,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Українці витратять на Різдво майже стільки ж грошей, як і німці
Уже за декілька тижнів крамниці у всьому світі відкриють сезон різдвяних знижок. Барвисте оформлення вітрин, розрекламовані розпродажі разом із бажанням зробити приємний подарунок своїм близьким витягне з наших кишень чималі гроші.

Українська сім'я витратить цього року на різдвяні подарунки і застілля близько €374. Такі дані дослідження британської компанії Deloitte, яка оприлюднила святкові витрати мешканців 17 країн Євросоюзу.

Фірма Deloitte щороку досліджує плани на закупи пов’язані із Різдвяними святами.

Цікаво, що 55% українців негативно оцінюють поточну економічну ситуацію в Україні, а 38% песимістично налаштовані щодо майбутніх економічних процесів.

Незважаючи на це, витрати українців на новорічні та різдвяні свята збільшаться на 12,8% у гривні.

Витрати українців на подарунки зростуть на 14,8%, на розваги - більше ніж на 20%, на новорічний стіл - на 8,2%. При цьому витрати на подарунки стануть найбільшою статтею святкових бюджетів українців - 33% усіх витрат.

Найбільш бажаними подарунками українці назвали гроші (53% учасників дослідження), подорожі (44%) і смартфони (35%). Дарувати гроші планують лише 22% українців, смартфони - 11%, подорожі - тільки 8%. Купувати святкові презенти українці планують в торговельних центрах, гіпермаркетах і супермаркетах. Водночас 43% українців планують купити новорічні подарунки в інтернет-магазинах.

Скільки ж тратять інші європейці?

Згідно цьогорічного дослідження, в середньому різдвяний бюджет європейської сім'ї становить €453.

Наші сусіди поляки не планують витрачати багато грошей. Середньостатистична польська родина виділить на різдвяні свята менше від нас - €267. Це, за словами представників Deloitte, найменша сума в Євросоюзі.

Це дещо менше, ніж торік. З цієї суми на подарунки піде €117, на продукти €122. Решта піде на зустрічі з друзями і святкові подорожі. Рік тому поляки готові були витратити на свята €306 злотих, але реально витратили €255.

"Незважаючи на прив’язку до традиції Різдва, поляки підходять до витрат на передсвяткові закупи помірковано. Ми намагаємося не влізати в борги, роблячи закупи, шукаємо подарунки із практичною ціною. Ми полюємо на знижки, шукаємо дешевших магазинів", - зазначив Адам Хрусцілевський, директор відділу аудиту Deloitte.

Рекордсменом різдвяних витрат є Люксембург. Тут знайшлися люди, які готові витратити на подарунки €825! За ними йдуть фіни, яка кажуть, що охоче віддадуть €692, щоб зробити своїх близьких щасливими.

Дані дослідження свідчать, що сім'я в Швецарії має намір витратити в середньому €656 на цьогорічні свята, у Данії - €634, в Іспанії – €567, французька сім'я - €531, італійська - €477.

Значно більше від витратять також греки - €451, чехи - €430 і українці - €374. Несподівано мало цьому фоні свої видатки планує Німеччина - €399.

Де купувати і що дарувати?

Купувати подарунки полякам допомагає інтернет. 46% поляків подарунки для своїх найближчих мають намір купувати за допомогою всесвітньої мережі. Якщо ж йдеться про споживчі закупи, то поляки притримуються традиційного способу – їдуть в супермаркети і на ринки. Купувати продукти в інтернеті наважується лише кожен десятий.

"З нашого дослідження виникає, що найбільш ідеальним подарунком для європейців є надалі готівка, яка виграє поруч з книжками і подорожами. У Польщі вперше за багато років готівка також вийшла на перший план, як бажаний подарунок. Його вибирають аж 46% опитаних. Ще два роки тому готівка знаходилася на третьому місці, а в цьому році обігнала книжки, парфуми і косметику", - каже Петро Свєточовский, співробітник Deloitte.

У перелік бажаних подарунків поляки також додали біжутерію, годинники, подорожі, подарункові сертифікати, одяг або взуття, ноутбук, комп’ютер, смартфон чи планшет.

27% європейців також хочуть отримати на Різдво в подарунок смартфон. Це шоста позиція в рейтингу найбільш очікуваних подарунків. Однак, кажуть фахівці Deloitte, не варто надто надіятися на такий презент, бо його нема у списку подарунків, який європейці складають, щоб потішити своїх рідних.

Поляки також роблять ставку на косметику, парфумерію, солодощі та книги. Лише 11% поляків покладуть під ялинку гроші. Тим часом у Європі книжки перебувають на першому місці, випереджаючи навіть цукерки та косметику.

Deloitte провела своє дослідження у вересні 2013 року, в 17 європейських країнах. В опитуванні взяли участь 16 553 людей віком від 18 років.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх