,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


"Випустити не можна помилувати": момент істини
Сьогодні в Мінську президенти Володимир Путін і Віктор Янукович проведуть переговори щодо наслідків підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зустріч відбудеться у кулуарах засідання Вищої Євразійської економічної ради. Напередодні джерела в Києві повідомили НГ, що російська сторона підготувала Києву низку привабливих пропозицій - на випадок, якщо угода з ЄС не буде підписана. Якщо раніше подібний розвиток подій відкидали, то зараз це вважається можливим: відносини Києва і Брюсселя дійшли до точки кипіння через умови звільнення Юлії Тимошенко.

Ми продовжуємо наполягати, що на лікування за кордон лідер опозиції повинна виїхати вільною людиною, позбавленою несправедливих звинувачень і вироків продажних судів

Раніше Віктор Янукович пообіцяв європейським лідерам, що підпише будь-який варіант закону, що дозволяє ув'язненим проходити курс лікування за кордоном, який прийме Верховна Рада. Українська опозиція обурилася, заявивши, що глава держави намагається зняти із себе відповідальність за створену в країні проблему вибіркового правосуддя. Опозиційна партія Батьківщина заявила: "Ми неодноразово зазначали, що чинне законодавство - зокрема, Конституція, закони в сфері охорони здоров'я та Кримінально-виконавчого кодексу - не встановлюють жодних обмежень для виїзду засудженого на лікування за кордон". При цьому соратники Тимошенко зазначили, що вимагають не просто відправити лідера опозиції лікуватися: "Ми продовжуємо наполягати, що на лікування за кордон лідер опозиції повинна виїхати вільною людиною, позбавленою несправедливих звинувачень і вироків продажних судів".

Дотримуючись такої лінії, опозиція відмовилася вносити на розгляд парламенту окремий законопроект, про який говорив президент. Партія влади теж не подала свої пропозиції, ґрунтуючись на позиції, що держава не повинна вибірково ставитися до однієї із засуджених. Але оскільки проблема потребує вирішення, за останні дні у Верховній Раді були зареєстровані два законопроекти, подані окремими депутатами - Сергієм Міщенком і Анжелікою Ламбуцькою. Один з парламентаріїв, попросивши не називати його імені, пояснив НГ, що проекти, формально будучи особистою ініціативою окремих депутатів, насправді є позицією влади (проект Міщенка) і опозиції (проект Ламбуцької).

Перший документ передбачає тюремні канікули для засудженого: виїзд на лікування за кордон розглядається як тимчасовий і вимушений захід, на час якого термін відбуття ув'язнення переривається, а потім має продовжитися. Гарантії повернення ув'язненого в колонію після лікування повинна взяти на себе приймаюча сторона. Другий документ передбачає, що засуджений, відправлений на лікування за кордон, звільняється від подальшого відбування покарання в колонії - за станом здоров'я.

Перший документ передбачає тюремні канікули для засудженого: виїзд на лікування за кордон розглядається як тимчасовий і вимушений захід, на час якого термін відбуття ув'язнення переривається, а потім має продовжитися

Передбачається, що сьогодні Верховна Рада розгляне документи. Вчора Партія регіонів схилялася до вирішення про підтримку проекту Міщенка. Лідер партійної фракції Олександр Єфремов пояснив: "Є деякі питання до цього законопроекту, які викликають певні сумніви. Але в цілому він може бути прийнятий як базовий - для руху вперед". Опозиційні фракції, наполягаючи на тому, щоб Янукович застосував щодо Тимошенко процедуру помилування без додаткових умов, вчора допускали, що не братимуть участі в голосуванні. "Ви знаєте, питання Тимошенко з боку опозиції не викликало особливого інтересу. У мене виникла підозра, чи потрібен їм взагалі такий законопроект щодо Тимошенко", - поскаржився Єфремов журналістам.

Керівник Міжнародного інституту демократій Сергій Таран сказав НГ, що питання про відправку Тимошенко на лікування до Німеччини вже вирішене. "Але залишилося головне - умови. Янукович хоче закріпити за Тимошенко статус ув'язненої і отримати від ЄС гарантії про її повернення в українську колонію рівно в той момент, коли вона почне займатися політичною діяльністю. А тепер уявіть, як, взявши на себе зобов'язання, німецькі поліцейські разом з українськими конвоїрами повертатимуть її до в'язниці. Як це буде виглядати? І як буде сприйнято західними виборцями, яким їхні політики обіцяли домогтися звільнення несправедливо засудженого лідера української опозиції?" - сказав він, пояснивши, чому Європу не влаштовують подібні умови.

У Києві вважають, що українська влада тягне час, розуміючи, що ЄС зацікавлений у підписанні угоди з Україною. Ззаначимо, що на цьому тижні Вища рада юстиції України (ВРЮУ) розглянула подане в 2011 році подання депутатів Верховної Ради від опозиції про порушення у ході суду над Тимошенко. ВРЮУ не виявила порушень. Раніше Вищий спеціалізований суд України з розгляду кримінальних і цивільних справ двічі відмовив захисту Тимошенко у перегляді винесеного вироку у справі про перевищення службових повноважень прем'єр-міністра в період підписання газових контрактів у 2009 році.

Другий документ передбачає, що засуджений, відправлений на лікування за кордон, звільняється від подальшого відбування покарання в колонії - за станом здоров'я

"Ризик непідписання угоди з ЄС збільшується. І Янукович ризикує набагато більше, ніж європейці. З тієї економічної ситуації, в якій перебуває Україна, неможливий вихід без зовнішньої допомоги. Її можуть надати або міжнародні структури, або Росія. Думаю, сьогодні Путін зробить Януковичу дуже привабливі пропозиції, від яких складно буде відмовитися. Але є нюанс: ЄС, ЄБРР, МВФ, інші західні структури, обіцяючи, завжди точно виконують свої зобов'язання. Росія ж - не завжди. Для Януковича уроком стали Харківські угоди, підписання яких супроводжувалося обіцянками дешевого газу. Але потім знадобилася ще й ГТС - за білоруським сценарієм, який теж дуже показовий", - зазначив Сергій Таран, сказавши, що українська влада не довіряє Москві. Він додав, що Янукович приймає рішення з урахуванням думки так званої сім'ї - молодого покоління українських олігархів, які тримають активи, купують нерухомість і планують бізнес на Заході. У таких умовах, що б не запропонував Путін, Янукович не може прямо сьогодні прийняти цю пропозицію, вважає експерт.

У Європі, мабуть, розуміють, що українська влада торгується, зазначають експерти в Києві. Днями міністри закордонних справ Польщі та Швеції Радослав Сікорський і Карл Більдт організували екстрену зустріч з Віктором Януковичем, за підсумками якої озвучили різкі заяви. Сікорський сказав про те, що ризик непідписання угоди з Україною у Вільнюсі великий: "Немає більше часу для блефу, залишився тільки час для дій". Більдт заявив: "Я не хочу обговорювати гіпотетичні плани (щодо звільнення Тимошенко. - НГ), планів було дуже багато. Нам потрібен результат, а не план". Він також сказав, що зелене світло на шляху до Європи залежить від звіту спеціальної місії Європарламенту під керівництвом Кокса та Кваснєвського, яка займається проблемою вибіркового правосуддя в Україні. Позавчора місія відвідала з екстреним візитом Тимошенко в харківській лікарні. Експерти вважають, що з нею обговорювалися умови звільнення.

Питання Тимошенко з боку опозиції не викликало особливого інтересу. У мене виникла підозра, чи потрібен їм взагалі такий законопроект щодо Тимошенко

Керівник Інституту української політики Костянтин Бондаренко вважає, що ситуація в кінцевому підсумку вирішиться у Верховній Раді. На його думку, депутати, незважаючи на суперечки, проголосують за закон, що регламентує правила лікування ув'язнених за кордоном. "Інакше проблеми будуть не тільки у Януковича - у всіх. І в опозиції, якій доведеться пояснювати виборцям, чому не проголосували і залишили Юлію Тимошенко за ґратами. І у самої Тимошенко. І у Євросоюзу, оскільки сьогоднішнім керівникам ЄС доведеться йти навесні на вибори і пояснювати, чому в умовах кризи не були зроблені кроки, щоб отримати доступ на такий великий ринок, як Україна", - пояснив експерт.

Політолог Олексій Гарань вважає, що Віктор Янукович намагається вирішити проблему Тимошенко так, щоб не виглядати переможеним в цій ситуації. Він зазначив, що помилування зараз сприймалося б не як капітуляція, а як раціональний і зважений політичний хід. Проблема стане складнішою, якщо підписання угоди про асоціацію буде зірвано. Гарань нагадав, що наприкінці літа Європейський суд з прав людини почав процедуру розгляду справи Тимошенко по суті. Рішення, як очікується, буде винесено навесні 2014 року. Швидше за все - на користь Тимошенко. Так чи інакше, українській владі доведеться вирішувати це питання, але краще - до винесення вердикту Європейським судом і не ставлячи під загрозу курс на євроінтеграцію, вважає експерт.

My Webpage

п.с.
"о, бідний Йорік"

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх