,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Закулісні маневри Януковича в інтригах довкола Кличка
Вчора, 24 жовтня, для Віталія Кличка під питанням опинилася його президентська кампанія 2015 року. Висуватися йому може перешкодити схвалений 239 голосами законопроект з поправками до Податкового кодексу. Forbes.ua вивчив, чому регіонали завдали удару Кличкові та розбурхали парламент у день, коли повинне було вирішуватися питання Тимошенко.

Нагадаємо, що вчора вранці до Ради опозиція прибула з новим законопроектом Про заборону вибіркового правосуддя і зняття перешкод до угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У новому документі прихильники екс-прем'єра вимагали її амністувати, зняти судимість і негайно звільнити на підставі рішення Європейського суду з прав людини.

Пояснюючи, чому законопроект щодо Тимошенко опозиціонери внесли так пізно, її захисник Сергій Власенко зіронізував: "Це питання із серії: чому ви переходите вулицю саме в цьому місці?" За його словами, влада розумних альтернатив не висунула, тому довелося підготувати документ самостійно.

Проте плани щодо голосування двох проектів з Тимошенко перевернув схвалений у другому читанні проект закону Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків. Поправка №76 нардепа від фракції Батьківщина Ігоря Бриченка обурила опозиціонерів. Нею пропонується, що якщо у громадянина є право на постійне проживання в іншій країні, то вважається, що в Україні він не живе. Подібне правило завдає удару Кличку, у якого є посвідка на проживання в Німеччині. У підсумку його можуть не зареєструвати кандидатом у президенти.

У свою чергу, Бриченко від авторства скандальної поправки відхрестився, повідомивши, що це фальсифікація влади. ПР свою причетність до інциденту заперечує, проте в кулуарних бесідах відразу два регіонали, один з яких керує парламентським комітетом, вказують на інше - Бриченко подав поправки з їхньої ініціативи.

"Він навіть не зрозумів, що конкретно його попросили подати до комітету. Але з ранку йому, мабуть, хтось пояснив суть поправки, він прибіг до Хомутинніка (глави комітету з питань податкової політики - ред.) і спробував відкликати правки", - пояснив регіонал. Один з позафракційних нардепів, який раніше був членом Батьківщини, говорить, що зареєструвати підготовлені регіоналами редакції Бриченка переконав заступник глави його ж фракції Андрій Іванчук. Останній не став коментувати інцидент.

Більше того, глава одного з комітетів Ради на умовах анонімності пояснив, що цього від депутатів зажадав Президент Віктор Янукович, який зараз перебуває в Мінську, очікуючи бесіди з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Йде велика гра. Президент вирішив подивитися, що йому може запропонувати Путін. Тому йому вигідно, щоб питання Тимошенко сьогодні (24 жовтня - ред.) було у підвішеному стані", - повідомив виданню регіонал у перерві роботи парламенту. За його інформацією, Янукович розраховує, що за відмову від укладення угоди про асоціацію (і звільнення Тимошенко) Росія надасть Україні кредитну лінію в розмірі $10 млрд і вагому знижку на газ.

Тим не менше, це не свідчить, що Янукович готовий відмовитися від зближення з Європою, пише Forbes. Можлива угода з Росією може бути ще одним козирем у ході переговорів про асоціацію.

Видання запитує, навіщо регіоналам знадобилося атакувати Кличка, якщо відтягнути рішення питання Тимошенко вони змогли просто не підтримавши законопроект Міщенка? Політолог Тарас Березовець пояснює, що Брюссель наполягає, щоб закон, який дозволить звільнити екс-прем'єра, спільно підтримали регіонали і опозиціонери.

"За вирішення цього питання відповідає особисто Президент. Європейці чітко дали зрозуміти: вони не приймуть як пояснення за провал голосування у парламенті розповідь про те, що опозиція не захотіла підтримати законопроект влади", - пояснив експерт.

Хомутиннік вже пообіцяв, що скандальні правки до Податкового кодексу можуть бути відкориговані. За його інформацією, на нараді у спікера Рибака лідери фракцій вирішили, що правки будуть повторно вивчені на засіданні профільного комітету. "Ми порадилися, якщо чогось не помітили, то потрібно виправляти. Як виправляти? Можливо, готувати поправки", - пояснив регіонал.

Проте, резюмує видання, завдяки внесенню до Податкового кодексу незручної для Кличка поправки регіонали отримали серйозний механізм тиску на лідера УДАРу. Тепер вони можуть спробувати переконати його схвалити законопроект Міщенка в обмін на скасування поправки Бриченка. Тоді, якщо фракція Кличка проголосує за документ - вимоги ЄС формально будуть виконані.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх