,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Олімпійські надії Путіна
Коли Олімпійський вогонь прибув до Москви, російський президент був у центрі видовищної церемонії, що проходила на Красній площі.

У прямому ефірі Путін під урочисту музику вийшов з воріт Кремля, пройшовся червоною доріжкою та особисто прийняв Олімпійський смолоскип. Саме він тримав вогонь, коли лунав національний гімн Росії.

Ще один факел росіяни запустили на Міжнародну космічну станцію, де в суботу відбудеться космічна естафета Олімпійського вогню, - таке собі нагадування всьому світу, що Росія є лідером у сфері космічних польотів.

А один зі смолоскипів відправили на криголамі аж на Північний полюс, щоб наголосити владарювання країни в Арктиці.

"Росія - особлива країна, - каже Дмитро Чернишенко, президент Організаційного комітету Сочі. - Не кожна країна може дозволити собі відправити криголам на Північний полюс. Окрім цього, ми відправили смолоскип у космос, і саме він запалить олімпійський вогонь на церемонії відкриття Ігор 7 лютого 2014 року".

Друг президента

На організацію Ігор Росія витратила чималеньку суму – близько 50 мільярдів доларів. Хоча організатори наполягають, що більша частина цих грошей пішла на інфраструктуру, яку і без того планували збудувати.

"Слід розрізняти та виокремлювати бюджет, витрачений на проведення самих Ігор. Це близько 7 мільярдів доларів", - каже Дмитро Чернишенко. - Неправильно брати все, що має слово "Сочі" в назві, і додавати до загального бюджету підготовки Ігор".

Ігри – це також можливість побачити, що і як робиться в Росії. Олімпійські тендери викликали хвилю критики і нарікань з боку російської опозиції.

Аркадій Ротенберг – один із давніх друзів Володимира Путіна. Товарищують вони ще з дитинства та вже багато років є спаррінг-партнерами у дзюдо.

Компанії, пов’язані з паном Ротенбергом, виграли олімпійських контрактів на суму близько 7,4 мільярдів доларів, а це більше ніж сьома частина загального бюджету Ігор.

Фірми бізнесмена будували нові автошляхи, аеропорт, новий морський порт, газопровід і навіть нову електростанцію.

"Я не маю повноважень судити, наскількі ефективно проводилися тендери, та всі вони були відкритими та прозорими, - запевняє Дмитро Чернишенко. - Напевне, пропозиція (компаній Ротенберга – Ред.) була найкращою".

Будівельне сміття

Аркадій Ротенберг завжди заперечував, що має фінансову вигоду від дружби із Володимиром Путіним. "Але я маю велику повагу до цієї людини та вважаю, що нашій країні її послав Бог", - заявив пан Ротенберг у нещодавньому інтерв’ю Financial Times.

Багато хто в Сочі, субтропічному місті на узбережжі Чорнго моря, називають Ігри "Путінською Олімпіадою", маючи на увазі, що не вважають ці Ігри "своїми".

Протягом останніх п’яти років мешканці Сочі живуть на велетенському будмайданчику.

Жителі селища Акштир поблизу Сочі скаржаться, що державна Російська Залізниця вивозить величезні обсяги будівельного сміття на незаконне звалище, що влаштували у водоохоронній зоні прямо біля населеного пункту.

Будівництво олімпійських об'єктів у Сочі викликає багато нарікань

"Ми не знаємо, що робити, - розповів сільський голова Олександр Коропов агенції Associated Press минулого місяця. - Ми б звернулися до Бога, та не маємо його адреси.

Він – єдина інстанція, до якої ми ще не зверталися".

Під час наших відвідин Олімпійського містечка на узбережжі Чорного моря спортивні об’єкти виглядали завершеними та справляли велике враження. Саме містечко спроектоване компактно, тож глядачам, які сюди приїдуть, тут буде комфортно.

Але стадіон "Фішт" на 40 000 глядачів, де планується провести церемонії відкриття та закриття Ігор, ще далекий від завершення.

За проектом стадіон мав бути без даху, але цей план довелося змінити: боялися, що непередбачувана сочинська погода може пошкодити ультрасучасне світлове та звукове обладнання, потрібне для церемонії відкриття.

Організацією церемонії опікується особисто Костянтин Ернст, голова державного "Першого каналу". Поки що невідомо, яка роль в ній відводиться Володимиру Путіну, оскільки програма тримається у секреті. Але варто очікувати, що відкриття Ігор засвідчить нововіднайдену впевненість Росії.

"Ми хочемо розповісти світові історію нової, сучасної Росії", - поділився зі мною Дмитро Чернишенко.

Свічки замість електрики

Якось увечері ми піднялися на пагорб, що височіє над Олімпійським містечком Сочі. Там ми зустрілися із родиною, що живе в простому будинку. Його ґанок освітлює тьмяна лампочка на 60 ват. Члени родини поскаржилися, що не мають центрального газопроводу, а в усьому районі постійно вимикають електрику.

І такі скарги - не рідкість. Олександр Валов, автор блогу blogsochi.ru, каже, що спершу сочинці поділяли ентузіазм щодо майбутніх Ігор, але зараз більшість людей вже втомилися від підготовки до них.

"Як можна позитивно сприймати Олімпійськи ігри, коли сидиш вдома зі свічкою? - запитує Олександр Валов. - Немає світла, немає води, а вдалині ти бачиш освітлене Олімпійське містечко, де завжди є електрика. Тож зрештою виникає відчуття, що все це робиться для Олімпіади, а не для людей".

Коли Сочі виграли право проводити Ігри, багато кого турбувало питання безпеки, оскільки місто розташоване поблизу неспокійного Північно-Кавказького округу Росії.

З часом ці побоювання дещо вщухли, але нещодавній напад бомбіста-смертника на автобус у Волгограді знову їх оживив.

Росія прагне використати Сочі для "ребрендингу" - щоб показати прогрес, досягнутий в останні роки.

Та водночас Олімпійські ігри привернуть увагу і до найбільших проблем країни, таких як корупція, байдужість влади до долі пересічних громадян та часті терористичні атаки, за якими стоїть Північний Кавказ.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх