,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Армія Китаю розрослася до найбільших у світі розмірів і тримає у страху Росію
Чуочі Чень пишається армією своєї країни – Китаю. За словами цього 29-річного жителя Пекіна, місцевим армійським чиновникам немає потреби полювати за призовниками: величезна кількість людей готова йти і служити з чистого патріотизму.

З ним складно не погодитися, враховуючи той факт, що сьогодні Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) налічує 2,3 млн людей і являє собою найчисленнішу військову силу у світі. Цифра вражає, проте є далеко не межею, враховуючи, що у 1949 році під час громадянської війни Піднебесній вдалося мобілізувати як мінімум удвічі більше солдатів.

Розростання військової машини КНР тішить співвітчизників і викликає трепет у сусідів. Наприклад, острів Тайвань, який колись належав Китаю, а нині є частково визнаною світовим співтовариством Китайською Республікою, побоюється знову перетворитися на провінцію материкового Китаю.

Так, міністерство оборони Тайваню нещодавно заявило, що це може статися до 2020 року, коли збройні сили КНР досягнуть необхідного рівня розвитку і зможуть захопити територію острова. Тоді Піднебесна зуміє не тільки взяти острів під свій контроль, а й успішно протистояти втручанню в конфлікт інших країн.

Побоювання тайваньських експертів підтверджують витрати на китайську армію, які з 2006 року зросли більш ніж удвічі. І Піднебесна не зупиняється на досягнутому. Тільки в 2012-му військовий бюджет зріс на 11,2%, до $ 108 млрд

Побоювання тайваньських експертів підтверджують витрати на китайську армію, які з 2006 року зросли більш ніж удвічі. І Піднебесна не зупиняється на досягнутому. Тільки в 2012-му військовий бюджет зріс на 11,2%, до $ 108 млрд. Крім того, міжнародна аналітична компанія IHS Global Insight прогнозує, що військові витрати Китаю у 2011-2015 роках подвояться і перевищать сукупні витрати на оборону всіх країн Азіатсько- Тихоокеанського регіону. Згідно з даними експертів компанії, до кінця 2015-го військові витрати Китаю сягнуть $ 238,2 млрд.

Тепер китайська військова машина залякує сусідів, що мають з Піднебесною територіальні суперечки, хоча аналітики поки що не бачать причин говорити про те, що Китай має намір воювати. Держава, яка декларує стратегію мирного сходження, завжди переконувала світ у тому, що не варто боятися нарощування її національної могутності, в тому числі і військової.

«Історична місія країни полягає у володінні потужними збройними силами, що дозволить Китаю стати на повний зріст перед міжнародним співтовариством і захистити себе від глузувань інших країн як з приводу територіальних і морських суперечок, так і в більш глобальному контексті», – зазначає в коментарі Корреспонденту Стівен Цанг, директор Інституту китайської політики при Ноттінгемському університеті.

Честь мундира
Позитивний імідж китайської армії підтримується за допомогою масштабної пропаганди. За спостереженням українця Романа Хівренка, який живе в Пекіні, більшість фільмів, що сьогодні виходить у Піднебесній, – про військові конфлікти з японцями. Причому таких кінострічок і серіалів, що прославляють дух відважних китайських бійців, які захищають свою землю у героїчній сутичці з японськими загарбниками, зараз знімають величезну кількість.

Також військова пропаганда в кінематографі ведеться за допомогою документальних фільмів про потужні землетруси, в яких армія подається глядачеві могутньою силою, здатною допомогти звичайним людям впоратися з наслідками руйнівних природних катаклізмів.

Крім того, по телевізору часто йдуть програми про сучасні озброєння, у яких аналізується військова міць різних країн у порівнянні з Китаєм, йде мова про новітні розробки у сфері ВПК і ключові операції на ринку озброєнь.

«На розкладках преси можна вибрати свій улюблений журнал на військову тематику з безлічі подібних видань», – розповідає Хівренко.

Він звертає увагу на те, що серед абсолютно не пов'язаних з армією китайців чимало тих, хто серйозно цікавиться новітніми військовими розробками. Причому жителі Піднебесної, як правило, добре обізнані не тільки з озброєнням, що використовується армією їхньої держави, а й з іноземними ракетами і літаками.
«Китайці хочуть володіти всім найбільш передовим», – підсумовує українець.

Співзвучно з амбіціями своєї країни пекінець Чуочі Чень схвалює урядові витрати на армію. На його думку, враховуючи розміри країни та її роль на міжнародній арені, Китай повинен мати і найкраще військо. А дисципліна, працездатність і бойовий дух китайських солдатів, упевнений він, заслуговують на найвищу похвалу.

«Я вважаю, що репутація китайської армії найкраща у світі», – зазначає китаєць у розмові з Корреспондентом.

Бажаючи підкреслити свою відкритість світу, нещодавно Піднебесна опублікувала Білу книгу, присвячену національній обороні, де вперше розкрила фактичну чисельність військовослужбовців армії, флоту і військово-повітряних сил

Бажаючи підкреслити свою відкритість світу, нещодавно Піднебесна опублікувала Білу книгу, присвячену національній обороні, де вперше розкрила фактичну чисельність військовослужбовців армії, флоту і військово-повітряних сил, нумерацію армійських загальновійськових корпусів і основні типи наявних на озброєнні ракет.

Згідно з документом, чисельність особового складу мобільних оперативних військових частин сухопутних військ НВАК становить 850 тис. солдатів у 18 загальновійськових корпусах і додаткових окремих загальновійськових оперативних підрозділах, чисельність особового складу військово-морських сил – 235 тис. осіб, військово-повітряних сил – 398 тис.

У свою чергу загальновійськові корпуси, що складаються з дивізій і бригад, дислоковані в семи військових округах. ВМС НВАК має три флоти – Бейхай (Beihai Fleet), Донхай (Donghai Fleet) і Нанхай (Nanhai Fleet).

Автори доповіді виділяють «другу артилерію» (Second Artillery Force) Китаю, до якої входять ракетні війська стратегічного призначення. Вона оснащена балістичними ракетами Донг-Фенг і крилатими ракетами Чанг-Жиан. Друга артилерійська сила є особливо важливою, оскільки несе відповідальність за стримування інших країн від застосування ядерної зброї проти Китаю і відповідає за завдання ядерного контрудару.

Також минулого року був введений в експлуатацію перший авіаносець Піднебесної – Ляонін, що являє собою модернізовану версію авіаносного крейсера Варяг, купленого в України 1998 року.

«Будівництво авіаносців має глибоке значення для створення потужних ВМС Китаю та захисту безпеки країни на морі», – наголошується в Білій книзі.
Хоча Біла книга має переважно описовий характер, у документі чітко сформульовано: Китай ніколи не претендуватиме на гегемонію і не прагнутиме до військової експансії.

Страхітлива сила

За зростанням китайської військової потужності в першу чергу уважно стежить Пентагон, який нещодавно представив конгресу США доповідь про військовий розвиток Піднебесної.

У ході слухань виконувач обов'язки помічника міністра оборони США щодо Східної Азії Девід Хелві висловив стурбованість зростанням темпів військової модернізації КНР.

В опублікованій доповіді відзначені досягнення китайської армії в розвитку космічних технологій, освоєнні технологій дистанційного зондування, а також у галузі розвитку авіаносного флоту.

Експерти Пентагону помітили й успіхи Піднебесної у розвитку нових балістичних ракет ближньої та середньої дальності, крилатих ракет, протикосмічного озброєння і створення системи військового мережевого простору.

Дії Китаю змінюють ситуацію із розстановкою сил безпеки в регіоні і викликають негативну реакцію інших країн, поділився з конгресменами своїми висновками Хелві.
Тайванська преса теж підливає масла у вогонь, зазначаючи, що нова техніка націлена саме на протидію озброєнню США: зокрема, йдеться про протикорабельні балістичні ракети DF-21D.

Експерти наголошують, що військова машина необхідна Китаю насамперед для внутрішніх потреб

Дійсно, у разі військового конфлікту як з Тайванем, так і з Японією Америка – союзник цих країн у регіоні, яка колись узяла зобов’язання надавати їм військовий захист, – не зможе залишатися осторонь. Однак експерти наголошують, що військова машина необхідна Китаю насамперед для внутрішніх потреб.

Так, 30-річний житель Пекіна Бін Ку нагадує Корреспонденту про те, що армія потрібна уряду Піднебесної для підтримки чинного ладу. У 1989 році саме війська розганяли масштабну студентську демонстрацію в столиці на площі Тяньаньмень, коли загинули сотні демонстрантів.

Також опитані виданням китайці висловили своє невдоволення тим, що на початку цього року США відкрито підтримали Японію у загостренні територіальної суперечки за острови Дяойюдао (японська назва – Сенкаку) у Східно-Китайському морі. На їхню думку, сильна армія сприятиме більш поважному діалогу з Піднебесною.

Експерти впевнені, що зміцнення військової потужності Піднебесної є логічним і закономірним, враховуючи чисельність населення країни, зростання її ВВП і посилення економічного впливу у світі

Тим часом чим далі, тим частіше американські ЗМІ порівнюють розвиток озброєнь Китаю і США з подіями часів холодної війни з СРСР – тоді на тлі політичної конфронтації змагалися в озброєннях радянська імперія і Захід. Але експерти впевнені, що зміцнення військової потужності Піднебесної є логічним і закономірним, враховуючи чисельність населення країни, зростання її ВВП і посилення економічного впливу у світі. З точки зору Пекіна розвиток його армії дійсно є суто оборонним, хоча в очах сусідів і виглядає агресивним, вважає Цанг.

Лойренс Ріардон, професор Нью-Гемпширського університету, предметом вивчення якого є Китай, у коментарі виданню зазначає, що говорити про холодну війну між США і Китаєм поки що зарано. Крім того, еліти обох країн роблять все можливе, щоб її уникнути.

«Мабуть, найкращим прикладом цього є американсько-китайський стратегічний і економічний діалог, ініційований [президентом США Бараком] Обамою і [колишнім головою КНР] Ху Цзіньтао. Контакти продовжують зміцнюватися за допомогою культурних обмінів між країнами», – уточнює експерт.

Справжня експансія Китаю не військова, а економічна, переконаний аналітик.

My Webpage

Армія Китаю розрослася до найбільших у світі розмірів і тримає у страху Росію

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх