,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україна збудує газопорт в Одесі
У листопаді минулого року українське Державне агентство з питань інвестицій підписало контракт (вартість – мільярд доларів) на будову терміналу скрапленого газу LNG. Влада у Києві гадала, що її партнером є іспанське підприємство Gas Natural Fenosa. Тимчасом, виявилося, бізнесмен Хорді Сарда Бонвеї, котрий підписав договір від імені іспанської фірми, не отримав від неї повноважень. Підприємство Gas Natural Fenosa заявило, що не збирається інвестувати на українському ринку. У результаті ошуст опинився перед іспанським судом, а українці опинилися без терміналу. Однак, ненадовго.

Цим разом українці підписали договір у Г’юстоні, столиці Техасу, з американським підприємством Excelerate Energy. Американці погодилися збудувати цей же термінал, який прийматиме скраплений газ в Одесі, за таку ж суму – тобто мільярда доларів. Не виявлено подробиць трансакції, але відомо, що Excelerate Energy володіє сімома суднами-газовозами.

Дуже ймовірно, такий плаваючий газопорт появиться в Одесі після відповідного пристосування порту. Можливо, будова закінчиться вже наступного року.

Таким способом Київ відкриє собі чергову можливість визволитися із залежності від російських постачальників газу. Першу дає йому наразі німецька компанія RWE, яка продає Україні газ на 10% лешевше, ніж росіяни і постачає його газогонами, що знаходяться поза московським наглядом.

Якщо газопорт стане готовим згідно з визначеним планом, тоді у Польщі можна буде сподіватися спалаху політичної авантюри. Адже уряд Дональда Туска вже шість років будує у місті Свіноуйсцє газопорт, однак закінчення цієї будови поки що не видно.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх