,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Росіяни вимирають
Зменшення чисельності населення, за словами керівника Росстату Олександра Сурінова, спричинено "природнім скороченням", яке супроводжується "постійним зростанням іміграції".

Перепис засвідчив, наскільки малоефективними були кампанії президента Медведєва та прем’єра Путіна щодо збільшення народжуваності, підсумовує видання

My Webpage

У Росії скоро доведеться зносити будинки: вимирають цілі селища та міста

Згідно з найреалістичнішими демографічними прогнозами, населення Росії в найближчі десятиліття буде скорочуватися, через що в більшості регіонах країни житло треба буде не будувати, а зносити.

Про це повідомив заступник директора Інституту демографії НДУ ВШЕ Сергій Захаров у статті для Slon.ru.

За його словами, скорочення чисельності населення йде нерівномірно по регіонах Росії.

"Москві, наприклад, скорочення населення не загрожує. Тут стоїть проблема будівництва житла та створення широкої урбанізованої зони навколо Москви. Але в більшості інших регіонів країни житло треба буде не будувати, а зносити, причому у величезних, зростаючих масштабах", - наголошує фахівець.

"Демографічний хребет Росії - занадто тонкий"

За його словами, є селища, де в багатоповерховому будинку живе одна людина або кілька сімей, а перепис населення 2010-го року виявив безліч селищ і міст, від яких залишилися самі назви.

"Вони значаться в кадастрах, вони існують на папері як адміністративні одиниці. Багато керівників районного чи навіть обласного рівня командують територіями, на яких немає людей", - заявив Захаров.

Він зазначає, що така ситуація й у населенних пунктах, які розташовані за 200-300 км від Москви.

"Звичайно, в зоні тяжіння великих міст це не проблема. Але досить виїхати недалеко за межі цієї зони, і ви побачите, що там відбувається.

Візьмемо, наприклад, Тверську область, яка історично розривається між Петербургом і Москвою. Міграція в ці два мегаполіси в сукупності з високою смертністю і низькою народжуваністю призводить до обезлюднення регіону", - пояснює заступник директора Інституту демографії.
Через це, на думку дослідника, виникає природне запитання: як зберегти соціально-економічну і політичну цілісність країни з такою системою розселення - з гіпертрофованою столичної головою, із тілом в центральній європейській частині, яке слабшає, та із занадто тонким хребтом за Уралом.

"На це питання відповіді поки що немає", - підсумував Захаров.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх