,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Росія радикально посилює тиск на Україну
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт засудив тиск на Україну з боку Росії.
Пан Більдт написав у Twitter: "Повідомляють, що Росія радикально посилює тиск на Україну. Жорстока політика погроз і примусу. Шукає покори".

Водночас президент головуючої в ЄС Литви Даля Грібаускайте в інтерв’ю AFP ще раз наголосила, що після підписання Угоди про асоціацію Євросоюз допоможе Україні впоратися з тиском "третіх країн".

"ЄС готовий домовлятися з МВФ щодо позички для допомоги українській економіці. ЄС готова протистояти тиску, який буде чинитися з боку третій країн", - повідомила пані президент, наголосивши, що Угода одразу покращить торгівлю з 28 країнами ЄС.

Також президент Литви заявила, що Росія зробила помилку, посилюючи погрози застосувати торгові санкції.

"Думаю, що така неконструктивна позиція зашкодила престижу Росії та мала зворотній ефект", - резюмувала Даля Грібаускайте.

Вона звернула увагу української влади та опозиції, що якщо Угоду не підпишуть у Вільнюсі, то не підпишуть в найближчі кілька років.

"Дружні" попередження Росії

У вівторок глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що ЄС "безпардонно тисне" на країни Східного партнерства, аби ті підписали Угоду про асоціацію.

"Чомусь нас звинувачують в тому, що ми вставляємо палки в колеса цьому благочинному процесу й тиснемо на країни Східного партнерства, щоб не дати країнам підписати угоди про асоціацію й зону вільної торгівлі з ЄС", - заявив пан Лавров.

При цьому він назвав такі звинувачення європейців "нечистоплотними".

Сергій Лавров наголосив, що кожна країна має суверенне право підписувати будь-які угоди, проте Росія може дружньо попередити про можливі наслідки.

"Єдине, оскільки у нас з більшістю цих країн є домовленості в економічній сфері, то ми просто по-товариськи, по-дружньому попереджаємо, що лібералізація економічних зв’язків з ЄС потягне за собою наслідки для нашої торгівлі", - пояснив позицію Росії глава відомства.

В той же час ЄС, за словами Сергія Лаврова, тисне на країни Східного партнерства з метою змусити до тіснішої співпраці. "Якщо порівнювати нашу чесну і товариську позицію з тим, що роблять окремі представники ЄС, то, мабуть, з того боку здійснюється безпардонний тиск на ці держави", - вважає політик.

Жорстка позиція Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель в понеділок закликала Україну зробити "реальні кроки" для підписання Угоди з ЄС.

Але у виступі в Бундестазі особливу увагу канцлер Німеччини приділила саме захисту України від економічного тиску Росії, який покликаний не допустити підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Звичайно, якщо Київ виконає умови ЄС.

"Ми знаємо, що рішення наближатись до ЄС непросте ні для України, ні для наших інших партнерів. Останніми місяцями вони зазнали значного тиску", - згадала Ангела Меркель, вказуючи на Росію, яка намагалася відмовити Україну від підписання Угоди.

"У Вільнюсі я підштовхну ЄС до протидії цьому тиску з конкретними можливостями та реальною солідарністю", - додала пані Меркель.

При цьому чи не вперше з уст одного з найвпливовіших політиків ЄС пролунали конкретні пропозиції по допомозі Україні.

"Можемо запропонувати нашим партнерам додатково продавати у нас товари, які вони не зможуть експортувати до Росії, або допомогти в розширенні постачання енергоресурсів", - пообіцяла пані Меркель.

Вона наголосила, що "країни самі мають вирішувати майбутній напрямок розвитку, а треті сторони не мають права на вето".

В понеділок Рада міністрів закордонних справ ЄС не ухвалила жодного рішення щодо України та висловила готовність зробити це у будь-який момент до саміту у Вільнюсі.

Цього тижня Верховна Рада України матиме останній шанс ухвалити необхідні для підписання Угоди з ЄС законопроекти: про прокуратуру, виборчі зміни та лікування засуджених за кордоном. Розгляд документів запланований на 21 листопада.

Саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі, на якому мають розглянути Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, пройде 28-29 листопада.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх