,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Винахідники з Луцька самостійно виготовили якісний кевларовий шолом
+1
Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Перший зразок кевларового шолома активісти виготовили ще минулого літа. Розповідають, що тоді не вірили в успіх.

«Ми взяли кавуна, одягли на нього нашу каску та пішли стріляти. Зробили один, другий постріл – і бачимо, що не прострелило основи. Після нашого випробування були ще тестування в управлінні УБОЗу – спеціаліст вистріляв 10 куль, але не продірявив шолом», – розповідає ініціатор ідеї Володимир Жуков.

Відтак, жодна куля не пройшла на виліт і не деформувала виробу. Після цього активісти з допомогою фахівців виготовили модель шолома.

Грошима і матеріалами допомогли місцеві підприємці та просто небайдужі волиняни. Серед них – лучанин Олександр, який сам був на передовій. Чоловік пригадує неймовірний дефіцит амуніції минулого літа, коли військові майже без захисту відбивали атаки ворога.

«Головне, що ми навчилися робити якісну амуніцію. Адже інтелектуальний ресурс набагато важливіший за матеріальний, який швидко можна знайти», – переконаний військовий Олександр Мартинюк.

Вага шолома – півтора кілограма, собівартість – орієнтовно 55 доларів. У порівнянні із закордонними аналогами, ціна значно нижча. Якщо «кустарним» методом шолом можна виготовити за добу, то зі спеціальним обладнанням на цей процес піде не більш як півгодини. Відтак, волонтери сподіваються, що нарешті і в Україні виробництво якісної та недорогої амуніції поставлять на конвеєр.

«Ми хочемо, щоб ці всі зразки перевірило Міністерство оборони України. Нас лякають страшними тендерами і відкатами, але нам це не загрожує. Думаю, що наша продукція має доволі конкурентоспроможну ціну», – зазначив ініціатор ідеї Володимир Жуков.

Источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх