,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ласкаво просимо до Москвабада. Столиця Росії не може загасити протистояння корінного населення і приїжджих.
Ласкаво просимо до Москвабада. Столиця Росії не може загасити протистояння корінного населення і приїжджих.


Москва неспроможна погасити пожежу протистояння корінного населення і приїжджих з Кавказу і Середньої Азії. Її розпалюють феодальна відсталість «гостей міста», гостра форма загальноросійської ксенофобії і вічна російська біда – чиновницька корупція, пише Наталія Мечетна у №43 журналу Корреспондент від 1 листопада 2013 року.

Після погрому в Західному Бірюльові в російській столиці, як і раніше, неспокійно. Гострота протистояння представників титульної нації і приїжджих виявляється не тільки в щоденних дрібних інцидентах, а й у більш значимих подіях, що нагнітають обстановку в мегаполісі. Тому приклад – недавня акція Білий вагон у московському метро, учасники якої перекрили вхід у поїзд для кавказців, а потім, скандуючи «Убивай!», влаштували бійку в одному з вагонів.

Скандальна акція – лише відлуння подій, що стали топ-новиною для більшості світових інформаційних агентств. Так зване народне зібрання, що сталося 13 жовтня в одному з найбільш депресивних і бідних районів Москви, Західному Бірюльові, перетворилося на масовий погром торгового центру Бірюза й овочевої бази, де працювали переважно кавказці і вихідці з країн Середньої Азії.

Російському бунту передувала ще одна неоднозначна подія: в кінці літа в іншому районі Білокам'яної, Гольянові, з'явилося наметове містечко, яке ліберально налаштована російська інтелігенція охрестила концтабором для приїжджих. Там поселили кілька сотень нелегальних мігрантів, затриманих у ході облав на ринках.

Люди скаржилися на погане харчування і нелюдські умови в містечку. До того ж, за їхніми словами, представники ОМОНу організували побори: наприклад, за десять хвилин підзарядки телефону вони вимагали з небагатих мешканців табору 50 руб. (близько 13 грн.). Почасти під тиском громадськості скандальний табір був закритий.

Облави на гастарбайтерів і протистояння між росіянами та представниками нетитульних національностей виникли не на порожньому місці. Етнічний і релігійний склад РФ і, в першу чергу, російської столиці давно змінюється, значною мірою – за рахунок величезного числа мігрантів з країн Середньої Азії. Тому вбивство кавказцем етнічного росіянина Єгора Щербакова та погроми в Бірюльові, що сталися після цього, лише оголили проблему, зазначає Деніел Пайпс, американський аналітик і президент громадської організації Близькосхідний форум у США.

За даними російської Федеральної міграційної служби, у 12-мільйонній столиці РФ проживають більше 1,3 млн нелегалів. Однак цю цифру експерти вважають заниженою, оскільки вона враховує лише тих приїжджих, які стали на облік

За даними російської Федеральної міграційної служби, у 12-мільйонній столиці РФ проживають більше 1,3 млн нелегалів. Однак цю цифру експерти вважають заниженою, оскільки вона враховує лише тих приїжджих, які стали на облік. Нещодавно віце-прем'єр Дмитро Козак заявив, що з початку 2013 року в Москву в'їхало близько 3,3 млн робітників-мігрантів.

Згідно з даними ООН, у цілому Російська Федерація посідає друге місце у світі за кількістю мігрантів: їх число досягло 11 млн осіб. На першому місці – США, на території яких перебувають 45,8 млн нелегалів. На третьому – Німеччина з її 9,8 млн.

Проблема зміни складу населення РФ має два виміри, міркує Павло Салін, директор російського Центру політологічних досліджень Фінансового університету, – конфесійний, що полягає головним чином в ісламізації населення РФ, й етнічний.

Якщо брати конфесійний, то проблему аналітик бачить не стільки в зростанні числа мусульман, скільки в радикалізації ісламського співтовариства країни. І хоча екстремістами є лише невелика частина мусульман, через те, що вони сповідують радикальні методи для пропаганди своїх ідей, це викликає широкий резонанс і часто призводить до кровопролиття.

«Етнічна зміна – це збільшення в Росії, особливо в Москві, числа людей, що відрізняються візуально. Тобто тих, хто впадає в очі і не сприймається як «свої», – каже Салін Корреспонденту. За його словами, ці самі чужинці відрізняються не тільки типом обличчя, а й поведінкою, яка дратує корінне населення. Саме це роздратування і призводить до погромів на зразок того, що стався в Бірюльові.

Ласкаво просимо до Москвабада. Столиця Росії не може загасити протистояння корінного населення і приїжджих.


Мігрантський котел

Підвал багатоквартирного будинку, де живе московський журналіст Іван Яковина, не стоїть порожнім: там квартирують десятки киргизів.

«Ніхто не знає, що вони там роблять, чи хворіють, чи розводять тарганів, чи немає серед них ісламістів», – розповідає Яковина Корреспонденту.

Обговорюючи тему міжетнічного протистояння в його рідному місті, журналіст згадує, як одного разу йому довелося прикинутися іноземцем, щоб відв'язатися від агресивно налаштованого кавказця, який підійшов до нього в підземному переході.

На думку Яковини, середньоазіатські режими побудували у себе «дрімучий феодалізм» з відповідними порядками, системою суспільних відносин, «і навіть найкраща людина, яка виросла в цих умовах», потрапивши в сучасну Москву, буде частково неадекватною. Уявлення цього приїжджого про погане, хороше, допустиме і заборонене істотно відрізняються, вважає журналіст.

Російські ЗМІ рясніють заголовками на кшталт зведень з фронту, що інформують місцеве населення про злочини та порушення, вчинені приїжджими, а також про «гумові» квартири, в яких зареєстровані десятки «інородців», «іновірців» та «гастарбайтерів».

«Мігрант врятував людину в Москві», – з відвертим глузуванням починалася новина на російських порталах про те, як громадянин Таджикистану виніс дитину з квартири, що горіла.

Водночас експерти наполягають: говорити про те, що Москву дійсно захлеснула хвиля злочинів, скоєних нелегалами, про що твердять радикально налаштовані городяни, не варто. За статистикою, яку нещодавно озвучив глава Федеральної міграційної служби Костянтин Ромодановський, останнім часом москвичі скоюють у столиці 52% злочинів, а іногородні – відповідно, 48%. Під іногородніми маються на увазі як іноземці, так і приїжджі з інших регіонів країни. Власне іноземцями з цих 48% скоєно 20% злочинів.

У Росії градус націоналізму і релігійної ненависті набагато вищий, ніж у західноєвропейських країнах

У Росії градус націоналізму і релігійної ненависті набагато вищий, ніж у західноєвропейських країнах, ділиться спостереженнями Антон Шеховцов, науковий співробітник дослідницької групи Радикалізм і нові медіа-технології Нортгемптонського університету.

Також вчений називає сумною російську ситуацію як з расизмом, так і з міграційною політикою, особливо в порівнянні із Західною Європою. Незважаючи на всі проблеми, в країнах ЄС міграція контролюється, а в Росії чітке спеціальне законодавство відсутнє.

«Бірюльово не є ні першим, ні останнім погромом у Росії», – констатує Шеховцов у коментарі Корреспонденту.

За рахунок трудових мігрантів живе величезна кількість російських чиновників, яким вигідно, щоб гастарбайтери були якомога більш безправні
Російський тележурналіст Павло Селін, автор низки програм про іноземців і російських націоналістів у розмові з виданням наголошує: за рахунок трудових мігрантів живе величезна кількість російських чиновників, яким вигідно, щоб гастарбайтери були якомога більш безправні.

«Чим більше ці люди захищені законом, тим менше хабарів отримують чиновники», –зауважує журналіст.

Багатьом москвичам чудово відомо, що за документами за роботу, яку часто виконують нелегали, платять добре: наприклад, прибираючи кілька дворів, можна заробити понад $ 1 тис. на місяць.

«Але влаштуватися на таку роботу, не будучи безграмотним приїжджим, неможливо», – іронізує Яковина.

Чиновники беруть на такі місця безправних мігрантів, у яких можна безкарно відбирати мінімум половину зарплати, і насправді «гості столиці» виконують важку роботу за смішні за московськими мірками гроші.

У нелегалів своя правда. За даними Федерації мігрантів Росії, у столиці близько 2,5 млн низькооплачуваних робочих місць, непривабливих ні для москвичів, ні для жителів області. На цю кількість вакансій російським організаціям видається 180 тис. дозволів на роботу – так званих квот для мігрантів. Таким чином, держава сама плодить нелегальних працівників.

Про те, що корінні жителі Білокам'яної не поспішають брати в руки мітлу, свідчать численні оголошення ЖЕКів, які шукають двірників і сантехніків, що з'явилися, коли частина приїжджих залишила Москву після подій у Бірюльові.

Ласкаво просимо до Москвабада. Столиця Росії не може загасити протистояння корінного населення і приїжджих.


Передпогромне становище

Після бірюльовського погрому відомий опозиціонер Олексій Навальний на сайті Російської громадської ініціативи розпочав збір підписів за введення візового режиму з Таджикистаном, Узбекистаном, Киргизстаном, Казахстаном, Туркменістаном, Вірменією та Азербайджаном.

У своїй ініціативі Навальний спирається на дані опитування громадської думки, проведеного Левада-Центром, згідно з якими 84% росіян позитивно ставляться до ідеї візового режиму з цими країнами.

Недружньо налаштовані росіяни й до вихідців з Кавказу, що перебувають у складі РФ. Після подій у Бірюльові директор Левада-Центру Лев Гудков зазначив, що Кавказ останнім часом все менше сприймається як частина Росії, а гасло «досить годувати Кавказ» підтримує понад половина громадян (більше 50% опитаних).

Рівень ксенофобії в суспільстві дуже високий і Росія перебуває в передпогромному стані: питання лише в тому, де рвоне

Гудков зазначає, що рівень ксенофобії в суспільстві дуже високий і Росія перебуває в передпогромному стані: питання лише в тому, де рвоне.

Однак далеко не всі опитані Корреспондентом жителі Білокам'яної бачать небезпеку в інородцях. Приміром, Ніна Пабауська вважає, що народні виступи пов'язані насамперед з невлаштованим життям самих москвичів – недарма хвиля протестів прокотилася по найбідніших районах.

«Люди втомилися від бідного життя і шукають винного навколо себе, шукають того, на кому б зірвати зло. Трудові мігранти з низки причин дуже помітні, тому вони першими потрапляють у поле зору, плюс вони досить беззахисні з юридичної точки зору», – каже Пабауська. Вона нагадує , що акції на кшталт Білого вагона проводяться групками маргіналів і викликають обурення багатьох москвичів.

У цілому проблема з нелегалами, що загострилася зараз у РФ, не що інше, як пряма спадщина імперської політики

У цілому проблема з нелегалами, що загострилася зараз у РФ, не що інше, як пряма спадщина імперської політики, зазначають експерти. На думку Шеховцова, російська влада сповідує імперіалізм, який також можна назвати геополітичним націоналізмом. Збереження безвізового режиму із середньоазіатськими країнами, що входять в СНД, свідчить про прагнення Кремля утримати ці держави у своїй орбіті впливу.

Однак введення візового режиму змогло б значно зменшити гостроту проблеми, впевнений, у свою чергу, Салін. Тобто якщо буде запроваджений інститут трудових віз, мігранти в'їжджатимуть під конкретне замовлення з боку російського роботодавця.

До того ж у Росії є величезний потенціал внутрішніх мігрантів. Безробітні жителі депресивних мономіст , у яких закрилися підприємства, могли б приїхати до Москви і працювати двірниками, але створити програму розселення мономіст та залучення трудової сили звідти дуже складно, тоді як система постачання нелегалів ззовні вже налагоджена.

І нарешті, щоб знизити громадське кипіння, необхідно покінчити з корупцією і всіма тіньовими схемами за участю приїжджих, у які залучені, передусім, дрібні чиновники і поліцейські, що «кришують» нелегалів, завершує Салін.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх