,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну
  • 22 марта 2016 |
  • 12:03 |
  • Daily |
  • Просмотров: 1518
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
+2
З нагоди ювілею від дня народження великого скрипаля Ієгуді Менухіна, Міжнародна Мистецька Асоціація AIDA організовує масштабний культурний проект «Менухін-100». Вперше в Україні, в рамках світового турне концерти відбудуться в Одесі (15 квітня 2016 року), Львові (18 квітня) та заключний святковий захід у Києві (22 квітня).

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


«Сьогодні ми чуємо і бачимо стільки імітацій, стільки підробок, що часом важко відрізнити живу квітку від штучної, і абсолютно так само йдуть справи з музикою. Звичайно, якщо квіти простоять у нас кілька днів, ми зрозуміємо, що вони несправжні – адже вони не в’януть, проте і життя в них нема, і ми починаємо сумувати за гіркотою запахів в’янення».

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


Ієгуді Менухін

«Квіти Менухіна» - його творче надбання – це живі квіти, які вже 100 років дарують нам тонкі аромати від вишуканого звучання скрипки в класичному чи джазовому виконанні музики для душі. Творчому спадку Менухіна призначено цвісти на масштабних просторах Землі, де немає поділу на Схід чи Захід, бо мистецтво – об’єднавча сила. Життєвий шлях Менухіна багатогранний і не обмежений кордонами.

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


Давайте пройдемось щаблями «…одного з найбільш щасливих смертних на землі..». Хто він, Ієгуді Менухін?

«Громадянин світу», «Скрипка ХХ сторіччя», «Вісник музики на Землі» - це все навіть не епітети, - це синоніми генія, заслуга перед суспільством, титанічний труд і вічний спадок для майбутніх поколінь, автором якого є Ієгуді Менухін. Він був вихідцем з єврейської родини, що рятувалась від погромів у Росії. Сплутані долі батьків: Раввіна Моше, уродженця Гомеля і Марути Шер (напів татарки) з Ялти, перетинаються у далекій Палестині (1909 рік), з подальшим переїздом у Нью-Йорк де й одружились у 1914 році. Велике Місто стало місцем народження талановитого митця Ієгуді Менухіна 22 квітня 1916 року. Здавалося, доля не віщувала бути скрипалем – адже у Менухіна виявили дефекти одразу обох рук, але наперекір всьому, його перший сольний концерт відбудеться в семирічному віці, а до тридцяти, кращі сцени світу будуть наповнюватися гучними оваціями від геніальних виступів Маестро.

Шлях музиканта розпочався у 5-ти річному віці, коли батько подарував першу скрипку, а першим викладачем стає ніхто інший, як всесвітньо відомий скрипаль Луїс Персінджер. У подальшому для Ієгуді відкриється вікно в Європу, де наставниками будуть знамениті і поважні Джордже Енеску і Адольф Буш. Альберт Ейнштейн, побувавши на концерті Менухіна, настільки захопився, що сказав: «Ви знову довели мені, що є Господь на небесах».

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


Репертуар Менухіна як соліста був величезним і охоплював творіння від Вівальді до Енеску, він любив джаз і варіював скрипку з альтом. Часті гастролі по всьому світу проходили з величезним успіхом, але Ієгуді прагнув постійного вдосконалення, тому навіть брав дворічну паузу у творчості з 1936 по 1938 роки. Після перерви, Менухін повертається вже зрілим артистом і безупинно аж до 12 березня 1999 року працює на благо світової культури аж до останнього свого подиху. Його життя обірвалося у 82-річному віці.

Концертна діяльність Менухіна не має ліку - чого варті 110 виступів у його 80 років! Це не просто музикант, диригент, викладач – це епохальна особистість – гуманіст за покликанням. 500 підтримуючих концертів під час Другої Світової Війни, післявоєнні концерти в Німеччині та СРСР з метою примирення. Заснування музичної школи в Англії в 1962 році, Музичної Академії у Швейцарії, Світового фонду підтримки молодих музикантів у 1980 році, Європейського парламенту культур в 90-х роках ХХ ст. – ще раз і ще раз підтверджують альтруїстичний характер і добре серце цього великого виконавця, митця з українським корінням Ієгуді Менухіна.

Символічно, що однією з останніх мрій Менухіна, була концертна подорож Україною, але доля розпорядилась інакше. Отже, сьогодні ми маємо велику місію щодо вшанування пам’яті геніального скрипаля на теренах України, тим самим, перетворивши його нездійсненну мрію в реальність.«Мене надзвичайно вразила його скромність, при тому, що він був всесвітньо відомим скрипалем і мав велику кількість титулів та заслуг».

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


«Ієгуді Менухін вважав, що багатство людини відображається в знанні мов!»

Дмитро Суховієнко (концертний піаніст, Бельгія)

Спогади з концерту організованого І. Менухіним у Брюсселі від Юрія Малька, Надзвичайного і Повноважного Посла:

«Ми просто купалися у «бахівській» мелодії, поступово усвідомлюючи, що зіткнулися з чимось неймовірним, віртуозним, сміливим, геніальним».

«Під час антракту гостей королівської ложі (концерт відбувався в Брюсселі – авт.) запросили до невеличкої зали на чай. Туди ж привітати високих гостей зайшов Ієгуді Менухін. Дізнавшись, що я представляю Посольство України, метр сказав, що ніколи не забував про те, що саме українська земля є батьківщиною його матері..»

Ієгуді Менухін. Музична мандрівка в Україну


Подія відбудеться за підтримки президента групи компаній "Петрус" (ТМ "Status"), мецената Української Православної Церкви Людмили Русаліної. Офіційний авіа-перевізник – «Міжнародні Авіалінії України»Партнер заходу – Французький інститут в Україні / Institut francais d'Ukraine. Зіркових гостей розміщують Hyatt Regency Kiev та Citadel Inn(Львів).

*Квитки:Київ -  https://kiev.karabas.com/menuhin-100

Львів - https://gastroli.ua/events/menuh-n-100#.VvUpgdKLTIV

 
Максим Міщур

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх