,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Митниця відокремила Київ від Москви
Хоча масового стовпотворіння на кордоні - як було у вересні - не сталося. Можливо, тому, що українські експортери шукають нові напрямки поставок через Білорусь.

З 12 листопада 2013 року на всьому російсько-українському кордоні митниця Росії ввела "заходи щодо забезпечення дотримання транзиту товарів, що ввозяться на митну територію Митного союзу (МС)". Раніше такі нововведення були впроваджені в пунктах пропуску на кордоні Росії з Україною в межах Луганської та Донецької областей. Згідно з новими правилами, для оформлення вантажів та транспортних засобів перевізникам в пунктах пропуску потрібно буде надати необхідні сертифікати для в'їзду на територію РФ.

Наприкінці жовтня нові правила транзиту викликали скупчення декількох сотень фур, які не могли в'їхати на територію Росії. Тоді російські митники повідомили , що відмовляються від використання так званих книжок міжнародних дорожніх перевезень (МДП) при перетині кордону. Транзит без книжок МДП вже реалізований на Північному Кавказі, у Приволжжі, на Уралі, в Сибіру і на Далекому Сході. З 28 жовтня 2013 року заходи забезпечення дотримання транзиту за правилами Митного союзу вводяться в Південному митному управлінні, а також у Домодєдовській, Шереметьєвській і Внуківскій митницях.

Учора ж особливих пробок на російсько-українському кордоні відзначено не було. "Зараз у пунктах пропуску на кордоні з Росією накопичення вантажних транспортних засобів не спостерігається. Всі пункти пропуску працюють у штатному режимі. Однак у випадку необхідності Державна прикордонна служба України готова посилити прикордонні наряди для ритмічного пропуску транспорту", - повідомили українські митники. Російська митниця підтверджує цю інформацію.

"Всі пункти пропуску на російсько-українській ділянці кордону працюють у штатному режимі. Всього за добу Бєлгородською, Брянською, Воронезькою та Курською митницями були оформлені 1522 вантажні автомашини. Спостерігається незначне скупчення вантажних автомобілів на пункті Троєбортне Брянської митниці", - повідомили російські митники.Тим часом на зміну правил транзиту відреагували європейці. Комісар ЄС з податків і митних зборів Альгірдас Шемета в середу висловив заклопотаність у зв'язку з відміною Росією дії книжок МДП (TIR), що використовуються при транзитних автоперевезеннях, цитують РІА Новости литовську пресу. Росія має намір на 1 грудня повністю відмовитися від книжок МДП. Автоперевізники повинні будуть надавати інші гарантії сплати митних зборів на випадок, якщо автомобіль "загубиться" і не доїде до заявленого вантажоодержувача. З 12 листопада нова система гарантій набула чинності на всій протяжності кордону з Україною, з 19 листопада її застосовуватимуть на кордонах з Латвією та Естонією. "Я особливо стурбований змінами системи транзиту, що відбуваються в Росії. Єврокомісія з цього питання працює з Росією та міжнародними організаціями вже з літа. Ми вимагаємо від Росії ясності й дотримання міжнародних угод, щоб будь-які зміни не погіршили торгових умов між Росією та ЄС. При виникненні перешкод я прошу торговців і перевізників негайно інформувати митну адміністрацію Литви", - повідомив Шемета.

Система МДП (TIR) працює на основі Митної конвенції ООН про міжнародне перевезення вантажів 1975 року. Книжки МДП гарантують сплату митних платежів і дозволяють проходити прикордонні процедури у спрощеному режимі. Москва ініціювала створення в Митному союзі своєї системи гарантій транзиту без використання книжок МДП.

Українські бізнесмени кажуть, що скасування МДП призвело до значного зростання витрат на перетин кордону. Про це, зокрема, розповів агентству Інтерфакс-Україна голова Регіональної ради перевізників-учасників Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) Валерій Черненко. За його словами, вартість оформлення транзитного вантажу по території РФ зросла в кілька разів. "За нашими прогнозами вона складе більше 2 тисяч гривень, притому що вартість перевезення з Києва до Москви 12 тисяч гривень, тобто 20 % вартості фрахту", - зазначив він. За словами Черненка, аналогічна процедура існує в Європі, і вартість зазначеного оформлення становить, наприклад, у Польщі 55 злотих, що в перерахунку близько 150 гривень. Перевізник дивується, чому за одну і ту ж процедуру РФ вимагає в десятки разів більше, ніж, наприклад, Польща.

При цьому українці сподіваються на зростання торгівлі з Білоруссю. Розвиток торговельно-економічного співробітництва з Білоруссю є для України одним із найважливіших завдань, заявив перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калєтнік. Українсько-білоруський товарообіг за три квартал 2013 року досяг майже 5 млрд дол., а за підсумками минулого року він наближався до 8 млрд дол. Втім, на українсько-білоруському кордоні можуть виникнути такі ж труднощі, як і на українсько-російському. Адже Білорусь повинна буде дотримуватися загальної норми МС, поки вона є членом цього союзу.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх