,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


подробиці перевірок у кабінетах генералів української армії
Перевірки, проведені в кабінетах вищих посадових осіб Генштабу армії, призвели до позбавлення першого заступника начальника відомства адмірала Ігоря Кабаненко доступу до держтаємниці. Як пише КоммерсантЪ-Украина, в СБУ підтверджують факт перевірок, але від яких-небудь коментарів відмовляються.

Як пише газета, за підсумками перевірок у кількох високопосадовців Генштабу нібито були виявлені копії секретних документів.

У зв'язку з цією справою в ЗМІ називалися імена першого заступника начальника Генштабу адмірала Ігоря Кабаненка, заступника начальника Генштабу генерал-лейтенанта Юрія Думанського та начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу генерал-лейтенанта Володимира Аскарова. "Я підтверджую, що мене дійсно позбавили доступу до державної таємниці", - заявив Ъ Кабаненко, який з 18 жовтня перебуває на лікарняному.

Як повідомив один зі співрозмовників, працівники СБУ прибули в Генеральний штаб 23 вересня і спочатку вирушили до начальника Генштабу генерал-полковника Володимира Замани, який не прийняв їх, пославшись на зайнятість.

Після цього співробітники СБУ звернулися до першого заступника начальника Ігоря Кабаненка, повідомивши, що їм необхідно провести " тематичну перевірку деяких підрозділів Генштабу". Отримавши дозвіл, кілька працівників залишилися в кабінеті Кабаненка і почали детальну перевірку розташованої там документації, яка тривала не менше десяти годин.

За словами іншого джерела, перевіряючі не назвали причини перевірки. Оскільки кабінет Кабаненка є приміщенням, повністю пристосованим для роботи з документами з будь-яким ступенем секретності, будь-яких порушень режиму знайдено не було. Разом з тим, пише газета, працівники СБУ вилучили кілька документів.

"Вони являли собою довідки та матеріали про поточні справи Генштабу і не мали ні підпису, ні печатки, ні відповідного грифа", - пояснило джерело. Незважаючи на це, співробітники СБУ заявили, що в знайдених матеріалах міститься секретна інформація, про що склали відповідний акт і залишили офіс Генштабу.

За словами джерела, перевіряючі не мали повноважень визначати наявність державної таємниці в тих чи інших матеріалах, а після завершення перевірки зобов'язані були ознайомити з актом Кабаненка, для того щоб він міг написати там свої заперечення. Ця процедура дотримана була.

Крім цього, ще один співробітник Міноборони повідомив виданню, що через два тижні матеріали перевірок потрапили до міністра оборони Павла Лебедєва, який розпорядився провести держекспертизу вилучених документів. Разом з тим до Кабаненка прийшло повідомлення з СБУ про позбавлення допуску до державної таємниці "за неприйняття відповідних заходів до її збереження". Решта керівників - Юрій Думанський та Володимир Аскаров - поки продовжують виконувати свої обов'язки.

У СБУ підтвердили факт перевірки дотримання режиму секретності в Генеральному штабі. "Це був ні в якому разі не обшук, тому що обшук - це процесуальний захід в рамках кримінального провадження. Але офіційних даних з приводу результатів, а тим більше наслідків цих перевірок у нас поки немає", - заявили в СБУ.

Водночас в Генштабі повідомили, що позбавлення допуску є дуже серйозним покаранням, яке вимагає зміщення з посади, а можливо, і звільнення, у тому числі і за службовою невідповідністю. Останній пункт практично позбавляє Кабаненка можливості займати державні посади. У Міноборони вважають, що подібна санкція є "унікальним, незвичайним випадком", оскільки навіть якби порушення режиму секретності і були виявлені, то винного очікувало б попередження з боку СБУ або максимум адмінштраф.

Кабаненко також вважає, що застосовані проти нього санкції є незаконними. "Переконаний, що всі матеріали проти мене сфабриковані. Сподіваюся, що логіка і справедливість восторжествують, тому що я ніколи не порушував закон. Вважаю себе людиною, яка все своє життя присвятила служінню державі" , - заявив адмірал.

Джерела в Міноборони і в Генштабі не виключають, що причини події пояснюються ситуацією всередині самого відомства. На їхню думку, деякі генерали не згодні з розпочатою реформою збройних сил, що передбачає перехід на професійний принцип комплектування, і бажають зайняти місця своїх керівників.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх