,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Беркут без інтернету і тактика опозиції - огляд преси
"Беркут" без інтернету

"День" публікує історії волонтерів та підприємців, які допомагають мітингувальникам.

Інтернет-провайдер "Беркуту" компанія "Бровіс" після побиття спецзагонами мирних мітингувальників відмовилася від обслуговування свого клієнта.

"Я пояснив, що ми більше не будемо їх обслуговувати після того, як вони, живучи на наші податки, нас б'ють", - пояснив "Дню" технічний директор компанії Олександр Гришук. За його словами, беркутівці до такого рішення поставилися з розумінням і досі проблем не виникало.

Ініціатива у Фейсбуці "Єврохостел" (#єврохостел), автором якої є Віктор Загреба, публікує оголошення про місця ночівлі для євромайданівців з регіонів і де охочі пропонують житло для ночівлі.

Один з таких "єврохостелів" - арт-галерея Mainstream Girls Gallery на вулиці Туровській, 31. Там зараз немає виставок, а тому директор галереї Анастасія Ситник планує продовжувати роботу "єврохостелу" до закінчення Євромайдану.

"У нас був варіант здати приміщення в оренду, але ми вирішили, що допомога нашим громадянам - набагато важливіша річ", - сказала Анастасія Ситник.

Ініціатива Інтернет-мережі ГАЛАС займається координацією забезпечення Майдану.

Наприклад, 5 грудня вночі на Майдан двома машинами завезли 17 тонн дров. Аби це стало можливим, ініціатори звели докупи людей, які пожертвували дрова, транспорт, спонсорів, які сплатили за цей транспорт, дозвіл на в'їзд до центру та інші документи, волонтерів для розвантажування дров, повідомив адміністратор galas.org.ua Ігор Скляревський.

Харків'янин-активіст Дмитро Дробот - один з організаторів семи пунктів надання першої медичної допомоги мітингувальникам в центрі Києва.

А більше сотні юристів працюють у центрі надання безкоштовної правової допомоги мітингувальникам, повідомляє один з юристів Євромайдану Юрій Лимар.

"Найбільше мене вражає феноменальна здатність до самоорганізацї людей, які зібралися на Майдані і за лічені години налагодили інфраструктуру допомоги протестувальникам. Також шалено вражає атмосфера, яка панує на Євромайдані, в Київраді... Атмосфера підкресленої ввічливості, якої я ніколи не бачив в Україні", - ділиться з "Днем" своїми враженнями адміністратор galas.org.ua Ігор Скляревський.

Тактика для опозиції

"Сегодня" розглядає можливі сценарії розвитку подій на Майдані.

Тактика нападу. Опозиція може здати свої 151 мандатів і тоді будуть перевибори, як це сталося 2007 року. Політолог Володимир Фесенко вважає, що це невигідно опозиції, бо, на відміну від 2007-го, є мажоритарники, і це призведе до зміни складу парламенту не на користь опозиції.

Блокування парламенту. Якщо опозиція блокуватиме парламент 30 днів, президент може розпустити парламент. Однак депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв упевнений, що президент цього не зробить: "Так що немає сенсу добиватися розпуску".

"Троллінг" по вихідних. "Майдан - хороший психологічний інструмент проти влади, причому єдиний", - вважає пан Фесенко.

"Хід конем"

Своїм планом виходу з кризи поділилися з газетою "Україна молода" досвідчені управлінці - екс-заступник голови НБУ доктор економічних наук Олександр Савченко та екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Експерти пропонують ухвалити закон про політичну амністію та імунітет для президента і прем'єра на п'ять років після залишення посад і негайне звільнення осіб, які підпали під вибіркове правосуддя.

Другий крок - президент має підписати указ про відставку уряду і разом з опозицією сформувати позапартійний технічний уряд, який діятиме до президентських виборів 2015 року.

"Кризовий уряд" має підписати угоду про асоціацію з ЄС у січні-лютому і зупинити спад виробництва шляхом надання кредитів підприємствам - жертвам "економічної агресії" Росії і тим, які виходитимуть на європейський ринок.

Для цього треба створити банк розвитку, який залучить 10-15 млрд євро із фондів ЄС. Причому гроші мають іти не до бюджету, а відразу до підприємців.

Третій крок - відновлення співпраці з МВФ, виконавши його вимоги ввести плаваючий валютний курс та підвищити ціни на газ для населення. Якщо люди платили 15-20 гривень на місяць, то платитимуть 25-30 гривень, але якщо одночасно зменшити ціну на прибирання прибудинкових територій, то споживач залишиться у виграші, вважають експерти.

Тінь на головуванні

5 грудня у Києві почалася конференція Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) - головна подія в рамках головування України у цій організації, пише "Коммерсантъ-Украина".

На думку видання, події останнього тижня кинули тінь на успішне головування України в ОБСЄ.

"Зустріч глав МЗС 57 країн повинна була стати тріумфом української зовнішньої політики, але перетворилась на майданчик для критики Києва за порушення прав громадян під час розгону мітингів", - зазначає газета.

Представники ОБСЄ запропонували свою допомогу для виходу з кризи. Прем'єр Микола Азаров прийняв пропозицію генерального секретаря Ради Європи Турб'єрна Ягланда про створення тристоронньої комісії для контролю за розслідуванням подій 30 листопада і 1 грудня.

"До складу такої комісії мають увійти по одному представнику від опозиції, влади та міжнародної спільноти", - зазначає пан Ягланд у заяві.

Огляд підготувала Наталя Наздравецька

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх