,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Російська влада вирішила остудити ринок праці в IT-сфері, запросивши 150 тис. нових мігрантів
Мінкомзв'язку РФ прийняло рішення остудити ринок праці в IT-сфері Москви за рахунок залучення мігрантів, йдеться про 150-200 тис. нових мігрантів, пишуть Известия.

Зазначимо, що наразі російські IT-компанії можуть без квот наймати іноземних фахівців у разі, якщо роботодавець готовий платити йому зарплату від 2 млн рублів на рік (166 тис. рублів на місяць).

Газета зазначає, що цей поріг можуть знизити в два рази - Мінкомзв'язку підготувало відповідні поправки до закону Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації.

"У Москві склалася нездорова конкуренція за айтішників. Низка компаній навіть укладають акти про не ереманювання співробітників, оскільки люди перебігають з однієї компанії в іншу частіше ніж раз на рік, при цьому отримуючи все більш високі зарплати", - пояснили в Мінкомзв'язку.

При цьому у відомстві сподіваються, що зниження ліміту не вплине на рівень зарплат вітчизняних айтішників, але зате залучить на батьківщину співвітчизників з-за кордону. Маються на увазі країни, які колись входили до СРСР, йдеться про 150-200 тис. нових мігрантів.

"У стратегії розвитку IT-галузі є завдання: до 2020 року додати до наявних в галузі 350 тис. фахівців ще стільки ж. ВНЗ в поточній ситуації зможуть забезпечити не більш ніж 150 тис. айтішників, при цьому близько половини підуть працювати за фахом. Тобто кадровий голод величезний. І ми вважаємо, що допомогти може тільки цілий комплекс заходів. А це - один з них", - зазначають у російському міністерстві.

Втім, експерти не тільки не поділяють оптимізму відомства, але і явно бачать відсутність логічного зв'язку між ініціативою і її поясненнями, пишуть Известия. Зокрема, не дуже зрозуміло, чому в умовах кадрового голоду Мінкомзв'язку потурбувалося саме зниженням зарплат, адже в умовах дефіциту вартість зростає, причому незалежно від того, чи йдеться про товарний ринок або кадровий.

"Мінзв'язку зайняло абсолютно антидержавну позицію, переплутавши "своє" і "наше". Як частина російського уряду, вони повинні думати про російських безробітних, а не про іноземних. Є величезна кількість IT-фахівців як в російських регіонах, так і Москві, які з задоволенням погодяться заробляти 80 тис. рублів на місяць, і завдання Мінзв'язку та інших відомств - зацікавити в першу чергу саме їх", - обурюється заступник голови комітету Держдуми з праці і соціальної політики Микола Коломейцев.

Раніше вже повідомлялося, що, на думку експертів, через дефіцит технічних фахівців багато російських заводів через кілька років будуть змушені скоротити виробництво.

Зазначимо, що український ринок страждає від таких же проблем: в Україні зростає напруга на IT-ринку праці - попит на IT-фахівців в Україні різного профілю продовжує зростати рекордними темпами. Нагадаємо, на початку осені український Президент Віктор Янукович закликав вітчизняних програмістів реалізовувати місцеві проекти, а не виїжджати за кордон.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх