,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україна обирає європейський шлях лікування
Сьогодні, 7 листопада 2013, Верховна рада мала розглянути законопроекти, що відкривають екс-прем'єру Юлії Тимошенко шлях до виїзду за кордон на лікування. Прийняття такої норми - ключова умова ЄС для підписання з Києвом угоди про асоціацію. Разом з тим, схоже, жоден із варіантів не набирає потрібної кількості голосів, а влада і опозиція вже звинувачують один одного в зриві євроінтеграції. Можливо, тому законопроекти вчора були відправлені на доопрацювання. Опитані політологи вважають, що угода може бути підписана, навіть якщо Юлія Тимошенко залишиться у в'язниці. Джерело в Раді ЄС таку можливість виключати не став.

У Раді підготовлені чотири варіанти законопроекту, що дозволяє засудженій 2011-го на сім років Юлії Тимошенко виїхати за кордон на лікування. Сьогодні вони повинні були бути винесені на голосування Ради першим пунктом порядку. Проте вчора пізно ввечері стало відомо, що рішення ключового для майбутнього України питання відкладається: парламентський комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відправив усі законопроекти на доопрацювання.

Авторами одного проекту виступили лідери опозиційних фракцій "Батьківщина", "Свобода" і УДАР - вони запропонували амністію і повну реабілітацію всіх ув'язнених, які були визнані Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) жертвами вибіркового правосуддя. Втім, опозиціонери готові підтримати й інший законопроект - незалежного депутата Анжеліки Лабунської. Він дає можливість судам відправляти ув'язнених за кордон, якщо протягом року їхнє лікування в Україні не дало результатів . По суті, мова йде про "медичну амністію" - звільнення з в'язниці за станом здоров'я.

Законопроект Анжеліки Лабунської викликав критику Мін'юсту України, який побачив у ньому низку недоліків: зокрема, там не обумовлена ​​ситуація з ув'язненими, що страждають на хронічні або невиліковні захворювання. А низка українських експертів вважає, що реалізація ідеї пані Лабунською призведе до зростання корупції в судах та в'язницях. Однак самого автора критика не бентежить. "Хіба в Україні й Росії багато таких, у кого є великі гроші і хто при цьому сидить у в'язниці? - заявила вона, додавши: - Ніхто не заважає прийняти законопроект, а потім вносити до нього поправки".

Проект пані Лабунською підтримують і європейці - спостерігачі від Європарламенту Пет Кокс і Олександр Кваснєвський назвали його найбільш підходящим для досягнення консенсусу між українськими депутатами. Та й сама Анжеліка Лабунська впевнена, що її законопроект - "це і є компроміс між пропозиціями опозиції та депутата Міщенка, який запропонував Юлії Тимошенко європейську філію Качанівської колонії (там до переведення в лікарню перебувала екс-прем'єр України. - Ъ)". Партія регіонів підтримує саме Сергія Міщенка, який запропонував ввести в обіг так звані тюремні канікули - переривання терміну ув'язнення на час лікування за кордоном.

Розклад сил у Верховній раді свідчить про те, що жоден із законопроектів, швидше за все, не набере необхідної більшості. Отже, Юлія Тимошенко залишиться у в'язниці. Анжеліка Лабунська запевнила Ъ: ЄС "не поступиться принципами" і угода про асоціацію на саміті "Східного партнерства", який пройде у Вільнюсі 28-29 листопада, підписана не буде.

Втім, український політолог Дмитро Понамарчук із цим не згоден. Він звернув увагу Ъ на те, що в понеділок у США та Швейцарії на прохання Міністерства доходів і зборів України були ініційовані судові розгляди, що стосуються вивозу з країни $200 млн: гроші нібито були викрадені групою осіб, в яку входили екс-прем'єри Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко. Аналогічні позови зараз готуються в низці країн Європи. "Українська влада сподівається, що Європа відреагує на цю інформацію. Інакше вийде, що вона підтримує корупціонерів, - говорить Дмитро Понамарчук і пророкує: - Тимошенко зустріне свій день народження (27 листопада. - Ъ) у в'язниці, але угоду про асоціацію (можливо, дещо модифіковану) все одно буде підписано".

Те, що єдності з цього питання в Європі немає, напередодні побіжно підтвердив глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак: "Я не бачу консенсусу серед країн ЄС щодо підписання угоди про асоціацію з Україною. Він може з'явитися, тільки якщо Юлія Тимошенко буде звільнена з в'язниці". А джерело в Раді Європи вчора заявило, що "поки рано говорити про те, чи може змінитися позиція" цього законодавчого органу ЄС. Він нагадав, що поки актуальна схвалена в грудні 2012 року резолюція щодо України, в тексті якої вказані необхідні для підписання угоди критерії. Серед них - "чітко виражена прихильність української влади вердиктам ЄСПЛ і рекомендаціям Ради з прав людини, що стосуються умов утримання осіб, які перебувають в ув'язненні, і надання їм медичної допомоги".

На думку Дмитра Понамарчука, варіант із підписанням угоди без вирішення долі Юлії Тимошенко влаштовує не тільки владу України, але і опозицію: імовірні кандидати в президенти - Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок - побоюються появи "четвертого переконливого кандидата". Співрозмовник переконаний: "Навіть якщо Тимошенко з причини судимості не допустять до виборів, будучи на волі, вона зможе чинити сильний вплив на розклад сил в лавах опозиції".


My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх