,


Наш опрос
Насколько Вас заебали посты Нейро_Социум о дегенерате Шарие?
Убрать нахер посты о Шарие!
Разрешить один пост в день
Забанить Нейро_Социум нахуй!


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


МОВА В УКРАЇНСЬКОМУ СЕГМЕНТІ ІНТЕРНЕТУ
+2
МОВА ЗАПИТІВ У ВІКІПЕДІЇ

Станом на осінь2020року з території України частіше відбуваються заходи на російську версію Вікіпедії, аніж на українську. Водночас треба відзначити, що відвідуваність української Вікіпедії з року в рік зростає протягом усієї її історії. За 2019 в українській Вікіпедії здійснено 707,5 млн переглядів сторінок проти 602,4 в 2018 (+17 %). Абсолютне річне зростання становило 105 млн переглядів.При цьому у вересні 2020 року відвідуваність української Вікіпедії становила 65,3 млн переглядів сторінок.З території України переглянуто загалом 184 млн сторінок вікіпедій усіма мовами. З них 57 млн,або 31 % відвідувань, припадали на українську Вікіпедію, 102 млн або 55 % —на російську, 13 млн або 7 % —на англійську. Для порівняння, у 2013 році з території України 16.4 % сторінок Вікіпедії було переглянуто українською, 71.1 % російською та 8.1 % англійською мовою

МОВА В УКРАЇНСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Центр контент-аналізу (спеціально для руху «Простір свободи») зробив дослідження, в якому оцінив вживання української мови в українському сегменті соціальних мереж, зокрема, в регіональному розрізі. МЕТОДИКА. Наведені в дослідженні дані є приблизною оцінкою використання української і російської мов в українському сегменті соціальних мереж.Було підрахованочастоту вживання в кожній соцмережі пар лексем, які мають відмінні корені в українській та російській мовах, підібравши ці лексеми так, щоб вони могли бути вживаними різними категоріями людей, а не лише певними групами. Приклади таких лексем: крок-шаг, вересень-сентябрь, цукор-сахар, гарбуз-тыква, лікарня-больница. Лексеми підбиралися з різних аспектів людського життя: харчування, побут, економіка домогосподарств, здоров’я тощо.

МОВА В УКРАЇНСЬКОМУ СЕГМЕНТІ ІНТЕРНЕТУ


Порівнявши взаємну частоту вживання українських і російських лексемі усереднивши ці частоти, було виявлено приблизні оцінки співвідношення вживання української і російської мов як в цілому в українському сегменті соціальних мереж, так і окремо для кожної соціальної мережі і кожної області. Було враховано в тому числі окуповані райони Донецької та Луганської областей, а також Крим та Севастополь.Для підрахунку бралися лише пости від людей, які вказали Україну своїм місцем перебування у профілі. Так само і визначалися і області, які, щоправда, вказані далеко не у всіх користувачів. Усі ці пости з’явилися в період 4 жовтня –3 листопада 2020 року.Також результати було порівняно з результатами опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.З’ясувалося, що вживання української мови в соціальних мережах є критично малим: лише кожен шостий пост написаний нею. Приблизно таке саме співвідношення і серед особистих акаунтів, і серед сторінок організацій. Більше того, охоплення цих постів в середньому менше, ніж охоплення російськомовних.

МОВА В УКРАЇНСЬКОМУ СЕГМЕНТІ ІНТЕРНЕТУ


Українські сегменти російських соціальних мереж прогнозовано є найбільш русифікованими, але і на YuoTubeтак само критично мало українського контенту. Facebookзалишається найбільш українізованою мережею, якщо не рахувати TikTok, дані щодо якого найменш точні через малу кількість постів. Розподіл мови за областями в цілому відповідає інтуїтивно очікуваному. Однак слід зазначити, що лише в чотирьох західноукраїнських областях україномовний контент дещо переважає російськомовний.

МОВА В УКРАЇНСЬКОМУ СЕГМЕНТІ ІНТЕРНЕТУ


Найцікавіше те, що в усіх макрорегіонах, крім Сходу, люди рідше пишуть українською в соціальних мережах, ніж спілкуються українською вдома чи на роботі. При цьому найбільш українізованим виявився центральний макрорегіон –40% постів у цьому макрорегіоні пишуться українською мовою. Це більше, ніж у західному макрорегіоні, де українською пишеться 38% постів. В обох макрорегіонах частка постів українською мовою значно поступається частці людей, які вживають українську мову вдома, на роботі, або вважаються рідною. Найменш українізованим виявився прогнозовано східний макрорегіон –там українською пишеться 26% постів. Прикметно, що цей регіон водночас виявився єдиним, де частка постів, написаних українською мовою, перевищила частку людей, які вживають українську мову вдома або на роботі. Загальне співвідношення по Україні менше за співвідношення по регіонах через пости, автори яких не вказали точно свою область.

МОВА В УКРАЇНСЬКОМУ СЕГМЕНТІ ІНТЕРНЕТУ


Таким чином, можна зробити висновок, що простір соціальних мереж є вкрай русифікованим і залишається чинником, що сприяє русифікації: потрапляючи в цей простір, українці переходять на російську мову, незалежно від регіону, в якому перебувають.

Наведені в цьому огляді дані свідчать, що процеси в мовному просторі України є складними й неоднозначними, і говорити про повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя та територіях України наразі не доводиться. Позитивний вплив на мовну ситуацію в Україні справляютьЗакон «Про забезпеченняфункціонування української мови як державної» та інші спрямовані на захист українського мовного простору закони, ухвалені в 2016-2020 роках. Однак, попри деяке зміцнення позицій української мови в освіті та сфері послуг, її домінуванняна радіо та в кінопрокаті,відбувається регрес і збільшується частка російської мови на телебаченні та в деяких інших сферах. Російська мова також виразно домінує в Інтернет-просторі України, що вумовах цифрового суспільства створює серйозну загрозу національній ідентичності та безпеці. Для докорінних змін на краще і забезпечення повноформатного функціонування української мови в усіх суспільних сферах потрібні тривалі об’єднані зусилля держави та громадянського суспільства.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх