,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Дума затвердила путінську амністію у першому читанні
Опозиція і правозахисники пропонували президенту Росії, де під вартою сидять майже 700 тис осіб, проявити більше милосердя, відпустивши десятки тисяч людей, в тому числі всіх учасників зіткнень з поліцейськими на Болотній площі та Михайла Ходорковського, яких Захід і критики Володимира Путіна вважають в'язнями совісті.
Кремль не погодився. У нинішньому вигляді амністія не знизить напруження в суспільстві, кажуть критики проекту.

Держдума, де більшість мандатів контролює правляча партія, прийняла проект у першому читанні 438 голосами з 450. Депутати з інших фракцій пропонували звільнити від відповідальності всіх, хто проходять у "болотній справі" - тобто майже три десятки людей, більше половини яких перебувають під вартою.

"Пропонована амністія не така широка, як може здатися, - сказав з трибуни комуніст Юрій Синельщиков. - Проект не допускає застосування амністії до організаторів заворушень або тих, хто засуджений за застосування насильства, безпечного для життя і здоров'я, щодо представників влади: зірвав з одягу поліцейського гудзик, штовхнув його".

"Така позиція далека від принципу милосердя", - наголосив депутат.

Запропонована президентом Путіним амністія з нагоди 20-річчя Конституції передбачає звільнити від кримінальної відповідальності неповнолітніх, інвалідів, пенсіонерів, вагітних, матерів маленьких дітей, військових і міліціонерів, якщо осудні ними злочини безпечні для суспільства, а також скасовує покарання засудженим за хуліганство і рядовим учасникам заворушень.

За підрахунками правозахисника Андрія Бабушкіна з президентської ради, на свободу можуть вийти лише 1335 осіб з 678 тис, які, за даними російської влади на листопад, перебувають у в'язницях.

Представник Кремля в Держдумі Гаррі Мінх відкинув закиди у браку милосердя.

"З одного боку, це - акт гуманізму, це - акт людського ставлення до свого населення, але при цьому цей захід, який ні в якому разі не повинен знижувати превентивний характер заходів карального впливу на осіб, які вчинили правопорушення".

Розпочатий у 2012 році третій термін Путіна на посту президента був відзначений низкою гучних арештів і судів, які критики Кремля, що вийшли на площу, оголосили розправою влади над противниками. Дівчата з групи Pussy Riot були відправлені до в'язниці на два роки за статтею "хуліганство" за виконаний у храмі антипутінський панк-молебень. Вони потрапляють під амністію, але їхній термін ув'язнення і так закінчується на початку березня, а процедура виходу з-під варти амністованих може тривати до півроку.

За нинішнім варіантом амністії на волю можуть вийти лише троє з понад півтора десятка позбавлених волі з "болотної справи", але тільки після рішення суду.

Разом з президентською амністією Держдума розглядала кілька проектів, запропонованих самими депутатами, але жоден з них не отримав підтримки.

"Коли ми вносили свій проект амністії, ми намагалися уладнати протиріччя між владою і суспільством, які загострилися після грубих порушень на виборах, - сказав на засіданні депутат Борис Кашин. - Президент представив текст, який ці протиріччя політичні ігнорує".

Правляча Единая Россия збирається внести в кремлівський проект амністії косметичні зміни, що не торкаються її концепції. Зі складів злочинів, на які вона може поширитися, депутати розраховують виключити тероризм і педофілію.

Після поправок амністія засуджених за хуліганство та участь у заворушеннях може поширитися на обвинувачених і підозрюваних у цих злочинах.

"Я вважаю, що повинен бути загальний принцип, амністія повинна поширюватися як на тих людей, які сидять, так і на тих, хто перебуває під слідством", - сказав глава профільного парламентського комітету Павло Крашенинников з Единой России.

Якщо поправки будуть прийняті, кілька "болотних в'язнів", які перебувають під арештом під більш легким звинуваченнями, будуть звільнені до закінчення суду, а також влада припинить переслідування 30 активістів Greenpeace, які звинувачуються у хуліганстві за акцію протесту біля нафтовидобувної платформи "Газпрому" в Арктиці й в листопаді були випущені з-під варти під заставу в 2 мільйони рублів за кожного після двох місяців у слідчих ізоляторах. Більшість з них - іноземці і не можуть покинути Росію, перебуваючи під слідством.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх