,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Золота жила. Заповзятливі українці через інтернет збирають фінансування на власні стартапи
У руках в 25-річного киянина Андрія Клена, креативного директора стартапу Petcube, загадковий алюмінієвий куб з однією скляною гранню. На виробництво цього приладу українські підприємці витратили $ 250 тис., зібрані на американському сайті Kickstarter, який спеціалізується на краудфандингу - добровільному зборі коштів на певний проект.

Куб з вмонтованою відеокамерою, лазерною указкою і динаміками, призначений для розважання тварин, що залишилися вдома без господарів, і контролю над ними.

"Собака або кішка грає з променем лазера і не почувається самотньою, - пояснює 25-річний Олександр Нескін, один із засновників Petcube. - Люди почуваються винними, коли залишають своїх вихованців одних, і ми позбавляємо їх від почуття провини".

За даними біржі проектів startup.ua, за останні два роки за допомогою Kickstarter вдалося зібрати гроші на добрий десяток вітчизняних стартапів. Ще близько 20 готові вийти на нього. А в цілому по планеті за чотири роки роботи Kickstarter майже 3,5 млн осіб профінансували 109 тис. різних проектів на загальну суму $626 млн.

Краудфандинг, який здійснив, на думку експертів, революцію в інвестуванні стартапів, в основному допоміг втіленню сміливих рішень у сфері створення комп'ютерних ігор і різних девайсів, а також творів мистецтва - фільмів, картин, скульптур і музики.

Успіх тренду аналітики пов'язують з його основоположним принципом: творці-підприємці, які тільки розпочинають свою справу, отримують від користувачів-добровольців, по суті, передоплату за свій товар.

Успіх тренду аналітики пов'язують з його основоположним принципом: творці-підприємці, які тільки розпочинають свою справу, отримують від користувачів-добровольців, по суті, передоплату за свій товар.

Найчастіше умови краудфандингу припускають, що на пожертвувані гроші волонтер може отримати вироблений гаджет, а в разі провалу кампанії зі збору коштів перераховані гроші повертаються на рахунок користувача.

На руку стартапам, розпочатим так, відіграє і глобальність Всесвітньої павутини - профінансувати проект можна з будь-якої точки світу.

Нарешті, багато людей, готових дати гроші навіть на ранній стадії реалізації проекту, бажають бути причетними до чогось великого і важливого, називає ще один стимул Рон Хейт, менеджер компанії markettamer.com, яка спеціалізується на фондових ринках.

"Kickstarter грає на цьому почутті, - говорить Хейт. - Додамо до бізнес-процесів соціальний ефект і отримаємо найбільш значущий ресурс сучасності із народного фінансування".

Гроші наперед

Ідея Petcube прийшла Нескіну після того, як сусіди стали скаржитися на його собаку Роккі: залишившись один у квартирі, пес гавкав, не замовкаючи ні на хвилину. У першому зразку свого засобу від собачої туги умілець об'єднав відеокамеру, лазерну указку і невеликий привід, який керувався за допомогою комп'ютера.

Перебуваючи в офісі, Нескін міг ставити автоматичний режим, коли камера з лазером рухалася з боку в бік, а Роккі бігав за спроектований променем. Тварина охоче розважається, забуваючи про те, що господарів немає поруч, пояснює винахідник.

Після першої версії, зробленої кількома місяцями раніше, у вересні 2013-го Petcube вийшов на Kickstarter з уже вдосконаленою розробкою і за 41 день зібрав $251 тис.

Умови генерування коштів для Petcube були простими. Людина, що дала $5, отримувала подяку від компанії, $29 - фірмову сумку, а $149 - сам товар. Для порівняння: у роздробі гаджет буде коштувати близько $200.

Виробництво собачого куба розпочнеться в Китаї, і перші партії надійдуть у продаж у травні 2014-го року. Головний ринок збуту Petcube - США, де у понад 60% домоволодінь утримуються тварини. Американці витрачають на різні вироби для них більше $15 млрд на рік без урахування їжі, оперує статистикою Клен.

"Основний офіс Petcube розташований в американському Сан-Франциско, виробництво - в китайському Шеньчжені, а третій офіс - у Києві, - розповідає Нескін. - По суті, ми вже міжнародна компанія".
Людина, що дала $5, отримувала подяку від компанії, $29 - фірмову сумку, а $149 - сам товар. Для порівняння: у роздробі гаджет буде коштувати близько $200.

Другий гучний український проект на Kickstarter, iblazr, збирається виробляти зовнішні фотоспалахи на смартфони і планшети. Девайс під'єднується до них через стандартний 3,5-міліметровий аудіороз'єм і складається з чотирьох світлодіодів, які спрацьовують одночасно із затвором камери.

Цей спалах підходить для всіх мобільних пристроїв, розповідає 22-річний Олег Маленков, студент Донецького політехнічного інституту і за сумісництвом операційний керівник iblazr.

Проект зібрав з вересня нинішнього року $156 тис., і перші партії продукту скоро надійдуть у розпорядження користувачів. Причому виробляє свою продукцію компанія у Піднебесній.

Правда, в українських магазинах продукт iblazr вартістю $39 продаватися не буде, каже Маленков.

"З урахуванням високих митних зборів, великих податків і доданої вартості ціна спалаху підвищилася б в Україні до $120, - пояснює розробник. - Простіше замовити по міжнародній доставці, ніж продавати або тим більше виробляти подібні пристрої в Україні".

Тим часом співвітчизники продовжують залучати зарубіжних фінансових донорів, і не тільки оригінальними механізмами. У жовтні програміст Кирило Мегем вийшов на Kickstarter з проектом комп'ютерної гри - футуристичного шутера Universum: WarFront, і за один місяць його підтримали понад 1 тис. геймерів. Мінімальна сума зібраних пожертв склала $1, а максимальна - $5 тис. У результаті стартап отримав більше $45 тис.

Це майже вдвічі більше від тієї суми, на яку розраховував Мегем, проте значно менше від того, чим можуть похвалитися зарубіжні розробники. Так, рекордсменом зі збору грошей на Kickstarter став лот Pebble - наручний годинник, який є другим екраном для смартфона. На виробництво гаджета вже зібрано $10,3 млн.

Платформа стала й генератором продюсерських коштів, причому чималих. На зйомки кінофільму Вероніка Марс про дівчину-приватного детектива його творці зібрали $5,7 млн.

Глобальний підхід

Сайт Kickstarter почав працювати в 2009 році і вже через два тижні зафіксував успішне завершення перших кампаній. Принцип роботи ресурсу простий: автор ідеї або компанія розміщує опис проекту і відеозвернення до аудиторії. При цьому стартапер визначає розмір необхідної суми і термін, протягом якого вона повинна бути зібрана.

Також Kickstarter за розміщення проекту стягує комісію - 3-5% від отриманих грошей, а умовою збору є те, що один з учасників пропонованого проекту повинен мати громадянство США або Великобританії, соціальну страховку і мати акаунт в Amazon Payments для переказу фінансів на рахунок.
Kickstarter за розміщення проекту стягує комісію - 3-5% від отриманих грошей, а умовою збору є те, що один з учасників пропонованого проекту повинен мати громадянство США або Великобританії, соціальну страховку і мати аккаунт в Amazon Payments для переказу фінансів на рахунок

Максим Школьник, один із засновників стартапу Viewdle, технології розпізнавання облич мобільними пристроями, яку купила компанія Google, тепер сам аналізує причини популярності ресурсу та того, що українські підприємці стали охочіше збирати гроші через Kickstarter.

Якщо раніше українським проектам з нуля було складно отримати інвестиції зарубіжного фонду, який не представлений в країні і розташований, припустимо, в Силіконовій долині (США), то тепер завдяки мікрофінансуванню можна втілити в життя навіть незвичайні задуми, говорить Школьник.

Причому можна не обмежуватися одним лише Kickstarter: у світі успішно працюють кілька десятків менших аналогічних ресурсів. Наприклад, Indiegogo, головна відмінність якого - можливість отримати зібрані кошти, навіть якщо не досягнута зазначена сума. А RocketHub - міжнародна платформа з рисами соціальної мережі.

У тому ж струмені працює і вітчизняний сайт Велика ідея, де загальна сума, зібрана на різні проекти, вже перевищила 647 тис. грн.

Олександр Сорока, президент startup.ua, зазначає, що при зборі грошей через краудфандинг одночасно здійснюється тест майбутнього продукту стартапу: компанія публікує свою ідею, і успішність грошових вливань з боку звичайних людей є зворотним зв'язком, що показує, чи буде їхня продукція затребувана.

А Школьник називає важливим той факт, що людина, яка погодилася брати участь у кампанії із залучення грошей, почувається причетною до бізнес-процесів світового масштабу.

"При цьому неважливо, де ви перебуваєте, - наголошує він. - Чим більше чути історій успіху стартапів, тим більше бізнесменів і користувачів звертають на них увагу".

Експерт підкріплює слова діями: за останній рік він профінансував чотири проекти на Kickstarter на загальну суму $150.

Зі світу по нитці

Найуспішніші проекти краудфандингової платформи Kickstarter у світі

Pebble

"Розумний" наручний годинник, що є другим екраном для смартфона. Дозволяють читати sms, пошту і повідомлення соціальних мереж, переглядати календар і прогноз погоди, а також керувати музичним програвачем.

Зібрано : $10,3 млн (10.266%)

OUYA

Ігрова консоль нового покоління, що використовує операційну систему Android. Крихітна приставка коштує лише $99. З її допомогою можна запускати ігри на екрані телевізора, дивитися відео і слухати музику.

Зібрано: $8,6 млн (904%)

Вероніка Марс

Кінофільм - продовження популярного американського серіалу про дівчину, яка працює в приватній детективній фірмі свого батька. Прем'єра призначена на 14 березня 2014 року.

Зібрано: $5,7 млн ​​(285%)

Torment: Tides of Numenera

Рольова комп'ютерна гра, дія якої відбувається у фентезійному світі майбутнього. Завдання гравця - зібрати артефакти великих цивілізацій минулого, що мають магічну силу. Реліз призначено на 2015 рік.

Зібрано: $4,2 млн (465%)

Дані Kickstarter

Свої кулібіни

Чотири найуспішніших українських проекти, що зібрали кошти на платформі Kickstarter


Petcube

Пристрій для розважання домашніх вихованців, коли їхніх господарів немає вдома. Дає можливість спостерігати за вихованцем на екрані смартфона, спілкуватися з ним і грати за допомогою лазерної указки.

Зібрано: $251,2 тис. (251%)

iblazr

Зовнішній світлодіодний фотоспалах для смартфонів (в тому числі iPhone). Приєднується до виходу 3,5 мм для навушників телефону і дозволяє знімати фото і відео у погано освітлених місцях, керувати потужністю світла.

Зібрано: $156,8 тис. (270%)

Universum: War Front

Мережева багатокористувацька гра, в якій беруть участь дві команди. Завдання кожної - знищити базу противника. Бій можна вести на землі, в повітрі, під землею, у відкритому космосі і під водою. Реліз призначено на 2014 рік.

Зібрано: $45,6 тис. (228%)

Eternal Case

Захисні водонепроникні футляри для дрібних предметів і флеш-диски з титанового сплаву, нержавіючої сталі, алюмінію. Витримують дві години в пральній машині, п'ять хвилин у духовці, до -30 ° С у морозильній камері.

Зібрано: $24,9 тис. (498%)

Дані Kickstarter

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх