,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ЄС шукає варіанти виходу із глухого кута з Україною
Хоча у Києва є ще 10 днів на те, щоб відповісти на заклики до старту судової реформи та інших кроків, включаючи рішення у справі ув'язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко, час швидко закінчується, і запасні плани набувають обрисів.

На зборах міністрів закордонних справ Європейського союзу в понеділок не вдалося досягти прогресу в ліквідації нинішніх протиріч. Водночас український парламент у вівторок переніс розгляд законопроектів, які дозволили б ув’язненій лідеру опозиції залишити країну заради лікування за кордоном.

На тлі договору про асоціацію України з ЄС, що застопорився після двох років переговорів, Росія - ключовий постачальник енергоресурсів і "старша сестра" колишньої радянської республіки - незадоволена тим, що ЄС все сильніше впливає на Київ.

Місяці словесних і фінансових перепалок з Москвою, яка погрожує припинити постачання газу і вимагає від Києва повернення боргів, досягли вищої точки кипіння за лічені дні до Вільнюса.

Високопоставлений чиновник ЄС, безпосередньо залучений в переговори за угодою з Україною, порівняв ситуацію зі сценою у фільмі Вуді Аллена Матч-пойнт, коли тенісист б'є по м'ячу і той зависає, зачепивши сітку.

"М'яч завис над сіткою, і ніхто не знає, в який бік він впаде. Весь матч залежить від цього моменту. І це та ситуація, в якій ми перебуваємо з Україною", - зазначив він.

Невизначеність провокує хвилювання на фінансових ринках - іноземні інвестори переживають, що крихкий ринок українського боргу обвалиться, якщо не буде договору з ЄС і рятівних переговорів з МВФ, а Росія "закрутить гайки".

Агентство нагадує, що кредитний рейтинг України був зменшений до спекулятивного рівня трьома основними міжнародними агентствами з негативним прогнозом, тоді як країна намагається зберегти курс національної грошової одиниці.

Крім того, консалтингова компанія Євразія розглядає шанси України підписати угоду з ЄС менш як 50 відсотків, сумніваючись, що питання Тимошенко буде вирішено в потрібні терміни. Аналітики вважають, що Янукович боїться нової конкуренції з Тимошенко на президентських виборах-2015.

"Янукович, ймовірно, розуміє політичні, торгові та фінансові вигоди від інтеграції з ЄС, і він хоче, щоб угода відбулася", - зазначив аналітик Євразії Алекс Брідо.

"Він наполягає на оптимальному для нього вирішенні питання Тимошенко, вважаючи, що ЄС прийме такий варіант. Але ми думаємо, що це не вдасться".

Незважаючи на час, що минає, чиновники ЄС все ще бачать можливість врятувати ситуацію і зберігають обмежений оптимізм, що договір буде укладено і це стане значущою подією в пострадянській історії.

Крім можливості того, що український парламент знайде метод прийняти закон найближчими днями, що дозволяє Тимошенко вирушити на лікування за кордон, є й інші способи вийти з глухого кута.

Звільнення Тимошенко ніколи не було конкретно згадано як крок, який Україна повинна зробити - екс-прем'єр лише символ того, що ЄС називає проблемою вибіркового правосуддя.

Якщо інші вимоги для асоціації будуть виконані Україною - і спостерігачі від ЄС погодяться, що вони близькі до виконання, то шлях до підписання може бути знайдений за умови, що питання Тимошенко може бути вирішене в найближчі тижні.

Один з чиновників зазначив, що може бути достатньо, якщо Янукович дасть лідерам ЄС під час вечері у Вільнюсі 28 листопада слово, що помилує Тимошенко заради угоди.

"Усе може звестися до вирішення питання безпосередньо з лідерами ЄС у Вільнюсі", - пояснив чиновник, який побажав зберегти анонімність.

"Якщо лідери побачать, що Янукович дає їм слово і виконає його, тоді це може спрацювати".

Це може бути також вирішено між державами ЄС в Брюсселі напередодні. Використовуючи так звану письмову процедуру, країни можуть сказати, чи згодні вони, що Україна зробила достатньо, щоб виправдати можливість підписати угоду. Посли ЄС як представники своїх держав також можуть виробити спільну думку на регулярних зустрічах і погодити її до 29 листопада.

Міністри закордонних справ ЄС можуть зустрітися в Брюсселі або в Вільнюсі 27 або 28 листопада і зробити останню оцінку.

"Є варіанти. Якщо буде політична воля, держави ЄС зроблять це (схвалять підписання). Я все ще бачу наполовину повний стакан", - сказав чиновник.

У випадку з Україною, зрештою, можуть вчинити так само, як під час боргової кризи в єврозоні, коли були прийняті політичні рішення, які, здавалося б, не відповідають правилам фінансових ринків.

"Вибір залежить від України: якщо вона не просувається зараз ближче до Європи, вона назавжди залишається зі своєю дисфункціональною політичною і економічною системою", - зазначила аналітик Карнегі-Європа Джуді Демпсі.

"Януковичу та його законодавцям доведеться зробити величезний політичний крок для виходу з глухого кута", - резюмувала експерт.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх