стосується майбутнього, Україні і Європейському Союзу слід бути більш обачними у своїх висловлюваннях на адресу Росії і активно брати участь у переговорах, щоб заспокоїти марні побоювання Кремля. Ми впевнені, що Україна і ЄС мають дати російському ведмедю трохи меду.

Водночас, їм слід зайняти тверду позицію у відстоюванні спільних цінностей, в першу чергу, в галузі демократії та енергетичної безпеки, які не розділяє кремлівська еліта. Якщо перегнути палицю, путінська Росія може запросто роздмухати сепаратистський конфлікт в Криму за грузинським сценарієм.

Найкращою стратегією, на наш погляд, у даному випадку буде підігрувати Путіну. Головне не потрапити у пастку, в яку потрапив горластий президент Грузії Михайло Саакашвілі. Мінімізуйте протистояння. Нехай Путін собі говорить. Ввічливо слухайте. Але ніколи не забувайте про нерозкриті загадкові вбивства опонентів Кремля та інших громадян Росії.

Завжди пам'ятайте про його пристрасть до Радянського Союзу і любов до свого КДБешного минулого. Знайдіть спосіб переконати Путіна в тому, що Ви поділяєте його інтереси. Повідомте лідерам Росії, що Ви завжди відкриті для переговорів щодо проектів по трубопроводах і так далі. Запудріть Путіну мізки, але дотримуйтесь свого курсу.

Цю колонку опубліковано в № 13 газети Kyiv Post від 26 березня 2009.
Оригінал колонки можна прочитати тут
- Keep talking, Vova
Точка зору: Говори, Вово, говори

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх