,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україна стала світовим лідером за поставками соняшникової олії
Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомив, що Україна зуміла за півроку наростити поставки на зовнішні ринки соняшникової олії більш ніж на чверть. Це дозволило українським виробникам стати найпотужнішими експортерами олії в світі.

З початку поточного маркетингового року маслоекстракційні заводи України виробили майже 2 млн т продукції, близько 80% якої відправили на зовнішні ринки, заявив у п'ятницю міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Експорт зріс на 26% - більш ніж до 1,7 млн т, уточнили в прес-службі Мінагрополітики. Таким чином, Україна зберігає за собою перше місце серед постачальників соняшникової олії на світовий ринок. За словами Присяжнюка, сьогодні кожен другий літр соняшникової олії, поставлений на зовнішні ринки, вироблений в Україні.

За даними асоціації "Укроліяпром", у 2011/2012 маркетинговому році в Україні виробили 3,8 млн т соняшникової олії, що на 28,8% більше, ніж у попередньому сезоні.

Експорт склав 3,26 млн т проти 2,65 млн т у 2010/2011 маркетинговому році. Найбільшими виробниками та експортерами олії в Україні є компанії Kernel, Cargill, Glencore і Bunge.

Зростання українського експорту соняшникової олії пов'язане, в першу чергу, з введенням в експлуатацію нових переробних потужностей, зазначив генеральний директор асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук. "На початку сезону запустили два нових олієекстракційних заводи в Кіровограді і один у Запоріжжі", - сказав він.

Враховуючи, що споживання соняшникової олії в Україні в останні роки залишається незмінним - на рівні 600 тис т в рік, усі його надлишки поставляють на зовнішні ринки, говорить Степан Капшук.

На думку директора аналітичного агентства "Украгроконсалт" Сергія Феофілова, зростання експорту продукції з України в першій половині маркетингового року пов'язане з тим, що ціновий спред між соняшниковою та іншими оліями - пальмовою та соєвою - звузився. "Відповідно, зріс попит на соняшникову олію в світі", - зазначив він.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх