,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Прощання із совками. Дії Росії готують переворот у свідомості проросійськи налаштованих українців
Друг переслав мені статтю одного російського журналіста, який закликає керівництво РФ в особі Володимира Путіна і Дмитра Медведєва напередодні Вільнюського саміту і підписання Україною договору про асоціацію з ЄС закрутити Україні гайки, перекрити газ, а заразом – кисень. Загалом, показати де раки зимують. І можна було б пробігти цю статтю по діагоналі і назавжди забути, якби не те, що ця сама стаття – своєрідна квінтесенція українсько-російських відносин останнього часу.

Останнім часом у російській пресі, як і у виступах «володарів дум», а також у промовах так званих спікерів Кремля виявляється така позиція Росії та росіян щодо України.

Так-так, саме росіян, а не тільки місцевого політістеблішменту. Отже, пропонується: по-перше, роз'яснити українському Президентові, що Європа не захистить його від можливих репресій під час зміни влади, по-друге, надавати газ Україні треба тільки після передоплати. Її , як цілком логічно припустити, не буде, і тоді десь за тиждень до листопадових переговорів Україна-ЄС можна буде закрутити вентиль, а потім і оголосити винуватою у зриві поставок європейським споживачам. По-третє, необхідно посилити і розгорнути повномасштабну митну війну проти України.

І, нарешті, як кажуть, на десерт – спеціальним рішенням держдуми оголосити такими, що мають юридичну чинність, постанови Верховної Ради РФ від 1993 року про статус Севастополя і незаконність передачі Криму до складу УРСР у 1954-му. Останнє, але не менш значуще – розпочати «раптову перевірку боєготовності» військ Західного військового округу та Чорноморського флоту, як це Путін робив весь рік в інших округах і на інших флотах.

Незважаючи на певну архаїчність, як не згадати в цій ситуації слова російського класика Льва Толстого, сказані ним про колегу – письменника Леоніда Андрєєва: «Лякає, а мені не страшно!». Знаю, щось складеться, можливо, й гірше, ніж прогнозують російська преса й «незалежні» спікери, а щось і краще. І погано буде не завжди і, сподіваюся, не дуже довго. Подивимося.

У Росії теж не без проблем, і відторгнення України, тепер уже повним і, мабуть, назавжди, пройде болісно. Для Путіна це, вважайте, як ляпас. І морально важко, і реально ламає всі його плани реімперіалізації пострадянського простору

У Росії теж не без проблем, і відторгнення України, тепер уже повним і, мабуть, назавжди, пройде болісно. Для Путіна це, вважайте, як ляпас. І морально важко, і реально ламає всі його плани реімперіалізації пострадянського простору.

Всі ці теперішні і прийдешні події можуть стати переломним моментом для чималого числа проросійськи налаштованих співвітчизників, змінивши їхню свідомість і справжню сутність українсько-російських відносин, у тому числі останнього їхнього періоду. Втім, для чималої частини проросійського населення, яке живе в Україні, це буде непросто. І справа ж зовсім не в тому, що вершина їхньої аргументації – розмір пенсії і ціна ковбаси, а дивитися далі і вище страшнувато. Весь фокус у тому, що деякі мої земляки як сказали собі, що вони не хочуть жити в українській Україні, так за весь період існування незалежної держави із синьо-жовтим прапором і тризубом і не побажали змінити своїх поглядів. Переробити арифмометр на калькулятор важко, а вже навчити калькулятор філософії – практично нездійсненне завдання.

Чи так важко рвати зв'язки, які чим далі, тим більше на перевірку виявляються уявними, а у суворій дійсності сковують розвиток України вже багато років?

Водночас, якщо, як прогнозують з мстивою злістю російські «експерти», біля повороту в українсько-російських відносинах можливі тяжкі деталі, – чи це трагедія? Чи так важко рвати зв'язки, які чим далі, тим більше на перевірку виявляються уявними, а у суворій дійсності сковують розвиток України вже багато років?

Сподіваюся, що просвітлення таки відбудеться. Це спричинить відмову від орієнтації на хибні цінності і цілі і болісний період з'ясування, що подарунки приносить не Дід Мороз, а тато з мамою. Процес дорослішання змусить українців сказати собі: "Хлопці, ми дурні! Ми сіли не в той потяг і 20 років їхали не в той бік!". Розгортати поїзд у бік Європи буде нелегко, але постійно відчувати, як тобі по-дружньому викручують руки, – неправильний вибір.

Є ще одна кришталева мрія совків, які живуть в Україні, – Білорусь. Апостоли її президента Олександра Лукашенка із захватом розповідають про білоруський рай. А відняти у людини мрію про рай важко. У нього або вірять, або ні. Хто тут переможе, реальна Європа з принципом "більше і краще працюєш – краще живеш" або ностальгічна мрія про країну, де чисті вулиці, повні магазини, на роботу, як у часи СРСР, – за зворушливим гудком рідного заводу, а з роботи – освітленими відремонтованими дорогами? І ні за що не потрібно відповідати, за все відповість Батька.

На щастя, так думає не вся Україна. І саме зараз настав час видужати від старих українських хвороб, що прив'язують країну до російської чи білоруської моделей розвитку. І залпи гармат інформаційно-економічної війни РФ проти України, що все голосніше і ближче звучать, та інше закручування гайок – найкращі проти цих старих хвороб ліки.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх