,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


"Зеленський звик до всенародної любові. Найскладніше буде звикнути до ненависті"
  • 26 апреля 2019 |
  • 12:04 |
  • polvic |
  • Просмотров: 266
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
0
23 квітня Центральна виборча комісія опрацювала 100% електронних протоколів підрахунку голосів на чергових виборах президента. Перемогу здобув шоумен Володимир Зеленський, за якого проголосували 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,45%.

Інавгурація ¬новообраного президента має відбутися до 3 червня.

Петро Порошенко визнав поразку. І заявив, що піде з партією "Блок Петра Порошенка" Солідарність" на вибори до Верховної Ради.

— Перемога Зеленського продемонструвала нездатність політичної еліти. Він на них усіх поставив хрест. Тепер має підтвердити, що він відрізняється від нинішньої влади, — говорить політичний оглядач 54-річний Леонід Швець. — Це складний виклик, в тому числі для України. Старі політики будуть змушені залучати до своїх команд нових людей. Інакше їх очікує крах, — говорить Швець.
Які завдання стоять перед Володимиром Зеленським як керівником країни?

— Найголовніше — довести собі і країні, що він є керівником України, а не лялькою у кріслі глави держави. Найімовірніше, намагатиметься вибудувати прямий зв'язок із народом. Він несистемний політик, тому не може розраховувати на систему. А вона працюватиме проти нього. Поки що в нього єдиний союзник — ті 73 відсотки людей, які довірили йому владу. Це багато. Більше ніж у будь-якого президента.
Новообраний президент апелюватиме до народу проти чиновництва. Десь так працює Олександр Лукашенко. За багато років побудував авторитарну модель, жорстку. А Зеленському доведеться працювати в демократичній країні. Якщо йому вдасться — це будуть елементи дива.

Що для Зеленського буде найскладніше?
— Він звик до ¬всенародної любові. Найскладніше буде сприйняти ненависть, зрадництво, ті жорсткі речі, часто за межею моралі, з яких складається українська політика.
Чим має зайнятися насамперед?

— Треба залучати людей, на яких зможе покластися. Щоб не було ударів в спину. І у професійному плані — щоб вони закрили його брак досвіду. Запорука його успіху чи поразки, це кадри. Однодумців, які справді прагнуть змінити країну, немає не тільки в Зеленського, а й у старих кадрів. Та якщо він не знайде їх, стане ще одним неуспішним президентом.
Якою може бути його політика щодо Росії?

— Міжнародна політика Зеленського мало чим відрізнятиметься від політики Порошенка. Там задані такі рамки, за які не дуже й вийдеш.
Інша справа, Кремль, розуміючи недосвідченість президента, намагатиметься його лякати, тиснути, підкуповувати, обманювати. Його пробуватимуть на злам, гнучкість. Тут треба допомога досвідчених партнерів. Не бачу великого гріха, якщо допомагатиме Порошенко. Це була б державницька позиція людини, яка в складні часи очолювала країну.
Багато говорили про відсутність досвіду в ¬Зеленського. Які найбільші небезпеки маємо через це?

— Нашу систему не вдалося зруйнувати двома Майданами і війною. Найбільша небезпека — що вона скрутить його в баранячий ріг і використає. Що він не зможе її зламати, а стане одним із її елементів і символом поразки несистемних сил.
Тобто відсутність політичного досвіду — це плюс?
— Такий запит українського суспільства. Воно відкидає традиційний політичний досвід як некорисний.
Коли у 1990-х з'явився приватний бізнес, у власників була установка нікого не брати з радянського общепіту. Бо люди були гиблі, сучасний клієнтоорієнтований сервіс із ними неможливий. Так само з українською політикою.

Чи готові 25 відсотків виборців Порошенка включитися в розбудову країни разом із Зеленським?
— Серед тих 25 відсотків різні люди. Не треба себе обманювати, що всі вони готові покласти за Україну серце і душу. Це не так.
Зараз багато розмов про розпуск Верховної Ради новообраним президентом. Це можливо?
— Це малоймовірно з кількох причин. Одна з них — неготовність партійної структури "Слуги народу". Натомість у Порошенка на хвилі другого туру є високі шанси зайти в парламент.
Якщо ж почекати, на тому фланзі можуть з'явитися кілька проектів. Наприклад, Славка Вакарчука. Або проект Гройсмана, що він анонсував. З'являться політичні сили, які повідбирають голоси в "Солідарності".
Зеленському йти на парламентські вибори вигідніше восени. Тоді буде сильнішим, ніж зараз.

Яка буде подальша роль Петра Олексійовича в політиці?
— Він перестає бути визначальною величиною. Хоча зараз сталася парадоксальна річ. Петро Олексійович провалив кампанію, програв коміку, але саме тепер його полюбили. Цього не було п'ять років. Ми бачили, як його проводжали, це щирі емоції. Але так українці попрощалися з Порошенком.

Не зрадіють його присутності в коаліції. Тому що з ним буде складно працювати на рівних. Як партнер він токсичний, його намагатимуться уникати.
Хто з політичних сил має найкращі позиції?
— Найкращі позиції має сила, про яку ми нічого не знаємо — "Слуга народу". Також партія Ігоря Смешка "Сила і честь" (у першому турі президентських виборів набрав майже 7%. Заявив, що піде на вибори до Верховної Ради зі своєю партією. — ГПУ). Якщо він здобуде фінансування та інформаційну підтримку, то візьме своє.
А проросійські Медведчук і Бойко?
— З одного боку, парламентська компанія для них єдиний шанс перехопити ініціативу, заявити про себе. Мусять показати Кремлю, що розуміються на українській політиці й можуть на неї впливати. Якщо цього не зроблять, то Москві немає сенсу підтримувати маргіналів.

Вони мають визначитися, хто в них лідер. Вес¬тимуть переговори з Рінатом Ахметовим. Але Зеленський зробив для них неприємну штуку — від'їв їхній електорат. Виборці колишніх "регіоналів" теж втомилися від старих людей у піджачках і з черевцями.

Хто перебуває в найскладнішій ситуації?
— У трагічній ситуації Юлія Тимошенко. Якщо вона не лідер у країні, то нащо її партія? Її підтримували, сподіваючись, що стане наступною.
Серйозні проблеми в Олега Ляшка. Тому що з'явився справжній актор.

https://gazeta.ua/articles/politics-newspaper/_zelenskij-zvik-do-vsenarodnoyi-lyubovi-najskladnishe-bude-zviknuti-do-nenavisti/899462

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх