,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Справа рибалки Федоровича: чотири місяці на "Мівіні"
"У вівторок увечері мені зателефонував дізнавач і сказав, щоб о сьомій я був на їхній території. Я з адвокатом поїхав туди. Мене ознайомили, дали почитати, що змінили запобіжний захід, прибрали з підписки про невиїзд. І, як він висловився, - у найкоротший термін щоб я швиденько звідти поїхав", - так мешканець приморського села Безіменного на Донеччині Олександр Федорович розповідає, як дізнався про те, що його відпускають додому.

Майже чотири місяці українець – єдиний із п’яти рибалок, який вижив після зіткнення моторного човна із російським прикордонним катером – провів у російському Єйську. Спочатку – в лікарні із травмами, потім – у слідчому ізоляторі, згодом – в орендованому будиночку на підписці про невиїзд.

Федоровича підозрюють у незаконному виловлюванні риби на території сусідньої держави. Слідчі дії продовжено до 20 лютого, і після отримання виклику українець повинен знову з’явитися в Єйську.

Біля будинку Олександра зустрічає дружина Марина. Каже, що не могла навіть спілкуватися з чоловіком телефоном: "Російський номер заблокований, а українська карта лежить у мене вдома. Про те, що чоловіка випустили, дізналася лише в середу о дев’ятій ранку".

Федорович, який вийшов до журналістів, скаржиться на погане самопочуття: "Почуваюся не дуже. Весь лівий бік болить, де були забиття і переломи – починаючи від голови і до лівої ноги. Зробили укол нещодавно".

Українець каже, що під час перебування в Росії не мав грошей навіть на харчі: "Не було грошей абсолютно. Я весь час сидів, вважай, на самій "Мівіні". Жодної допомоги ні від кого не було. Єдине – те, що мені дружина привозила. І консульство раз на місяць привозило 100 доларів. А що мені ці 100 доларів? Я їх тільки платив за квартиру. А харчуватися? Важив 86 кілограмів, а скільки зараз – на ваги ще не ставав".

Адвокат Олександр Кудінов каже, що кошти на поїздки до Єйська, на проживання і харчування співвітчизника збирали односельці, активісти інтернет-форумів і просто небайдужі люди, які перераховували по 50-300 гривень.

"Не завжди цих коштів вистачало. Наприклад, на апеляцію із приводу зміни запобіжного заходу у Краснодарі. В надії, що хтось перерахує гроші, я доїхав до кордону і повернувся назад", - розповів захисник.

Факт повернення Федоровича додому він вважає не перемогою, а лише початком. "Чи має ця справа судову перспективу? Не бачу. Перспектива може бути такою: його звільнять, але Росія вміє захищати своїх, і нічого не буде цим прикордонникам".

Свідок у справі

Про фатальні події 17 липня, коли російський прикордонний катер протаранив човен із п’ятьма українцями на борту, Федорович згадує дуже коротко: "Я стояв спиною, і що було спереду, нічого не бачив. Єдине, що пам’ятаю, - один крикнув: "Пацани, тримайтеся!" І боковим зором побачив цей катер російський. Перед самим зіткненням".

Обвинувачення у браконьєрстві мешканець Безіменного відкидає і стверджує, що виходив у море з напарниками не на рибалку, а на прогулянку – аби перевірити човен.
Чим займеться вдома, не знає. Раніше працював на будівництві, а також підробляв таксистом і трохи рибалив.

"А тепер не знаю, як, - розповідає чоловік. - На роботу не можу піти, тому що важкого взагалі піднімати не можу. Я навіть велику відстань не пройду. Півкілометра – і все. Вдома теж нічого не можу. Ні копійки немає, жодної підтримки. Здоров’я потрібно поправити. Але не знаю, за які кошти. Компенсацію вони (росіяни – Ред.) повинні заплатити, якщо я буду невинний. А якщо визнають за мною провину – то жодної компенсації".

Як розповіла журналістам прес-офіцер УМВС України на Донецькій залізниці Ольга Чорногор, нині Олександр Федорович проходить як свідок у кримінальному провадженні, відкритому українськими правоохоронцями за статтею "порушення правил поведінки на транспорті" Кримінального кодексу України.

Санкція цієї статті передбачає штраф у вигляді від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів або обмеження волі до 5 років. Зараз у слідства нарешті з’явилася можливість допитати свідка Федоровича і уточнити обставини того, що сталося", - заявила прес-офіцер.

Вона додала, що слідство направляло російській стороні два міжнародних доручення, для того щоб порівняти знайдений в Україні уламок катера із судном, яке перебуває в Росії. Відповіді на ці доручення досі немає.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх