,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Про що домовилися Лавров і Хіларі Клінтон
  • 7 марта 2009 |
  • 19:03 |
  • Batman |
  • Просмотров: 32971
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
0
Про що домовилися Лавров і Хіларі Клінтон

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і держсекретар США Хіларі Клінтон залишилися задоволені вчорашніми переговорами в Женеві. Ця зустріч поклала початок новому етапу російсько-американських відносин.

Лаврову і Клінтон вдалося досягти попередніх домовленостей за низкою важливих і деколи конфліктних питань. Представники країн пообіцяли продовжити діалог на найвищому рівні.
Під час зустрічі, яка тривала трохи більше запланованих двох годин, обговорювалися питання боротьби з тероризмом в Афганістані, ситуації на Близькому Сході, іранської і північнокорейської, ядерних програмах, Косово та Грузії.
На прес-конференції за підсумками переговорів Клінтон назвала зустріч "дуже продуктивною", додавши, що "з питань, де є розбіжності, ми будемо працювати чесно і відкрито. Обидві сторони виявили готовність до такої роботи. Сьогодні у нас з'явився прекрасний шанс побудувати відносини, шанс який не можна втратити ".
Лавров зі свого боку додав, що США і Росія зацікавлені у виведенні економічних відносин на новий рівень.
Він зазначив, що після переговорів з Хіларі Клінтон у них склалися "прекрасні особисті стосунки", висловивши надію, що держсекретар США з ним погодиться.
Представники країн під час своєї зустрічі домовилися про план роботи зі скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) і проблем їх нерозповсюдження. Вашингтон сподівається, що до кінця року вдасться домовитися про нову угоду щодо СНО, повідомила держсекретар США Хіларі Клінтон.
"Дійсно ми обговорили питання про контроль. Це є частиною порядку денного. Ми маємо намір до кінця року підготувати документ. Це для нас високий пріоритет", - сказала Клінтон.
За її словами, США і Росія вже визначили деякі елементи нового договору із стратегічних наступальних озброєнь.
Лавров, у свою чергу, також висловив упевненість, що Росія і США досягнуть нової домовленості щодо СНО до 5 грудня цього року, коли закінчується термін дії нинішнього договору.
Як повідомили керівники зовнішньополітичних відомств двох країн, однією з важливих тем переговорів стала іранська тематика.
Лавров підкреслив, що Росія не порушує міжнародних зобов'язань щодо постачання зброї за кордон, в тому числі в Іран, а у військово-технічному співробітництві з Іраном Москва враховує занепокоєння США та Ізраїлю.
"Ми поставляємо лише нестабілізуюче, оборонне озброєння", - сказав Лавров, додавши, що хотів би такої ж стриманості від тих країн, які не так давно застосовували наступальні озброєння поблизу російських кордонів.
Лавров підкреслив, що вважає за потрібне взятися за роботу над пропозиціями групи п'ять плюс один щодо Ірану. Ці пропозиції передбачають початок рівноправного діалогу за участю всіх країн регіону з питання забезпечення сталої безпеки.
Клінтон, у свою чергу, повідомила, що США не мають наміру поки відмовлятися від односторонніх і багатосторонніх санкцій стосовно Ірану.
"Ми обговорили питання Ірану дуже докладно. Зараз проводимо огляд (зовнішньої політики). Нам хотілося б знати, як запобігти отримання Іраном ядерної зброї і припинити підтримку тероризму через ХАМАС і Хезболла, - сказав держсекретар.
За її словами, США будуть раді почути поради та пропозиції від Росії щодо нових підходів до цієї проблеми.
Зі свого боку Лавров сказав, що Росія дуже рада, що адміністрація Барака Обами готова вислуховувати думки інших країн, у тому числі Росії.
Загальним завданням для Росії та США назвав Сергій Лавров стабілізацію обстановки в Афганістані.
"Домовилися, що будемо сприяти успіху конференції щодо Афганістану, яка 27 березня пройде в Москві, а також конференції, яка буде проводитися за ініціативою США в кінці березня в Європі з проблематики Афганістану", - сказав він.
Косово і Грузія залишаються проблемними питаннями, у відношенні яких США і Росії поки не вдалося подолати розбіжності.
"Косово - це точно одна з тих проблем, щодо яких у нас зберігаються серйозні розбіжності", - заявив Сергій Лавров, підкресливши, що Москва, як і раніше, вважає незаконним одностороннє проголошення незалежності Косово. Російський міністр нагадав, що Сербія звернулася з питання косовської незалежності в міжнародний суд, і додав, що Росія в цьому суді висловить свою думку.
У свою чергу, Клінтон серед проблем, щодо яких у Вашингтона і Москви залишаються серйозні розбіжності, назвала Грузію. За її словами, у цьому регіоні "необхідно зменшити рівень насильства і сприяти Женевському процесу"

Про що домовилися Лавров і Хіларі Клінтон

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх