,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Вiталiй Шабунiн: "Це - найбiльша проблема Порошенка"
+2
Депутат вiд "Блоку Петра Порошенка" опублiкував у соцмережах пост, який пояснює дуже згубнi наслiдки, якщо "червону картку" щодо Януковича буде знято на постiйно. "Це матиме жахливi наслiдки, - написав депутат Лещенко на своїй фейсбук-сторiнцi. - Адже оголошення в розшук по лiнiї Iнтерполу є обов'язковою умовою для початку заочного суду. Вiдповiдно, вiднинi Україна не має права почати заочне засудження Януковича. Це удар у спину з боку Iнтерполу по всiх українцях, що прагнуть правосуддя у справi Майдану та розграбування державного бюджету. Це не перший приклад неадекватного розгляду українських запитiв. Наприклад, Iнтерпол вiдмовив у розшуку командира роти "Беркута" Садовника та колишнього генпрокурора Пшонки..."

Натомiсть вiдомий громадський активiст i експерт, керiвник Центру протидiї корупцiї Вiталiй Шабунiн, активно залучений нинi до процесу формування Нацiонального антикорупцiйного бюро, дуже сумнiвається, що Генпрокуратура продемонструє переконливi для європейцiв докази проти Януковича. Вiн вважає, що влада свiдомо покриває всiх очiльникiв режиму Януковича.

-- Чому ви в цьому переконанi? -- запитала газета "Експрес" Вiталiя Шабунiна.

-- Тому що нiхто з людей Януковича не сiв до в'язницi за двох генпрокурорiв Порошенка - Вiталiя Яреми i Вiктора Шокiна. Ми всi бачили, як дали змогу втекти молодшому з братiв Клюєвих - Сергiю чи тому ж екс-мiнiстру освiти Дмитровi Табачнику, якi пiсля Революцiї Гiдностi вiдкрито бували на територiї України.

Мало того, на прикладi Клюєва добре видно, як їм давали змогу врятувати свої активи. Зокрема, подання до парламенту про дозвiл на притягнення до кримiнальної вiдповiдальностi Генпрокуратура затягувала доти, доки вiн не розiрвав свої юридичнi вiдносини з фiрмою "Танталiт", що є формальним власником "Межигiр'я". Усi компанiї Клюєва в цей час "банкрутили" самi себе, щоб не повертати державi 16 мiльярдiв, якi взяли Клюєви в державних банках України. Скажiть, чи могло це бути випадково i чи мiг генпрокурор сам ухвалити таке рiшення - без санкцiї Президента?

-- I чому, на ваш погляд, так вiдбулося?

-- Ми довго про це думали... Порошенко (принаймнi нинi) не справляє враження людини, яка б за грошi санкцiонувала таку безкарнiсть оточення Януковича. Ну, на рiвнi Генпрокуратури вони, звичайно, розраховуються, але навряд чи Порошенко потребує їхнiх грошей в обмiн на пiдривання своєї репутацiї в очах Заходу, вiд рiвня допомоги якого нинi так залежить країна, а отже, i влада Порошенка.

Рiч тут в iншому. Уся стара елiта пов'язана мiж собою корупцiйно-бiзнесовими зв'язками. Порошенко є представником цiєї старої елiти. Я нагадаю, що вiн 2012 року навiть працював мiнiстром економiчного розвитку i торгiвлi в урядi Азарова. I якщо хтось iз топ-фiгур режиму Януковича сяде, то безумовно має що розказати на судi про представникiв старої елiти в нинiшнiй владi, зокрема i про Президента. I це найбiльша проблема Президента - вiн не вiдчуває свободи щодо них, аби самому не стати жертвою полiтичних скандалiв, якi вони можуть спровокувати своїми одкровеннями, коли вже не матимуть що втрачати. Саме через це нiхто з них не сяде, поки Порошенко є Президентом.

-- Це тодi якесь замкнуте коло виходить?

-- Саме тому ми - громадський сектор i солiдарнi з нами депутати у Верховнiй Радi - так довго воювали за незалежнiсть Антикорупцiйної прокуратури i майже її вiдвоювали. Але не цiлком... Фактично ж незалежнiсть Антикорупцiйної прокуратури має стати головним запобiжником вiд "зливання" кримiнальних справ проти високопосадовцiв.
Источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх