,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


У Києві назвали нову ціну євроінтеграції
Українська влада вже заявила, що за підсумками переговорів із Володимиром Путіним не будуть підписані ніякі документи, пов'язані з перспективою вступу до Митного союзу. Команда Януковича запевнила, що Київ продовжить переговори про асоціацію з ЄС, - пише Тетяна Івженко в російській Независимой газете.

Теоретично це означає , що евромайдан простоїть ще кілька днів і потроху розійдеться. Ситуація може залишитися в хиткій рівновазі до 2015 року. Якщо влада знову не кине силовиків на розгін акції. Після подій в ніч на 11 грудня до Києва знову вирушили тисячі активістів із різних областей.

Якщо спочатку Євромайдан представляв в основному жителів Західної України і Києва, то вчора інформагентства повідомляли про підтримку мітингувальників жителями півночі країни і навіть Донбасу. На мітингу в центрі столиці виступали представники місцевої влади з Одеси та Севастополя.

Тільки кримський парламент дотримується колишньої лінії, закликаючи Віктора Януковича дати відсіч «насильницькій майданізації». У черговій заяві кримських депутатів сказано: «Використовуючи технології кольорових революцій, організатори вуличних заворушень у Києві прагнуть будь-якою ціною захопити владу в країні». У Сімферополі вважають, що спонсори акцій протесту відомі і що вони планують «позбавити права говорити, писати, одержувати освіту рідною для більшості кримчан російською мовою». Подібні заяви, підпис під якими ставлять представники Партії регіонів, загострюють ситуацію і в Криму: кримські татари згадали про свої права і делегували представників на київський майдан, а українська громада зажадала враховувати її інтереси.
Якщо спочатку Євромайдан представляв в основному жителів Західної України і Києва, то вчора інформагентства повідомляли про підтримку мітингувальників жителями півночі країни і навіть Донбасу

Після спроби силового штурму мітингувальників у Києві знову стало більше, і на вихідних може бути побитий рекорд за масовістю акції, встановлений минулої неділі. Разом із тим збільшується і чисельність мітингу на підтримку влади, який проводиться біля будівлі Верховної Ради. В останні дні там знаходилося близько 5 тис. прихильників Януковича, яких охороняла міліція. Навколо цієї акції були розосереджені групи спортивних молодиків, які зазвичай виступають призвідниками бійок, що дозволяє владі застосувати силу. Учора депутати від Партії регіонів повідомили, що отримують від громадян тисячі листів із проханням допомогти організувати акцію на підтримку курсу Віктора Януковича.

Щоправда, в Україні багато заплуталися в питанні, який же курс обрав президент. Якщо влітку міліція розганяла активістів, що вимагали провести референдум з питання про вступ до Митного союзу, то тепер міліція переслідує активістів, які підняли біля будівель місцевої влади прапори ЄС.

Президент багато разів за останні дні повторив, що не відмовився від курсу на євроінтеграцію. Але не зупинив спробу силового розгону Євромайдану. Голова європейської дипломатії Кетрін Ештон, яка стала свідком останніх подій у Києві, повідомила за підсумками двох довгих розмов з президентом України: «Янукович чітко дав зрозуміти, що активно хоче підписати угоду про асоціацію (УА - НГ). Але перед Україною стоять економічні виклики, і вони реальні. Для подолання цих викликів європейські структури можуть надати підтримку, але за умови, що Янукович продемонструє, що має серйозний економічний план в рамках підписання угоди про асоціацію. Це допоможе наблизити підписання УА. Певний прогрес присутній».

При цьому в Брюсселі не прийняли и українську урядову делегацію, яка збиралася 11 грудня продовжити переговори про асоціацію. За словами джерел НГ, група під керівництвом першого віце-прем'єра Сергія Арбузова збиралася обговорити з керівництвом ЄС нову «дорожню карту» - умови і терміни підписання угоди про асоціацію. Проте цьому завадила чергова силова акція в Києві, чиїм свідком стала, крім Ештон, і заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд. Здивовані діями української влади, Вашингтон і Брюссель, мабуть, погоджують нову позицію. У середу із США пролунали погрози про введення персональних санкцій, але ніякі рішення станом на вчора не були прийняті.
Для подолання цих викликів європейські структури можуть надати підтримку, але за умови, що Янукович продемонструє, що має серйозний економічний план в рамках підписання угоди про асоціацію

Експерти в Києві вважають, що Віктор Янукович залишиться на посаді президента до 2015 року, але йому доведеться переформатувати уряд. Новий склад кабінету міністрів навесні зможе підписати угоду з ЄС, після чого Захід буде жорстко контролювати виконання всіх пунктів документа, які передбачають проведення реформ в Україні. Європарламент вчора готував резолюцію, в якій запропонував створити посередницьку місію. Її завданням стала б допомога у проведенні переговорів між українською владою, опозицією та лідерами громадянського суспільства.

Поки Захід готується до мирного врегулювання кризи, до Києва підтягуються нові сили правоохоронців та внутрішніх військ. Влада запевняє, що це робиться для зміни тих, хто досі стояв на варті громадського порядку. «Хочу всіх заспокоїти - ніякого розгону майдану не буде. Ніхто не зазіхає на право громадян на мирний протест.

Однак не можна ігнорувати права і законні інтереси інших громадян. Нормальне функціонування столиці не повинно бути порушено», - заявив глава МВС Віталій Захарченко.

Однак після третього штурму, який був названий «заходами з благоустрою території», на Заході не дуже довіряють українській владі. Як повідомили вчора інформагентства, глава Пентагону Чак Хейгел вважав за потрібне зателефонувати міністру оборони України Павлу Лебедєву, щоб застерегти від застосування збройних сил проти цивільного населення. Лебедєв запевнив, що влада й не збиралася робити нічого подібного.

Лідери української опозиції звернулися до силовиків з вимогою згадати, що ті давали присягу на вірність народу. «Я закликаю: кожен, хто носить форму, повинен до п'ятниці визначитися, кому він вірний - українському народу або жменьці клептократів», - заявив екс-глава МВС Юрій Луценко.

Вчора принципово важливу заяву з приводу останніх подій зробив і президент РФ Володимир Путін. «Я дуже розраховую, що всім політичним силам в інтересах українського народу вдасться вирішити всі проблеми, що накопичилися», - сказав він у посланні Федеральним зборам. Російський лідер підкреслив, що Москва не чинила і не чинить на Україну тиску в питанні вступу до Митного союзу, а також не протиставляє євразійські інтеграційні структури іншим об'єднанням.
Віктор Янукович залишиться на посаді президента до 2015 року, але йому доведеться переформатувати уряд

Поінформовані джерела НГ в дипломатичних колах заявляють, що українська проблема обговорювалася між Москвою і Вашингтоном.

Перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов визнав, що російська сторона раніше діяла жорстко, але в рамках правового поля в торговельно-економічних відносинах з Україною. І додав, що зараз Москва готова до будь-якого формату переговорів: «Ми, як мені видається, значно гнучкіші, ніж Європа. Ми готові вести переговори в різних форматах. Найголовніше - щоб домогтися реального результату. Ми за результат, а не за формат. Тому який формат буде зручний нашим партнерам, в такому ми і будемо працювати». Шувалов висловив упевненість, що Україна самостійно вибере напрямок інтеграції: «Тільки все це потрібно робити в спокійному стані.

Під впливом настроїв вулиці або під жорстким впливом опонентів зробити вибір неможливо. Це визначення долі країни, і це потрібно зробити, зваживши всі «за» і «проти».

Раніше лідери української опозиції заявили, що 17 грудня Віктор Янукович і Володимир Путін підпишуть серед іншого документ, яким Україна зобов'язується вступити до Митного союзу. Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив на засіданні уряду в середу: «Ніяких розмов про Митний союз не буде, ніяких документів уряд не готує. Я хочу відразу попередити спекуляції». Він пояснив, що президенти Янукович і Путін обговорять питання торговельно-економічного співробітництва. У той же час Азаров повідомив, що від ЄС Україна очікує рішення про надання допомоги: «Ми позначили приблизний обсяг - 20 мільярдів євро. Підкреслюю, що мова йде не про безповоротню допомогу з європейського бюджету». Раніше уряд заявляв про те, що євроінтеграція обійдеться в 160 млрд євро.

Учасники Євромайдану закликають владу не торгуватися із Заходом і не продаватися Росії. В Європі теж викликає обурення політика, що будується на торзі. Про це свідчить заява представника Єврокомісії Олів'є Бейлі, оприлюднена «Німецькою хвилею»: «Матеріальне благополуччя і майбутнє України не повинні ставати предметом торгів, де перемогу здобуває той, хто запропонує найвищу ціну». Єврочиновник підкреслив, що підписання угоди з ЄС дозволяє Україні провести реформи, залучити інвестиції і вивести економіку на вищий рівень розвитку.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх