,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Росія прагне одноосібно вершити долі на пострадянському просторі
  • 29 августа 2008 |
  • 00:08 |
  • Batman |
  • Просмотров: 17918
  • |
  • Комментарии: 16
  • |
0

Виведення російських військ з Грузії та наслідки цієї короткої війни для Російської Федерації, стагнація на російському ринку нерухомості, розгляд бюджету федерації та підбиття підсумків Олімпіади найбільше цікавило російську пресу минулого тижня.

Тільки під кінець минулого тижня російські війська повільно, але все-таки впевнено вийшли з території Грузії, зосередивши свої сили у Південній Осетії та у зоні безпеці. Російські видання тим часом взялися підбивати підсумки – що дала країна "п’ятиденна війна".

Видання "Известия" зібрало у себе клуб російських політологів на обговорення цієї теми. Щоправда, розмова пройшла без дискусій і її учасники повторювали один одного. В цілому можна виділити кілька основних тез. По-перше, це те, що Росія стала іншою після цією війни, сильнішою і впливовішою, а російська армія показала усю свою міць. Але після перемоги Грузії Російська Федерація постала перед проблемою – що далі робити з Абхазією та Південною Осетією. Отже, другий висновок, з яким погодилися усі учасники, це необхідність проголошення незалежності республік, оскільки іншого шляху немає. За словами російських політологів, це потрібно для того, щоб сьогоднішня перемога Росії не перетворилася у завтрашню поразку. Росія має залишити в республіках своїх миротворців, а інших правових підстав для цього, окрім як проголошення самостійності, немає. Навіщо тримати своїх військових в Осетії та Абхазії?! А все тому, що політологи не сумніваються - вже за 5 років у Грузії будуть американські воєнні бази. До того ж Росія показала Заходу, що не дозволить ділити пострадянський простір за його задумом і "п’ятиденна війна" продемонструвала, що сваритися з цього приводу з РФ ніхто не хоче.


Сваритися може і ні, але в ізоляції Росія може опинитися, - пише "Новая газета". Звісно, повністю ігнорувати велику та багату на ресурси країну світ не зможе, але… США та ЄС, приміром, ще більш активно шукатимуть інші джерела газу, під питанням може опинитися вступ до Світової організації торгівлі та навіть у найгіршому випадку і проведення Олімпіади-2014 у Сочі. Під загрозу потрапить і спільний проект Міжнародної космічної станції. В результаті війна Росія ризикує порвати павутиння тих щільних зв’язків з Заходом, які плела останні 15 років, - зазначає видання.

Між іншим, механізм визнання Південної Осетії та Абхазії вже запущено, - зауважує "Независимая газета". Ще минулого тижня лідери обох республік звернулися до російського керівництва з проханням визнати їхнє право на незалежність. Якщо Росія скаже "так", Південна Осетія та Абхазія звертатимуться в міжнародні інстанції – ООН та Євросоюз. Утім, як зазначають експерти, опитані виданням, Росії варто задуматися про те, хто після неї ще ризикне сказати "так" і в якій ситуації тоді опиняться невизнані республіки.

Конфлікт додав балів російському вищому керівництву, а саме Дмитру Медведєву, - підсумували тим часом соціологи. Вони зазначають, що хоча від Медведєва більшість громадян чекає на позитивні економічні та соціальні зміни, але він не погано показав себе і як головнокомандуючий. Видання "Время" наводить дані Всеросійського центру вивчення громадської думки. Згідно з його інформацією, 37% росіян повідомили, що їхня позиція з приводу грузинсько-осетинського конфлікту повністю співпадає з президентською. Разом з тим 23% висловили невдоволення щодо занадто м’яких, на їхню думку, заяв президента стосовно конфлікту. Іншим 7% опитаних заяви Медведєва навпаки здалися занадто жорсткими. І ще 28%, як виявилося, не знали взагалі, що казав президент з приводу подій у Грузії. Але для них це і не так важливо, бо президентові все одно довіряють.
Окрім цього, соціологи з’ясували, що російський президент у серцях своїх співвітчизників викликає цілу гаму почуттів – це надія, повага, довіра, симпатія та навіть захоплення і любов. Негативні відчуття також присутні, але громадян, що їх мають по відношенню до пана Медведєва, соціологи нарахували вкрай мало: 5% не довіряють своєму президентові, 3% налаштовані скептично, стільки ж саме виявилося розчарованих і по одному відсотку росіян мають стійку антипатію до глави держави та засуджують його.

Що ж стосується в цілому оцінки дій російської влади у цьому конфлікті, 70% російських громадян переконані, що їхня країна зробила все можливе для того, щоб не допустити поширення конфлікту та кровопролиття, - пише "Газета" . Таку одностайність виданню дуже легко пояснили експерти Аналітичного Левада-центру. Керівник відділу соціально-політичних досліджень Борис Дубін зазначив, що в країні сформувалась одна точка зору на події на Кавказі, яке суспільству залишалось тільки або прийняти, або спростувати. І, судячи з опитувань, населення пішло на поводу у влади: "За останній рік відношення росіян до Грузії, України та Балтії жахливо погіршилося. Такого не було ніколи. Війна у Південній Осетії тільки поглибила цей негатив". Зараз, на думку Дубіна, в російському соціумі спостерігається консолідація через образ ворога, який, як в радянські часи, культивує російське керівництво. В даному випадку ворогом виступає грузинський лідер Михайло Саакашвілі. Загалом, на переконання політолога, війна показала глибину кризи політичної культури в Росії та Грузії, бо, якщо вона почалась, значить погано проводились дипломатичні переговори.

З цим погоджується і видання "Московський комсомолец", мовляв, ситуацію до воєнної довели бездарні політики. І поки вони хваляться перемогою, чомусь ніхто не звертає уваги на те, якою кров’ю вона далась. "МК" переконаний, що російська армія перемагає за рахунок бойового духу, а не сучасної техніки та озброєнь. Газета наводить безліч підтверджень, порівнює техніку грузин та росіян, методи ведення бойових дій росіян на Кавказі та американців у Югославії і задається одним питанням – чому?! Чому російська авіація втратила у цій війні стільки літаків, чому російські миротворці цілу добу чекали на підмогу з центру, чому армія не була здатна робити справді точні удари по Грузії і тепер Саакашвілі трясе перед очима світової спільноти знімками зруйнованих грузинських будинків мирного населення? Коли політики займають позу вставання з колін і при цьому за їхніми спинами немає боєздатної армії – це може погано закінчитися, - підсумовує видання.

До речі, минулого тижня Федеральна служба з воєнно-технічної співпраці відкрила в Москві виставку російських озброєнь, аби похвалитися останніми досягненнями російського ВПК, - пише урядова "Российская газета". Виставили на експозиції і зразки "оборонки" України. Політика політикою, а міцні зв’язки у високотехнологічних галузях так просто не розірвати, - зауважує видання. Представники вищого російського воєнного керівництва на виставці зазначили, що Росія зробила висновок з останніх подій і тепер планує переглянути державне замовлення на озброєння армії на 2009 рік у бік збільшення.

Утім, окрім грузинсько-осетинського конфлікту з його наслідками для РФ, російській пресі минулого тижня вистачало інших тем для обговорення. Одна з них – бюджет. Як пише "КоммерсантЪ", Кабмін прийняв бюджет на три роки без обговорень, бо Володимир Путин заявив: "Всі суперечки мають закінчитися тут. Ніякого галузевого лобіювання у парламенті не повинно бути!". В результаті, яким Міністерство фінансів подало бюджет до своїх колег, таким документ і вийшов з уряду – без змін. Віце-прем’єр Олексій Кудрін заявив, що цей бюджет стане ядром економічної політики уряду зі створення інноваційної економіки, боротьби з інфляцією, фінансування охорони здоров’я, освіти та забезпечення макроекономічної стабільності. Утім, проект, підготовлений Мінфіном поставить Міністерство економіки у незручну ситуацію, - звертає увагу "КоммерсантЪ". Адже проект витриманий в ідеології збереження високих податків та скорочення державних витрат. Справа в тому, що економічний план, розрахований до 2020 року, передбачає зниження ПДВ та створення інноваційної економіки за рахунок державних інвестицій. Саме це обіцяв перед виборами росіянам і Дмитро Медведєв. Швидше за все президентові доведеться відмовитися від своїх планів, - підсумовує видання.

У схожій ситуації опинилися наразі російські будівельники, яким доводиться поступово відмовлятися від задуманого. Московський ринок нерухомості почав зменшувати темпи обертів, - зазначає видання "Ведомости". Вже минуло півроку, а нового житла звели лише близько одного мільйона квадратних метрів, що у два рази менше, ніж рік тому. Експерти пояснюють, що спад є наслідком закону, що був прийнятий ще 2,5 роки тому. Йдеться про заборону девелоперам брати гроші у інвесторів та кредити в банках без отримання дозволу на будівництво. Раніше це все відбувалося паралельно. Працювати в нових умовах учасники ринку виявилися не готовими. Негативну роль зіграло і подорожчання іпотечних ставок. При цьому банки почали прискіпливіше оцінювати платоспроможність своїх клієнтів. Хоча, не зважаючи на свої проблеми, ціни на житло девелопери знижувати не збираються.

Зірвали свої плани і російські спортсмени, які привезли з Олімпіади менше медалей, ніж очікувалося. Лише 72 нагороди, тоді як мали б здобути 108, - плачеться видання "Аргументи і факти". Хоча, на жаль і не пояснює, звідки цей план взявся і чому він складав саме 108 нагород, а не 109 чи 110. Звісно, такі розрахунки утопічні, - погоджується "АіФ" і нагадує з якими словами проводжав збірну до Китаю голова Олімпійського комітету Росії Леонід Тягачьов: "З Пекіна ми привеземо 80 медалей. Можливо, 85 чи 90. Але 80 я вам гарантую". Утям, незважаючи на це, росіяни посіли не менш почесне третє місце за результатами ігор.

Олександра Лебедєва. intv-inter

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх