,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Більшість українців підтримує асоціацію з Євросоюзом - опитування
Про це свідчать результати дослідження, проведеного GfK Ukraine в жовтні.

Соціологи проаналізували ставлення до інтеграції у прихильників різних політичних сил, і з'ясували, зокрема, що євроінтеграцію підтримують 47% виборців Партії регіонів.

"Агресивна реакція Росії на намір України підписати Угоду з ЄС спричинила швидку зворотну реакцію українців. Частка прихильників євроінтеграції за кілька місяців суттєво зросла", – прокоментував опитування Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine.

А тим часом в Росії Левада-центр дослідив геополітичні уявлення росіян про українців. За даними центру, третина опитаних хотіли би, щоб Україна перебувала під політичним та економічним контролем Москви.

Українці обирають Європу

GfK Ukraine пропонував респондентам обрати один із кількох варіантів інтеграції України. Більшість - 45% - віддала перевагу підписанню Угоди про асоціацію з Євросоюзом, і лише 14% - Митному союзу. Ще 15% вважають, що Україна не має входити до жодних утворень.

Зближення з Європою підтримують прихильники більшості політичних сил, окрім Комуністичної партії.

Зокрема - за це виступають 47% виборців Партії Регіонів, 70% виборців "Батьківщини", 63% – партії УДАР і лише 2% виборців Компартії.
Натомість Митний союз підтримують 20% виборців "регіоналів" та 58% виборців КПУ,

Ставлення до Угоди з ЄСзалежтть і від віку та освіти респондентів. Європейський вектор підтримують 73% опитаної молоді (віком 16-29 років) і лише 45% людей, старших за 60 років.

Люди з вищою та повною середньою освітою також значно більше схиляються в бік Європи, ніж громадяни, що закінчили ПТУ.
У регіональному розрізі - більше симпатиків Митного союзу живе на Півдні країни: їх тут стільки ж, скільки і прихильників ЄС. У інших регіонах частка прихильників євроінтеграції помітно вища.

Брак толерантності

У тих респондентів, які підтримують підписання Угоди с ЄС, соціологи запитали ще й про те, чи поділяють вони низку європейських цінностей і норм.

З'ясувалося, що ця група опитаних загалом підтримує відмову від хабарів, виконання правил паркування та дотримання нормативної швидкості руху по дорогах.

Дещо менша підтримка принципу "Повнiстю сплачувати податки зi всiх отриманих доходiв" – на це готові лише 44% респонденти, а 42% погоджуються лише за умови, що платити податки будуть всі.

А от толерантності українцям бракує: майже половина опитаних за жодної умови не дозволять людинi з нетрадицiйною сексуальною орiєнтацiєю не приховувати її.

Найбільший дисонанс між євроінтеграційними переконаннями та низькою толерантністю – в Західній Україні. Хоча 70% мешканців Заходу виступають за підписання Угоди з ЄС, 58% за жодної умови не готові дозволити гею відкритися.

Тому одна справа - підтримка євроінтеграції, яка може зрости дуже швидко, відзначає Гліб Вишлінський, і інша - формування європейських цінностей, що є "значно більш тривалим процесом".

Росіяни про Україну

Одночасно з публікцієї дослідження Gfk, з'явились і результати опитування росіян про Україну, яке вже багато років поспіль проводить Левада-Центр.

За даними цього дослідження, 40% росіян вважають, що Україна поступово віддаляється від Росії та зближується з Євросоюзом і США.
У 2011 році цю точку зору поділяли 21% респондентів.

Водночас кожен третій росіянин вважає, що Україна не віддаляється і не зближається, а балансує між Росією і кранами Заходу. Лише 14% вірить, що Україна налаштована на зближення з Росією.

Близько половини опитаних хотіли б бачити Україну незалежною державою, яка мала б добросусідські та взаємовигідні стосунки з Росією.

Водночас третина (35%) хотіла би, щоб Київ перебував під економічним і політичним контролем Москви.

Більша частина росіян - 61% - не вважає Україну, як і Білорусь, "закордоном" (61%).

Однак за останні два роки трохи зросла кількість тих, хто виступає за закриття кордону з Україною і запровадження віз та митного контролю: порівняно з 2011 роком їхня кількість зросла з 16 до 23%.

Відповідно, зменшилася кількість тих, хто прагне відкритих кордонів: із 63 до 55%.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх