,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


На Фукусімі почали вилучати ядерне паливо
Цю важливу операцію вважають запорукою перетворення місця катастрофи на безпечний об'єкт.

За словами речників оператора АЕС у Фукусіми - компанії TЕРСО (Tокійська енергогенеруюча компанія), операція з вилучення перших 22 паливних стрижнів триватиме біля двох днів.

Загалом потрібно буде вилучити зі зруйнованих реакторів понад 1500 твелів. За словами кореспондентів, ця ризикована і небезпечна операція триватиме цілий рік.

За словами експертів з ядерної енергетики, вибухи водню після землетрусу і цунамі в березні 2011 року зробили нинішні об'єкти зберігання відпрацьованого ядерного палива вразливими на випадок нових підземних поштовхів.

ТВЕЛи (тепловидільні елементи) за будовою є чотириметровими циліндрами з таблетками уранового палива, і експерти побоюються, що під час катастрофи частина з них могли бути пошкоджені.

Внаслідок потужного цунамі вийшли з ладу системи охолодження трьох реакторів на АЕС "Фукусіма-1", внаслідок чого вони опинилися в стані часткового розплавлення.

Реактор 4 проходив у той час плановий ремонт, тому всі його ТВЕЛи були на зберіганні. Однак унаслідок накопичення в реакторі водню там стався вибух, який пошкодив приміщення.

'Важливий процес'

Процес вилучення стрижнів, якому передували багато місяців ремонтних робіт і планування, почався в понеділок.

"О 15:18 [06:18 GMT, 08:18 у Києві] ми почали піднімати краном перший ТВЕЛ", - сказав речник TЕРСО.

Фахівці з питань ядерних безпеки кажуть, що в ході операції найбільше значення матиме не допустити контакту паливних стрижнів з повітрям, бо це призведе до їхнього перегрівання і можливого радіаційного зараження.

Йосіхіде Суга, речник японського уряду, висловив надію на успішний перебіг операції: "Ми сподіваємося, що цей процес буде проведено в спосіб, який не зашкодить місцевим жителям, а усунення стрижнів пройде за графіком, належно і безпечно".

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх